Remiantis naujausiais psichologijos mokslininkų atliktais tyrimais, su mūsų santykiais susijusių dalykų skelbimas internete (nuotraukų, santykių statuso ir pan.) yra tai, ką psichologai vadina „diadiniu demonstravimu”. Tai žmonių išraiškos arba elgesys, kuriuo jie praneša, kad šiuo metu palaiko romantiškus santykius. Išvados rodo, kad tai lemia tam tikros priežastys. Aiškinamės kokios!

 

santykiai

1) Poros yra labai patenkintos savo santykiais. Vieno tyrimo duomenimis, asmenys, kurie yra labiau patenkinti savo santykiais, dažniau skelbia savo ir partnerio nuotraukas kaip pagrindines profilio nuotraukas. Labiau patenkintos poros dažniau skelbia romantiškas savo nuotraukas – tai jie gali priminti savo socialinių tinklų draugams ir sekėjams, kad palaiko laimingus santykius ir jaustis labiau patenkinti, rašo brightside.me.

 

2) Jie yra įsipareigoję santykiams. Tyrėjai taip pat nustatė, kad vartotojai, kurie savo santykius skelbia internete, jaučia stiprų įsipareigojimo jausmą savo partneriui, kuris susijęs su tarpusavo ryšiu. Be to, dėl padidėja tikimybė ilgiau likti kartu. Taip yra todėl, kad matomos užuominos (nuotraukos, statusas, bendri įrašai) greičiausiai skatina žmones suvokti save kaip romantiško vieneto dalį, taip sutvirtinant santykius.

 

3) Kai kurie gali jaustis nesaugūs dėl savo santykių. Viename tyrime nustatyta, kad žmonės, kurie feisbuke paskelbė savo santykių statusą, jautėsi romantiškai nesaugūs. Tai galima paaiškinti tuo, kad dėl tam tikrų visuomenės lūkesčių žmonės, norėdami parodyti kitiems, kad yra laimingi, gali skelbti ne visada teisingus dalykus. Šis tyrimas yra tikras įrodymas, kad nereikėtų pasitikėti socialine žiniasklaida ir kad žmonės, kurie demonstruoja save, gali būti nelaimingi realiame gyvenime.

 

4) Jiems būdingas nerimastingumo prieraišumo stilius. Viena iš galimų priežasčių, kodėl savo santykius viešina internete, gali būti jų nerimastingas prieraišumo stilius. Tokie žmonės paprastai prastai save vertina ir labai bijo būti atstumti ir palikti. Taigi, kuo nesaugiau jie jaučiasi dėl savo partnerio jausmų, tuo didesnė tikimybė, kad jie dalysis savo santykiais socialinėje žiniasklaidoje. Tikriausiai tai yra vienas iš būdų, kuriuos jie naudoja norėdami gerai jaustis.

 

5) Jie motyvuoti apsaugoti santykius. Viena iš galimų priežasčių, kodėl kai kurie žmonės dalijasi nuotraukomis su savo partneriais, yra ta, kad jie nori apsaugoti savo santykius. Taip jie parodo, kad partneris priklauso jiems, kad išvengtų bet kokių romantiškų užuominų iš šalies. Ir praktiškai tai veikia – tyrėjai atskleidė, kad žmonės, kurie peržiūri vartotojo profilį su santykių statusu, suvokia, kad asmuo palaiko gerus santykius ir yra neatsparus kitų žmonių romantiškiems pasiūlymams.

 
6) Rodymasis su partneriais didina jų savivertę. Kartais, parodydami savo santykių statusą, žmonės gali labiau pasitikėti savimi. Kai kuriems žmonėms įsipareigoję asmenys atrodo patrauklesni ir simpatiškesni miniai. Tokiems žmonėms svarbu turėti partnerį, kad santykiai viešai atrodytų gerai ir kad jis gerai jaustųsi dėl savęs.