Kaip pasirinkti maisto produktus, kurie padėtų mesti svorį arba išlaikyti normalų, suteiktų sotumo jausmą ir per daug neištuštintų piniginės? Ar apskritai tai yra įmanoma? Veiksmingas ir paprastas būdas, kaip numesti svorio – tai pakeisti valgymo įpročius ir pasirinkti tinkamus produktus. Šis nebrangių produktų sąrašas gali padėti pasiekti tikslą ir sulieknėti! Kokie tie produktai? Tai paprasčiausi produktai, kuriuose daugelis pamiršo ir neįtraukia į savo valgiaraštį. O veltui, nes iš jų galima paruošti įvairiausių skanių patiekalų, kurie neskatins svorio augimo, padės sumažinti apetitą ir deginti riebalus.

 

7 pigūs produktai, padedantys lieknėti:

 

"dietos"

  • Lęšiai – produktas lieknėjimui nr. 1. Lęšiai yra kur kas ekonomiškesnė alternatyva, niekuo nenusileidžianti ir net pralenkianti dietologų išgirtas bolivinės balandos (kynvos) kruopas. 100 g lęšių yra apie 24 g baltymų, o bolivinėse balandose – tik 14 g, riebalų lęšiuose – tik 1,5 g, o bolivinėse balandose – 6 g. Angliavandenių lęšiuose taip pat mažiau. Nedidelė porcija lęšių suteikia sotumo jausmą ilgam laikui, didelis skaidulų kiekis gerina virškinimą ir padeda pašalinti toksinus ir nešvarumus iš organizmo. 200 g paruoštų lęšių yra apie 90 %rekomenduojamos folio rūgšties dienos normos, todėl juos valgyti ypač naudinga nėščioms moterims.

 

  • Grikiai – produktas lieknėjimui nr. 2. Kitas nebrangus produktas, įtraukiamas į daugelį dietų. Jei bent savaitę grikiai būtų valgomi kaip pagrindinis patiekalas, rezultatas būtų akivaizdus. Grikių kruopose daug vitaminų ir mineralinių medžiagų – pagal maistinę vertę tai yra vienos naudingiausios kruopos. Labai svarbu žinoti, kad apetitas padidėja, kai organizmui trūksta vitaminų.

 

  • Perlinės kruopos – produktas lieknėjimui nr. 3. Šios kruopos – vienas pigiausių, bet ir naudingiausių maisto produktų. Juose yra augalinių baltymų ir skaidulų, kurie suaktyvina virškinimą ir valo organizmą. Perlines kruopas mirkyti per naktį vandenyje, iš ryto nupilti vandenį, įpilti šiek tiek aliejaus, kepintų svogūnų, grybų ir patroškinti. Tai labai sveikas ir sotus ekonominis valgis.

 

  • Vanduo – produktas lieknėjimui nr. 4. Išgerti apie 2 l vandens per dieną – dienos rekomenduojama norma. Tiek pataria išgerti ir gydytojai. Jeigu aktyviai sportuojama ir prakaituojama, vandens gali reikėti išgerti dar daugiau. Kiekvieną kartą prieš valgį išgerti stiklinę kambario temperatūros vandens – tai tarsi garantija, kad suvalgysite mažiau.

 

  • Ridikai – produktas lieknėjimui nr. 5. Ridikai dietologų yra labai vertinami! Vietinė produkcija yra visada pigesnė nei importinė. Ridikuose yra nemažai B grupės vitaminų, kurie yra svarbūs gerai nervų sistemos veiklai. Kai žmogus jaučiasi ramus ir atsipalaidavęs sumažėja poreikis suvalgyti ką nors saldaus. Šio pigaus produkto maistinė vertė – tik 35 kcal (100 g daržovių).

 

  • Burokėliai – produktas lieknėjimui nr. 6. Burokėliai valo organizmą, yra labai naudingi kepenims, žarnynui. Juose esančios aktyviosios medžiagos stimuliuoja limfos apykaitą, todėl yra labai reikalingi tiems, kurie nori atsikratyti ne tik nereikalingo svorio, bet ir celiulito.

 

  • Bananai – produktas lieknėjimui nr. 7. Jei reikia rinktis užkandžius, tegul tai būna bananai! Tai vienas iš sveikiausių ir skaniausių užkandžių. Pamirškite šokoladinius batonėlius ir javainius, bananai yra ne tik skanūs, bet ir labai naudingi kiekvieno mūsų organizmui. 100 g bananų padeda išvengti alkio jausmo ir nors jie yra pakankamai kaloringi, tačiau vis tiek turi net 3 kartus mažiau kalorijų nei vidutinis šokoladinis batonėlis.