DSC_7127

L. Pobedonoscevas ir A. Bružas (dešinėje).

Kelionių šou „Metam monetą“ aktorius bei draugus Leonardą Pobedonoscevą ir Audrių Bružą šią vasarą nuveda į unikalius pasaulio kampelius. Visai neseniai keliautojų duetas apsilankė įspūdinga gamta pasižyminčioje Balkanų šalyje – Juodkalnijoje. Metus monetą paaiškėjo, kad turtuolio rolė šioje šalyje atiteko Leo, kuris visą savaitgalį mėgavosi neregėta prabanga.

   

Juodkalnija – nepakartojamo grožio šalis pietryčių Europoje, apsupta Adrijos jūros. Kalnų grožis, stebuklingos pakrantės ir malonus šalies klimatas kasmet patraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio.

 

Juodkalniją atranda ir vis daugiau lietuvių. Žmonės čia mėgaujasi kalnų didybe, aktyviomis pramogomis, ramiu poilsiu prie jūros ir autentiška vietine virtuve.

 

Sakoma, kad daugelio šios šalies upių vanduo yra toks švarus, kad jį galima gerti be jokio išankstinio valymo. Apsilankius Juodkalnijoje daugelis namo parsiveža išskirtinio skonio vietines gėrybes – sūrius, alyvuogių aliejų ir tradicinį vyną.

 

Nemažai lauktuvių iš čia parsivežė ir keliautojai A. Bružas ir L. Pobedonoscevas. Tiesa, apsipirkinėdamas savęs nevaržyti ir pirkti viską iš eilės galėjo tik vienas – monetos metimo rezultatą nuspėjęs Leo, kuris ir gavo belimitę kortele, o štai Bružui teko savaitgalį Juodkalnijoje praleisti su 100 eurų biudžetu.

 

Metus monetą L. Pobedonoscevas nuo pat pirmos akimirkos pasijuto kaip tikras ponas. Čia pat, oro uoste turtuolį pasitiko „Mercedes-Benz“ automobilis su asmeniniu vairuotoju, kuris jį nuvežė į netoliese esantį Porto Montenegro miestelį.

 

Šiame mieste yra įsikūręs vienas žinomiausių ir įspūdingiausių šalies 5 žvaigždučių viešbučių – Regent Porto Montenegro, kuriame ir apsistojo laidos herojus.

 

Turėdamas belimitę MyTU kortelę, Leo šioje šalyje džiaugėsi ne tik penkių žvaigždučių viešbučiu, SPA malonumais ar gardžiais jūros gėrybių patiekalais, bet apsilankė ir Perasto bei Kotoro miestuose, pasivaikščiojo po Uolų Dievo motinos bažnyčią ir net pažino audringą Juodkalnijos naktinį gyvenimą.

 

„Cha, manėt aš tiesiog į miestą ėjau pasivaikščioti? Nė velnio! Iš tiesų aš pėdinu į nuostabų klubą, kuriame susilieja gamta ir linksmybės“, – eidamas į naktinį klubą sakė turtuolis.

 

Tačiau Leo nuotykiai čia tikrai nesibaigė. Šioje šalyje jis išnaudojo visas turtuolio privilegijas, kurias jam suteikė  šio sezono kelionių organizatorius „Novaturas“. Juodkalnijoje aktorius turėjo galimybę paplaukioti privačiu sportiniu kateriu po įspūdingąją, pačią didžiausią Adrijos jūroje esančią Kotoro įlanką! Tiesa, šio sportinio katerio nuoma dienai jam atsiėjo net 900 eurų.

 

„Tikrai, esu laimingiausias žmogus planetoje – kateris mane pasiėmė nuo pat viešbučio, įsivaizduojat? Tik pradėjus plaukti ir apsidarius aplink, supratau, kad laukia viena įsimintiniausių dienų mano gyvenime“, – sakė turtuolis.

 

Tuo tarpu kitas laidos vedėjas, improvizacijų meistras A. Bružas Juodkalnijoje privalėjo papramogauti tik su 100 eurų kišenėje, kurių turėjo užtekti viskam: maistui, nakvynei ir pramogoms. Tačiau Juodkalnija – nėra brangi šalis, tad turimų finansų patyrusiam keliautojui bei derybininkui Audriui išties pakako į valias.

