Gyvenimo sunkumus įveikti lengviau, turint atitinkamą požiūrį į juos. Realūs ir pamatuoti lūkesčiai iš santykių, ypač naujų, gali padėti naviguoti tarp gyvenimo pateikiamų sunkumų bei iššūkių ir pasiekti gyvenime bei santykiuose to, ko iš tiesų taip trokštate. Deja, apie meilę ir santykius dauguma žmonių galvoja per daug romantizuotai ir negeba tinkamai suvokti ir įvertinti realybės, o tai jiems trukdo džiaugtis iš tikrųjų puikiais santykiais. Tad kokių įsitikinimų apie santykius turėtume vengti?

 

santykiai

7 nerealūs lūkesčiai naujuose santykiuose, kurių reikėtų vengti:

 
  • Suprasiu, kai pamatysiu tobulą partnerį. Žmogus, kurį jūs įsimylėsite ir kuris pamils jus, gali būti visiškai ne toks, kokį iki šiol įsivaizdavote. Dar daugiau: jis gali nesielgti su jumis taip ar net mylėti taip, kaip jūs manėte, kad norėtumėte. Jis taip pat gali jus mylėti ir su jumis elgtis taip, kaip iki šiol neįsivaizdavote, gerąja prasme. Tad ieškant gyvenimo partnerio rekomenduojama visada išlikti atviriems naujoms galimybėms.
 
  • Santykiai išspręs visas mano problemas. Laimingus santykius pavyksta sukurti partneriams, kurie patys yra laimingi (yra patenkinti savimi) ir kurie pasirenka būti laimingiems kartu su savo partneriu. Jeigu pats žmogus nesijaus laimingas, tai tikrai įmanoma, kad, net radęs antrąją pusę, priešingai savo lūkesčiams, bus priverstas egzistuoti nelaiminguose santykiuose visą savo gyvenimą.
 
  • Mano santykiai turi būti tokie kaip visų. Ko jūs norite iš santykių? Ko tiksliai juose ieškote? Kai kurie žmonės santykiuose ieško laimės, bando sumažinti vienatvės jausmą arba tiesiog mano, kad jiems reikia antrosios pusės, nes visi aplinkui jas turi. Tačiau nereikėtų pasiduoti kitų žmonių įtakai. Tai, kas vienam atrodo laimingi ir sėkmingi santykiai, nebūtinai tokie santykiai atrodys laimingi ir jums patiems. Visos poros yra unikalios, turi savo keistenybių ir niuansų, todėl vieno atsakymo į klausimą, kokia pora yra laiminga nėra.
 
  • Jeigu santykiai yra tinkami, man nereikės nieko paaukoti dėl jų. Pasiaukojimas ir kompromisų ieškojimas yra kertinis laimingų santykių akmuo. Jūs ne visada gausite tai, ko norite, bet tai nereikš, kad santykiai yra blogi. Nereikia tikėtis, kad partneris visada paklus kiekvienam jūsų norui ir įgyvendins viską, ko tik paprašysite. Tiesa yra ta, kad žmonės santykiuose kartais nori skirtingų dalykų, todėl normalu retsykiai nusileisti ir visada ieškoti kompromisų.
 
  • Tikra meilė yra tokia kaip kino filmuose. Filmai ir romanai kuriami žmonių pramogai. Jie turi labai aiškius pasakojimo rėmus: įžangą, kulminaciją ir pabaigą, o gyvenimas – ne. Paprastai romantiniai filmai baigiasi su mintimi, kad tikra meilė gali įveikti viską. Tikrame gyvenime santykiuose yra pakilimų ir nuosmukių, kurie galo nematyti.
 
  • Jis (ji) dėl manęs pasikeis, jei jis (ji) mane myli. Žmogus nepasikeis iš esmės, jei nepatirs kokio nors labai stipraus gyvenimo sukrėtimo. Todėl nereikėtų klaidingai manyti, kad partneris gali padėti kitam žmogui pasikeisti. Niekada nesitikėkite ką nors pakeisti ir nekeiskite savęs pagal kito žmogaus norus, jeigu norite būti laimingi. Laimingos poros yra tos, kurios išlieka savimi santykiuose.
 
  • Tikra meilė gali įveikti viską. Viena skaudžiausių santykių pamokų yra ta, kad meilė ne visada veda į laimingus, ilgalaikius ir mylinčius santykius. Nepaisant karštų jausmų, santykiai su mylimuoju gali būti pasmerkti nesėkmei.