Austrų psichoanalizės pradininkas Z. Froidas teigė, kad moterų seksualumas – tai tamsusis kontinentas. Tačiau moterims vyrų seksualumas – taip pat lyg tamsioji planeta. Vyruoja populiari nuomonė, kad vyrų seksualumas – reikalas labai paprastas, bet taip yra tik iš dalies. Miegamojo kambarys vyrui – tai lyg aktoriui didžioji scena. Tai, ką mato ir girdi moteris yra tik jų vaidmuo, bet ne realybė. Neretai moteris susipainioja ir nebepajėgia atskirti vaidmens nuo tikrosios vyro esybės.

 

seksas

  • Vyrams patinka komplimentai ir pagyrimai. Įprasta manyti, kad moterys myli ausimis, todėl jas reikia lepinti švelniais žodeliais ir komplimentais. Tačiau visų žmonių prigimtis vienoda. Pagyrimai ir komplimentai tai pat stiprina pasitikėjimą savo seksualumu, kelia libido. Komplimentus (pavyzdžiui, pagirti išvaizdą ar ištvermę) galima sakyti prieš arba po sekso. Būtina prisiminti, kad stipriosios lyties atstovai neretai labai jautriai reaguoja į pastabas dėl lytinių organų dydžio, plaukų retėjimo ir kitų fizinių ypatybių, todėl reikia stengtis neužgauti jų jausmų.
 
  • Daugelis vyrų bijo intymumo, bet tik reta moteris supranta kodėl. Įvairiais tyrimais įrodyta, kad iki mokyklinio amžiaus berniukai yra prieraišesni ir netgi ekspresyvesni negu to paties amžiaus mergaitės. Paskui jie mokomi numalšinti savo žodžius, mintis ir jausmus, todėl ilgainiui pamiršta savo prigimtinį poreikį ieškoti žmogiškojo ryšio. Iš tikrųjų vyrai intymumo bijo ne dėlto, kad artimi santykiai juos dusintų, bet todėl, kad jie supranta, kaip beviltiškai jų trokšta. Moteris turėtų pasistengti suprasti, kad po sekso stengiasi atsiriboti, nes giliai širdyje jaučia, koks svarbus jam žmogiškasis ryšys, nors visą gyvenime stengėsi nuo atsiriboti. Tokia patirtis šokiruoja. Dažniausiai reikia laiko, kad stipriosios lyties atstovas suprastų, kad rodyti savo jausmus yra ne vaikiška, o vyriška.
 
  • Seksas dėl paties sekso kartais gera alternatyva ilgiems lytiniams santykiams. Vyrai trokšta, kad jų moterys mėgtų seksą apskritai, o ne apsimestų dėl jų, kad joms taip pat to reikia. Jie nenori valdyti moteris, nori jas sužavėti.
 
  • Lytiniai organai nėra vienintelė vyrų erogeninė zona, nors ir stipriausia. Dažnai vyrai bijo pasakyti, kad jie taip pat norėtų būti liečiami kitose vietose, bet tyli, nes bijo, kad išgirdusios tokią pastabą jos iš viso nustos tai daryti. Taip pat jautrios zonos yra veidas, krūtinė, vidinė šlaunų dalis, tarpvietė ir kapšeliai.
 
  • Kuo svarbios ir naudingos erotinės fantazijos poros tarpusavio santykiuose? Vyrai norėtų pasidalinti savo erotinėmis fantazijomis, bet baiminasi, kad jų partnerės pasmerks arba sugėdins. Pradėti dalintis savo fantazijomis galima žaidimo forma: užrašyti ant skirtingų lapelių savo karščiausias svajones ir sudėti į dėžutę. Kai abu partneriai bus romantiškai nusiteikę, iš dėžutės ištraukti lapelį su erotine fantazija ir pabandyti ją įgyvendinti, jei abu partneriai sutinka. Galima šiek tiek pakeisti erotinį fantazijos scenarijų, jeigu ji meilužiams pasirodys nepatogi.
 
  • Vyrams patinka, kai moteris lovoje kalba. Žinoma, ne apie buitinius rūpesčius. Kokios kalbos labiausiai užveda? Šiek tiek nešvankios arba giriančios partnerį ir jo veiksmus. Taip pat labai erotiškai skamba šnekos, apie tai, ką ketinama padaryti arba kas dabar vyksta, kokie pojūčiai užplūsta. Mylimos moters žodžiai gali priversti vyrą pasijausti lovoje stipriu kaip romėnų gladiatorius, net, jei iš tiesų jis tik prekybininkas turguje.
 
  • Seksas gali malšinti įtampą santykiuose, bet dažniausiai jis kaip tik ir tampa tuo įtampos šaltiniu. Kai vyrai pradeda skųstis dėl sekso trūkumo arba dėlto, kad kai kuriuos dalykus moterys daro tik per jų gimtadienius, tai iš tiesų slepia kur kas rimtesnes problemas. Vyrų ego dažniausiai stipriai susijęs su seksualiniais santykiais, todėl jie linkę dėl problemų lovoje kaltinti moterų abejingumą seksui, o ne prisiimti atsakomybę.
 
  • Vyrams patinka pasijusti užkariautojais, nors šiais laikais progų taip pasijusti ir nebeliko. Tačiau liko romantika, kuria pasinaudodamos protingos moterys gali priversti vyrus geisti pelnyti jų meilę. Emocinis intymumas – tai artumo jausmas, bet seksualiniams troškimams reikia šiek tiek atstumo. Atstumą išlaiko ir vaizduotę įaudrina šokiai. Psichologų nuomone, žmonės turėtų stengtis neprarasti savo seksualinės nepriklausomybės, bet netapti neištikimi. Pavyzdžiui, vyras gali leisti kitiems vyrams žiūrėti į moterį arba naudoti sekso žaislus. Nė viena moteris, kaip ir nė vienas vyras negali tapti viskuo savo mylimajam. Tokie santykiai būtų panašūs į vergystę, o ne dviejų lygiaverčių žmonių sąjungą.
 
  • Vyrai visada nori mylėtis, bet dėl visai kitokių priežasčių negu mano moterys. Anot jų, proga pasimylėti – tai kaip šventė ir jie norėtų, kad dailiosios lyties atstovės taip pat galvotų apie šį, vieną iš svarbiausių dalykų poros santykiuose.