 

Nors ir per tokį trumpą laiką, Audrius šioje šalyje sugebėjo nuveikti išties daug. Jis apsilankė Durmitoro nacionaliniame parke, išvydo Taros kanjoną ir net linksmai papramogavo – užsiiminėjo raftingu Taros upėje bei skrido lynu 170 metrų aukštyje.

 

„Skrydis 170 metrų aukštyje virš miškingų uolų, supančių sraunią kalnų upę – nepamirštama patirtis. Adrenalinas tiesiog veržėsi mano gyslomis, širdis plakė beprotiškai smarkiai ir kai jau sukosi mintys, kad galbūt reikėjo likti ant žemės, išniro begalinė žaluma ir žydra Taros upė… Nepamirštama!“, – įspūdžiais dalinosi A. Bružas.

 

Tačiau tai dar nėra viskas. A. Bružas taip pat vaikščiojo po Džiurdževičos Taros tiltą, iškilusį virš Taros upės, be to aplankė ir didžiausią parko ežerą – Juodąjį ežerą. Būdamas Juodkalnijoje Audrius išvydo ir privačią Šv. Stefano salą, kurioje yra lankiusios tokios garsios pasaulinio lygio žvaigždės, kaip Madonna, Elton John ar Cristiano Ronaldo.

 

Taigi, ką Juodkalnijoje patirti galintiems sau leisti prabangą bei ką rinktiems tiems, kurie nori sutaupyti?

 

Kupini didelių įspūdžių Leo ir Bružas dalijasi savomis rekomendacijomis, ką ten vertėtų pamatyti ir nuveikti:

