Gydytojai kalbėdamiesi su pacientu galvoja ne tik apie tai, ką parašyti ligų istorijos knygelėje. Jie taip pat žiūri ir į žmogaus veidą, kuriame ligos neretai palieka pirmuosius pėdsakus. Tačiau tuos ženklus gali pastebėti kiekvienas, jei tik žinotų į ką atkreipti dėmesį.

 

veidas

8 ligų ženklai, įrašyti veide:

 
  • Sausa ir pleiskanojanti oda arba lūpos. Visų pirma tai skatina sunerimti dėl organizmo dehidratacijos. Tačiau gali rodyti ir rimtesnes problemas, kai sutrinka prakaito liaukų sistema, skydliaukės veikla (hipotirozė, kai nepakanka skydliaukės hormonų), diabetą. Kiti hipotirozės simptomai – nuolatinis šalčio jausmas, svorio augimas, lėtinis nuovargis. Kiti diabeto simptomai – labai stiprus troškulys, dažnas šlapinimasis ir neryškus matymas.
 
  • Per didelis veido plaukuotumas. Nepageidaujami plaukai, ypač žandikaulių srityje, ant smakro ir viršutinės lūpos, gali būti policistinių kiaušidžių sindromas – tai hormonų sutrikimas, kai vyriškų hormonų lygis yra padidėjęs.
 
  • Gelsvos dėmės ant akių vokų. Ksantelazma arba gelsvi odos dariniai ant akių vokų dažnai rodo padidėjusį cholesterolį ir didesnę širdies ligų riziką. 2011 metų danų tyrimas, ištyręs13 tūkst. pacientų, nustatė, kad apie 4 % turėjusių tokių odos darinių, turėjo 70 % didesnę arterijų susiaurėjimo riziką ir beveik 50 % didesnę riziką patirti širdies priepuolį per ateinančius kelis dešimtmečius negu pacientai, kurių tokių darinių neturi.
 
  • Maišeliai po akimis, paburkimas. Akys, kurios atrodo pavargusios, gali būti ženklas apie lėtines alergijas, dėl kurių plečiasi vyzdžiai ir akys pradeda ašaroti. Dėlto atsiranda paburkimas ir tamsiai violetinis paakių atspalvis.
 
  • Veido asimetrija. Tai gali būti insulto požymis. Pacientai, prisimindami, kaip jautėsi prieš insultą, dažniausiai sako, kad pamatę savo atvaizdą veidrodyje pagalvojo, kad atrodo kažkaip kitaip. Galima pajausti, kad viena veido pusė yra tarsi aptirpusi, negalite visiškai nusišypsoti. Gali būti sunku kalbėti. Šių ženklų apie gresiantį insultą niekada nereikėtų ignoruoti. Kilus įtarimams, kad jums arba kitam žmogui gali ištikti insultas, iškart skambinkite greitajai pagalbai!
 
  • Pasikeitusi veido spalva. Net nedideli odos atspalvio pokyčiai gali įspėti apie ką nors negero. Išblyškusi oda gali rodyti anemiją. Geltonas atspalvis gali rodyti kepenų ligas. Melsvas lūpų ar nagų atspalvis gali rodyti plaučių ir širdies sutrikimus.
 
  • Bėrimai ir dėmės. Apie kai kuriuos virškinimo sutrikimus gali pirmiausiai išduoti oda. Niežtintys raudoni spuogeliai gali rodyti celiakiją – autoimuninę ligą, kai organizmas neigiamai reaguoja į glitimą. Drugelio formos bėrimas ant skruostikaulių ir nosies tilto gali būti vilkligės, kitos autoimuninės ligos, simptomas. Alergijos, egzema, rožinė ir tam tikros infekcijos taip pat gali sukelti bėrimus.
 
  • Mažėjantis smakras. Jeigu, be to, dar ir storas kaklas ir smulkūs žandikauliai, tai gali būti ženklas, kad sergate miego apnėja, kurios metu miegant 10 sekundžių sustoja kvėpavimas. Garsiai knarkiant rytą gali varginti galvos skausmas, labai didelis nuovargis visą dieną.