Iliuzijos – tai iškreiptas realybės suvokimas. Jos priverčia tikėti kažkuo, kas neegzistuoja. Kai kuriais atvejais tai gali būti labai pavojinga, nes gyvendami nuolatinių iliuzijų pasaulyje žmonės nustoja tobulėti, siekti savo svajonių ir imtis neapgalvotų veiksmų.

 

7 dažniausios iliuzijos pasaulyje:

 

iliuzijos

 • Padarysiu vėliau, nes dabar neturiu laiko… Tai bene dažniausiai pasitaikanti iliuzija. Tokio dalyko kaip „Nėra laiko“, nėra. Laiko visada yra ir tik jūs galite nuspręsti kaip jį panaudoti. Jeigu kažkas jums tikrai yra svarbu, automatiškai atrasite tam laiko.
 
 • Galiu pasiekti savo tikslus greičiau… Dauguma žmonių stengiasi pasiekti galutinį tikslą greičiau negu numatyta jų planuose. Tačiau tai yra neįmanoma. Paprastai, norint pasiekti tikslą, reikia pereiti per kelis etapus. Jeigu bent vieną iš jų praleisite, pasiektas tikslas, nepateisins visų jūsų lūkesčių.
 
 • Aš kontroliuoju situaciją… Jums visiškai nieko nereikia kontroliuoti, išskyrus savo mintis. Gyvenimas bet kurią akimirką gali pateikti netikėtų staigmenų.
 
 • Aš būsiu laimingas, jei… Daugelis žmonių klysta manydami, kad rytojus atneš kažką gero, problemos dings ir jie galės būti laimingi. Būti laimingu galima tik esamajame laike, o jei jūs negalite rasti priežasties dabar, nerasite ir ateityje. Pabandykite pakeisti savo pasaulio suvokimą ir galbūt tada pamatysite ir suprasite, kad norint džiaugtis gyvenimu, nereikia kažko laukti.
 
 • Aš galiu pakeisti kitą… Niekada neturėkite tuščių iliuzijų, kad galite pakeisti kitą žmogų. Viskas, ką galima padaryti – tai pakeisti savo požiūrį į jį arba įkvėpti jį, kad jis pats norėtų pabandyti keistis.
 
 • Padarysiu tai, kada… Neapgaudinėkite savęs, galvodami priežastis, kodėl turite ką nors atidėti vėlesniam laikui. Galite laukti metus, kol jūsų dėdė pagaliau ateis ir ištapetuos jūsų kambarius, tačiau už to laukimo, kol kažkas padarys už jus darbus, paprastai slypi tūkstančiai kitų problemų. Jeigu turite padaryti tikrai svarbų darbą, padarykite jį dabar, kitaip rizikuojate jo niekada nepabaigti.
 
 • Pradėsiu sportuoti, kai labiau sustiprėsiu… Jeigu norite sportuoti, pradėkite dabar, o jeigu nenorite, tai nedalykite sau klaidingų pažadų.
 

Įdomu

 
 • 2010 metų gruodį gamtos fotografas Luizianoje ketino fotografuoti naktinius gyvūnus. Fotografuojant fotoaparatas nukrito ir sudužo, bet SIM kortelė išliko nepažeista. Peržiūrėdamas išlikusias nuotraukas jis buvo šokiruotas, nes jose pamatė ne laukinį gyvūną, o į vaiduoklį panašų, peršviečiamą humanoidą.
 
 • Niujorke pardavėjai teisiškai yra įsipareigoję atskleisti potencialiam pirkėjui, jeigu jie įtaria, kad name gali vaidentis.
 
 • Fata morgana – tai atmosferos reiškinys, suklaidinantis keliautojus neegzistuojančiais reginiais.
 
 • Optinės iliuzijos – tai vaizdai, kurie apgauna mūsų akis, priverčia manyti, kad matome vienus dalykus, vietoj kitų.
 
 • Vienas garsiausių iliuzionistų pasaulyje, Davidas Copperfieldas, yra sukūręs daugybę iliuzijų, iš kurių labiausiai žinomos: Niujorko Laisvės statulos „pradanginimas“, levitacija per Didįjį Kanjoną ir „perėjimas“ kiaurai Didžiąją kinų sieną.