 
 • Durmitoro nacionalinis parkas. Durmitoro nacionalinis parkas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas ne veltui. Šis parkas stebina įspūdingu kraštovaizdžiu, unikalia augmenija ir gyvūnija. Durmitoro nacionalinio parko kalnų apsuptyje taip pat yra gausu ledyno suformuotų ežerų. Kiekvienas, atvykęs į šį parką, akimirksniu jį įsimyli ir tvirtina: čia privaloma sugrįžti dar ir dar. Žiemą čia žmonės atvyksta slidinėti, o vasarą mėgaujasi alpinizmu, pasiplaukiojimu plaustais, ekstremaliu nusileidimu lynais ir, žinoma, jaukiais vietiniais restoranėliais.
 • „Regent Porto Montenegro“ viešbutis – vienas ištaigingiausių visoje Juodkalnijoje. Šis penkių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs prašmatniame Porto Montenegro miestelyje,  stebina itališko stiliaus elegancija, aukščiausio lygio virtuve ir moderniais apartamentais. Prie pat uosto stūksantis viešbutis apsuptas garsių dizainerių parduotuvėmis, geriausiais restoranais ir Juodkalnijos gamta. Šiame viešbutyje gausu prabangių apartamentų, apsistojusius kviečia įspūdingo dydžio baseino zona, barai, kavinaitės, restoranai bei SPA centras, kuriame kiekvieno poilsiu rūpinasi profesionalai. Vos keli žingsniai išėjus iš viešbučio ir iškart atsiduriama Porto Montenegro uoste, kur galima pasivaikščioti išpuoselėta pakrantės promenada.
 • Tara kalnų upė ir raftingas. Taros upės kanjonas yra šalies šiaurėje, netoli Zabljako miesto. Jis tęsiasi 80 kilometrų ir siekia net 1300 metrų gylį. Kanjonas garsėja ne tik nuostabiu grožiu, bet ir patraukia daugybės sporto bei lauko pramogų entuziastų dėmesį: vasarą čia renkasi plaukimo valtimis mėgėjai, o žiemą – slidininkai. Būtent šia upe pasiplaukiojo ir laidos herojus A. Bružas. „Pasiplaukiojimas valtimis Tara kalnų upe – na žinokit, fantaaaastika. Prisipažinsiu: ekstremalu, šlapoka, bet koks grožis. Besikeičiantis kraštovaizdis, augmenija ir upės galybė…“, – pasakojo Bružas.
 • Ekstremalus skrydis lynu Taros kanjone. Privažiavus Taros tiltą, nepraleiskite progos išbandyti skrydį lynu virš upės, per kanjoną. Skrydis 170 metrų aukštyje virš miškingų uolų, supančių sraunią kalnų upę suteiks adrenalino ir nepamirštamų patirčių.
 • Porto Montenegro – prestižinė Adrijos jūros marina, kuri tapo žinoma kaip viena iš pažangiausių regiono vandens kraštovaizdžių vietų. Porto Montenegro turi virš 450 jachtų stovėjimo vietų, kurios pritraukia tiek vietinius, tiek užsienio jachtininkus. Tačiau šis miestas yra puikus pasirinkimas ne tik jachtų savininkams, bet ir išskirtinę aplinką vertinantiems turistams. Porto Montenegro gausu restoranų ir užkandžių vietų, kuriose siūloma tradicinė montenegrinų virtuvė ir tokie patiekalai, kaip njeguški pršut (rūkyta kumpio skonio mėsa), kačamak (kukurūzų košė), įvairios jūros gėrybės.
 • „Murano“ restoranas – restoranas, išgarsėjęs savo unikaliu ir itin aukštos kokybės meniu. „Murano“ restoranas pasižymi prabangiu ir elegantišku interjeru, o restorano šefai puikiai išmano vietinių ir tarptautinių patiekalų virtuvę, taigi lankytojai gali tikėtis skaniai paruoštų ir kūrybiškai pristatytų patiekalų.
 • Džiurdževiča Taros tiltas – tikras modernizmo stebuklas, pastatytas tarp 1938-1940 metų. Kadaise jis buvo pats didžiausias betoninis kelių tiltas, kurio penkiakampė konstrukcija ir pagrindinė arka siekia net 166 metrus. Statant šį tiltą reikėjo medinių pastolių, kurie anuomet buvo patys aukščiausi pasaulyje. Pavadinimą šis tiltas gavo pagal netoliese šiaurėje esantį Džurdževiča Taros kaimą.
 • Juodasis ežeras – didžiausias ežeras visame Durmitoro nacionaliniame parke. Tiesa, juodasis ežeras iš tiesų sudarytas iš dviejų ežerų – didžiojo ir mažojo. Rudenį, pakilus vandens lygiui, ežerai susijungia, sudarydami tikrą juodąjį stebuklą, o pavasarį čia galima pasivaikščioti takeliu tarp šių dviejų ežerų. Šis ežeras yra itin populiarus lankytinas objektas Durmitoro nacionaliniame parke.
 • Buddha Bar Beach. Šis barų ir naktinių klubų tinklas visame pasaulyje garsėja skoninga lounge muzika, ypatingu interjeru ir aukščiausios klasės kokteiliais. Porto Montenegro miestelyje esantis baras išties atrodo išsiskiriančiai: pirmame aukšte – didinga skulptūra ir baseinas, susiliejantis su unikalia Juodkalnijos gamta. Čia galima atsipūsti, paklausyti ramios muzikos ir pasigrožėti peizažu. Tuo tarpu antrame aukšte pasitinka audringas vakarėlis!
