Viena garsiasių Lietuvoje žolininkių – Adelė Karaliūnaitė atskleidžia neįtikėtinų būdų, kaip savo imuninę sistemą sustiprinti namų sąlygomis. Pasak garsios moters, daugelis įtikėjęs sklandančiu mitų, kad mieste vaistažolės – užterštos. Pasak žolininkės – tai visiška netiesa.

 

LR_TV_AB_A.Karaliunaite

 

„Mūsų imuninę sistemą labai veikia, kai vienu metu nuo laukų pakyla didžiuliai kiekiai užterštų žiedadulkių. Tai svetimas baltymas. Žiedadulke juk yra augalo spermatozoidas. O jo paskirtis būti agresyviu. Vadinasi mes turime stiprinti savo imunitetą, kad užterštos žiedadulkės mums nepakenktų dar labiau. O tai galima padaryti žolelių pagalba“, – laidoje „Ant bangos“ patarimais dalinasi A. Karaliūnaitė.

 

LR_TV_AB_M. Lucinas

 

Moteris taip pat atskleidė, kokį augalą turėtume naudoti, norėdami stiprinti imunitetą: „Tai yra triskiautė žvaginė. Ji visų vejose auga. Tai labai sena vaistažolė, ją galima su visa šaknimi naudoti. Nuplauname, išdžioviname ir užpylę vandeniu šiek tiek palaukiame ir geriame tokią arbatėlę. Ji puikiai ir naudingai veikia mūsų imuninę sistemą. Taip pat noriu pabrėžti, kad žmonės nebijotų rinkti augalų mieste. Jie dažnai būna net mažiau užteršti nei kaime. Svarbu nuplauti dulkes. Juk mieste žolės nėra taip purškiamos pesticidais, kaip kaimuose.“

 

Laidoje „Ant bangos“ taip pat prabils garsusis fenotipologas Markas Lučinas. Jis šį kartą atskleis visą tiesą apie dainininkų Livetos ir Petro Kazlauskų santykius: „Tai labai stipri partnerystė. Jiems niekada nebus liūdna drauge. Jie abu labai temperamentingi, tad jeigu vienas kitam nusileis – kartu bus labai ilgai. Petras – labiau ekonomistas, jis viską apskaičiuoja, pasveria. O Liveta – užima visas kitas kūrybines vietas. Jie turi tai, ko neturi daugelis kitų porų – jie vienas kitą stiprina kaip asmenybę. O juk dažnai santykiuose vedliu tampa tik vienas iš partnerių, kitas tik tempia viską ant savo kupros. Taigi ši unikali savybė vienas kitą pastiprinti jiems duoda labai daug.“

 

Visas aktualijų dešimtukas apie karščiausias politines temas, pramogų pasaulio užkulisius ir garsenybių paslaptis – trečiadienį, laidoje „Ant bangos“ 21:00 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.