Po sekso dauguma žmonės mėgsta trumpai pasikalbėti. Tai nebūtinai turi turėti seksualinę potekstę. Tokie pokalbiai padeda pasijausti dar artimesniems. Tačiau neretai antroji pusė atsisako kalbėtis. Nereikėtų skubėti jų kaltinti – tai gali būti užkoduota jų hormonuose.

 

santykiai

Moksliniame leidinyje „Journal of Social and Personal Relationships“ buvo publikuojamas tyrimas, kad tiek vyrai, tiek moterys, kurių kraujyje yra didesnis testosterono lygis, turi mažiau noro šnekučiuotis po sekso.

 

Svarbi seksualinės veiklos dalis yra bendravimas iš karto po to. Šiuo metu individualių asmenų emocijos yra pakylėtos, jie jaučiasi artimesni vienas kitam, todėl tokie pokalbiai gali padėti sustiprinti poros tarpusavio ryšį. Neretai šiuo ypatingai intymiu metu gali būti atskleidžiamos paslaptys, jausmai vienas kitam ir kitos emocijos.

 

Tyrime dalyvavo 253 studentai. Dauguma iš jų buvo heteroseksualūs ir vieniši. 78 % sudarė moterys. Buvo ištirtas kiekvieno tyrimo dalyvių seilių mėginys, išmatuotas jų testosterono lygis. Be to, jie turėjo pildyti dienoraštį internete ir kasdien, dvi savaites žymėti savo seksualinę veiklą ir elgesį po sekso.

 

Išanalizavus rezultatus paaiškėjo, kad tie dalyviai, kurių testosterono lygis buvo aukštesnis, pokalbiams po sekso teikė mažiau reikšmės. Tokie pokalbiai juos netgi gąsdino, dėlto, kad jie gali netekti kontrolės, būti nesuprasti, įžeisti ar atstumti. Tiems, kurių testosterono lygis buvo žemesnis, pokalbiai po sekso davė daugiau naudos: daugiau intymumo, artimumo ir pasitenkinimo.

 

Pastebėtas ryšys tarp pokalbių po sekso ir seksualinio pasitenkinimo: asmenys, kurie patyrė orgazmo, buvo negatyvesni pokalbių po sekso atžvilgiu, negu tie, kurie jį patyrė. Tas pats tyrimas nustatė, kad kuo daugiau rodoma dėmesio partneriui po sekso, tuo tai geria atsiliepia jų tolesniems santykiams.

 

Daugeliui tikriausiai kyla klausimas, apie ką kalbėti po sekso? Viskas priklauso nuo nuotaikos ir fantazijos. Niekada neprašausite pro šalį, jei apibersite mylimąjį komplimentais, pasidžiaugsite puikiais jūsų santykiais, pasvajosite apie ateitį, pakalbėsite apie naujus dalykus, kuriuos norėtumėte išbandyti ateityje, pradėsite planuoti atostogas arba romantišką išvyką savaitgalį, prisiminsite bendrą jūsų romantišką nuotykį, prisiminsite praeityje buvusius sunkumus ir kaip juos pavyko išgyventi arba tiesiog trumpai pakalbėsite apie tai, kaip praėjo diena.

 

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad nėra nieko elementariau negu kalbėtis po sekso. Tačiau net ir būnant visiškai atsipalaidavus nereikėtų per daug užsimiršti. Nereikėtų nuvertinti pokalbių po sekso, nes nuo jų kokybės priklauso ir tai, kaip klostysis tolimesni santykiai.