 • Šv. Stefano sala. XV amžiuje ši sala tebuvo tik mažas žvejų kaimelis, kuriame gyveno vos 12 šeimų. Tuomet jis buvo labiau žinomas Divičiaus pavadinimu ir tai buvo tikras Adrijos jūros piratų rojus. Dėl nuolatinių turkų puldinėjimų jame buvo pastatydinti įtvirtinimai. Dabar Šv. Stefano sala – 5 žvaigždučių viešbutis priklausantis tarptautinei „Aman Resort“ grupei. Šioje saloje buvo apsistojusios tokios pasaulinio lygio žvaigždės, kaip Madonna, Eltonas Džonas, Cristiano Ronaldo, princesė Margareta, Karlas Pontis ir daugelis kitų.
 • Pasiplaukiojimas kateriu po Kotoro įlanką. Kaip ir pridera turtuoliui, Leo Juodkalnijoje mėgavosi ypatingomis pramogomis, o viena iš jų – pasiplaukiojimas kateriu po Kotoro įlanką. Kotoro įlanka – pati  didžiausia visoje Adrijos jūroje, kurios pakrantės ilgis siekia daugiau nei 100 kilometrų. Ši įlanka yra apsupta kalnų ir susideda iš kelių mažesnių įlankų, kuriose įsikūrę geriausiais Europoje laikomi natūralūs uostai. Kotoro įlankos krante rasite tokius miestus, kaip Kotorą, Perastą, Hercogą Novi. Šie miestai žavi turistus savo senovine architektūra ir jaukia atmosfera.
 • Budva ir jos senamiestis. Tai tikras Venecijos ir Viduržemio jūros architektūros kampelis. Nepaisant niokojančių 1979 m. žemės drebėjimo padarinių, per dešimtmetį senamiestis buvo visiškai atkurtas. Senamiestį supa galinga tvirtovės siena ir siauros vingiuotos gatvelės, vedančios į miesto citadelę, kurioje dabar įsikūręs muziejus.
 • Uolų Dievo Motinos bažnyčia. Ši bažnyčia stovi Kotoro įlankos saloje, priešais Perasto miestą. Tai vienintelė žmogaus sukurta sala Adrijos jūroje, o jos plotas yra apie 3000 kvadratinių kilometrų. Pasak legendos, šią salą yra sukrovę jūreiviai. Po sėkmingos kelionės grįžę į gimtąjį uostą į vietą, kurioje kaip pasakojama, rasta Madonos su kūdikiu ikona, jie vis kraudavę po akmenį. Tradicija krauti akmenis aplink salą išlikusi iki šių dienų. Kasmet, liepos 22 d. apylinkių vietovių gyventojai sėda į valteles ir nuplukdo po akmenį į salą.
 • Kamerani jūros gėrybių ferma ir restoranas – vieta, kurioje galima patirti autentišką Juodkalnijos jūros skonį. Šiame restorane laidos turtuolis Leo pasimėgavo šviežiomis jūros gėrybėmis, iš vandens ištrauktas ir pagamintas čia pat, jo akivaizdoje. Šios jūros gėrybės auga natūralioje aplinkoje ir maitinasi tyru Juodkalnijos vandeniu, todėl jų skonis yra ypatingas, o šviežumas – visada garantuotas.
 • Perastas – tai žavingas, senas miestelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Romantiškasis Perastas yra įsikūręs Šv. Elijo kalno papėdėje. Miestelis yra vienas prabangiausių Juodkalnijoje ir traukia garsiausius pasaulio žmones. Šiame mieste yra daug istorinių pastatų – tai ir bažnyčios, ir baroko stiliaus rūmai, ir gynybiniai bokštai. Pats Perastas turi turtingą Venecijos laikų paveldą: 16 baroko stiliaus rūmų, 17 katalikų bažnyčių, 2 cerkves. Nors gynybinės sienos miestas neturi, bet jame yra 9 gynybiniai bokštai. Miestelyje yra daugybė nuostabių restoranų ir kavinių, kuriose galima mėgautis vietinės virtuvės skoniais.
 • Kotoras. Pirmas žvilgsnis į Kotorą, nesvarbu, ar iš jūros, ar iš sausumos, visada palieka stiprų įspūdį. Kotoras yra senas Viduržemio jūros uostas su gynybine siena, o jo senamiestis yra labai ryškiai paveiktas Venecijos architektūros. Šis miestas yra įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą dėl savo gamtinių ir kultūrinių istorinių vertybių. Karai, žemės drebėjimai keitė miesto veidą, darė neatstatomą žalą architektūrai, tačiau miesto gyventojus tai užgrūdino ir suvienijo. Netgi skirtingų tikėjimų bendruomenės rado bendrą kalbą ir sugyveno po vienu stogu. Dabar tiek stačiatikiai, tiek katalikai taikiai konkuruodami garbina savo šventuosius ir puoselėja sakralinį paveldą. Tokia paslaptinga religinė atmosfera kuria savitą aplinką, tuo viliodama ir kitataučius turistus.
 • Mogreno paplūdimys – vienas gražiausių Budvos Rivjeros paplūdimių, įsikūręs vaizdingų uolų apsuptame pakrantės ruože, netoli nuo senamiesčio. Tai yra vienintelis tikro smėlio paplūdimys.

