Ketvirtis amžiaus scenoje ir dešimtmetis filmavimo aikštelėse, rolės ryškiausiuose nacionalinio Kauno dramos teatro pastatymuose ir vaidmenys populiariausiuose serialuose – aktorės Daivos Rudokaitės karjerą išties galima vadinti sėkminga. Ji atlieka ir vieną pagrindinių vaidmenų naujame, neseniai „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje startavusiame politinės dramos seriale „Pone prezidente“, kuriuo TV žiūrovai gali mėgautis nuo pirmadienio iki trečiadienio 22.00 val. Tačiau tai – toli gražu ne vienintelė veikla, kuria moteris gali didžiuotis. Prieš metus D. Rudokaitė baigė beveik 20 metų trukusios mokslus ir dabar yra diplomuota bakalaurė bei psichologijos magistrė. Jos specializacija – psichodramos sritis. Tai grupinė psichoterapija, padedanti geriau atskleisti vidines žmogaus problemas per veiksmą. Moteris įsitikinusi, kad šis būdas yra viena efektyviausių pagalbos žmonėms priemonių, todėl visais įmanomais būdais stengiasi jį skleisti.

 

LR_TV_Gyvenimas_Aktore D. Rudokaite

Šį rudenį Daiva pradėjo dėstyti dramoterapijos kursą jungtinės Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos programos magistrantams. Kaune gyvenanti moteris kas savaitę važiuoja į Vilnių, kur savo beveik pusę gyvenimo kauptomis žiniomis dalijasi su jaunais žmonėmis. Tačiau, kalbėdama su „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Gyvenimas“ kūrėjais, aktorė prisipažino, kad, pasibaigus pirmajam darbo mėnesiui, buvo tiesiog šokiruota.

 

„Už rugsėjo mėnesio paskaitas į mano banko sąskaitą įkrito 64 eurai, nors septynerius metus mokiausi Europos psichodramos institute, baigiau medicinos magistro studijas, parašiau mokslinį tyrimą, kuris buvo išspausdintas viename įtakingiausių pasaulio psichologijos žurnalų, skaitau pranešimus tarptautinėse konferencijose. Deja, mūsų švietimo sistemai tai – nė motais. Daugiau išleidžiu kurui, jau nekalbant apie laiką, kurį labai branginu, nes turiu begalę veiklos“, – stebėjosi moteris.

 

Visas intriguojantis pokalbis su aktore ir psichologe Daiva Rudokaite – jau šį vakarą, 21.00 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Gyvenimas“.
 

„Gyvenimas“ – trečiadieniais 21.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.
 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.