Juodkalnija – išskirtinė šalis, kurią nors kartą gyvenime išties privaloma aplankyti. Be to, anot kelionių organizatoriaus „Novaturas“ produkto vystymo vadybininkės Gitanos Akmanavičiūtės, šią kryptį gali drąsiai rinktis ir tie, kurie nenori išleisti daug pinigų – kainos yra išties draugiškos.

 

„Nedidelė Balkanų valstybė Juodkalnija vis labiau atrandama ir pamilstama keliautojų iš viso pasaulio, ją labai mėgsta ir lietuviai. Žaliuojantys kalnai, platūs paplūdimiai ir įspūdingi istoriniai miestai, kuriuos pažinti galima mėgaujantis švelniu Viduržemio jūros klimatu, garantuoja neišdildomus atostogų įspūdžius. Tai viena tų šalių, kur kainos yra gana draugiškos, vaizdai įkvepia ir maloniai stebina, be to, trumpas, vos 2,5 val. trukmės skrydis nevargina ir iškart nuteikia poilsiui“, – pasakojo G. Akmanavičiūtė.

 

Jei reikėtų išvardinti keletą rekomenduojamų vietų Juodkalnijoje, tai saulėtoms atostogoms idealiai tiktų centriniame šalies pakrantės taške įsikūrusi Budva, Kotoro senamiestis, išskirtinis kurortas Sveti Stefanas.

 

Vienas ryškiausių gamtos objektų yra Lovčeno kalnas, kurį vainikuoja dvi didžiulės granito viršūnės, be to, aplink kalnų kaimelį Žabljaką įsikūręs Durmitoro nacionalinis parkas, kuris dar yra vadinamas gamtos ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų rojumi. Taip pat rekomenduojama aplankyti ir drąsius bei nuotykių mėgėjus traukiantį Taros kanjoną, kur galima paplaukioti plaustais ar leistis lynu.

 

Kalbėdama apie šią šalį, produkto vystymo vadybininkė G. Akmanavičiūtė pabrėžia, kad norint gauti geriausius pasiūlymus, derėtų neatidėti kelionės planavimo ir viską pradėti organizuoti kuo anksčiau.

 
DSC_5811

A. Bružas

„Kaip ir į kitas populiarias bei lietuvių itin mėgstamas kryptis, visuomet rekomenduojame savo atostogas planuotis iš anksto. Pavyzdžiui, jei norite keliauti čia kitą pavasarį ar vasarą, kelionės dairykitės jau rudens pradžioje. Taip galėsite rinktis iš plačiausio asortimento – patogiai iš anksto nusimatyti kelionės trukmę, datą, apgyvendinimo vietą, skrydį, nesirenkant iš to, kas liko. Beje, Juodkalnija neretai pasirenkama ir kaip solo kelionės kryptis – čia tikrai rasite ką nuveikti atvykę ir be kompanijos“, – apie Juodkalniją kalbėjo G. Akmanavičiūtė.

 

Juodkalnijos kryptį „Novaturas“ savo keliautojams pristatė pirmieji Baltijos šalių turizmo rinkoje. Susidomėjimą šia šalimi jie stebi jau kurį laiką, o šiais metais paklausa dar labiau išaugo.

 

Tai lemia ne tik įspūdingas Juodkalnijos kraštovaizdis, puikus klimatas, bet ir jau minėtos palankios kainos. Beje, vasaros sezoną Juodkalnijoje šiemet jie pradėjo beveik mėnesiu anksčiau – jau nuo gegužės vidurio, o keliautojus iš Lietuvos į ją skraidina iki pat spalio pabaigos.

 

Kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovus kviečia pasinerti į neįtikėtiną nuotykį, kuriame Leo ir Bružas įrodo, jog kelionės yra nuostabi patirtis esant bet kokioms galimybėms. Visai nesvarbu, ar gali keliauti visai savęs nevaržydamas, ar, priešingai, turi labai ribotą biudžetą – patirti ir atrasti gali kiekvienas.

   

Kuris kelionėje bus savęs nevaržantis turtuolis, o kuris turės keliauti smarkiai susiveržęs diržus – paaiškėja kiekvienoje kelionėje, kai vedėjai atvykę į naują šalį meta monetą.

   

Kelionių šou „Metam monetą“ yra kuriamas pagal pasaulyje puikiai žinomą, ukrainiečių sukurtą kelionių laidos formatą „Oryol i Reshka“. Šiemet kelionės vyksta su didžiausiu kelionių organizatoriumi Baltijos šalyse „Novaturu“.

 

Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!