6 patarimai, kaip tapti tolerantiškesniu sau ir kitiems
2017-05-17 15:25Ko gero, svarbiausia savybė, norint gerai sutarti su kitais žmonėmis yra tolerancija. Tolerantiški žmonės nesureikšmina kitų skirtumų. Tolerancija padeda pažiūrėti į įvairius dalykus iš naujos perspektyvos ir praplėsti savo akiratį!
6 patarimai, kaip tapti tolerantiškesniu sau ir kitiems:
- Būti sąmoningu. Atkreipkite dėmesį į tai, ką galvojate apie save ir kitus. Ar esate greiti smerkti ir teisti? Pastebėkite tokias mintis, ateinančias į galvą. Sąmoningai pasiryžkite mažinti tokių minčių kiekį. Jeigu nustoti apie kažką galvoti neišeina, pabandykite nukreipti mintis kitur.
- Būti rūpestingu. Reikėtų pasistengti atkreipti dėmesį į teigiamas asmens savybes. Galbūt ta baisiai apsirengusi moteris šiuo metu viena augina vaiką, yra puiki savo srities specialistė ir turi gražią veido odą? Galbūt tas vyras su siaubingas batais, dirba dvejose darbovietėse, kad nupirktų vaikams naujus batukus, o gal skubėdamas į svarbų susitikimą netyčia įlipo į balą.
- Kelti sau nuotaiką. Mūsų nuotaika tiesiogiai priklauso nuo to, kaip suvokiame pasaulį. Nuo to, ar jaučiame liūdesį, pyktį, laimę, apatiją, priklauso, kaip suprasime konkrečią situaciją. Kognityvinės psichologijos atstovai teigia, kad neigiamos (ir kritiškos) mintys daro didelį poveikį mūsų nuotaikai ir veiksmams. Būtina rūpintis savo emocine sveikata: mažinti stresą, išmokti atsipalaiduoti, nurimti ir mėgautis viskuo čia ir dabar.
- Būti plačių pažiūrų. Kai žmogus yra linkęs viską smerkti, jis labai apriboja savo pasirinkimus, kartais visai be reikalo nuvertindamas gerus dalykus. Nereikia galvoti, kad gyvenimas yra tik juodas arba baltas. Jame yra daug įvairių spalvų. Skirtumai pasaulį padaro įdomesnį ir net gražesnį. Nebūtina visko mėgti, tačiau reikėtų pasistengti priimti tai, kas vyksta šalia ir būti atviru kitokiam požiūriui, kitokiems žmonėms ir pan. Nepulti kritikuoti kitų žmonių pasirinkimų, kurie nesutampa su jūsų, bet pasistengti suprasti ir kitokią perspektyvą.
- Tikėti savimi. Yra stiprus ryšys tarp buvimo kritiškiems sau ir kritiškumo kitiems. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką sakote sau. Ar jūsų kalboje yra daug: „turiu“, „negaliu“, „privalau“, „draudžiu“? Asmenys, kurie mintyse save kritikuoja, yra labiau linkę smerkti kitus. Kuo atlaidesnis sau būsite, tuo atlaidesnis būsite ir kitiems.
- Mokytis atsiprašyti. Visiems pasitaiko klaidų – tai visai normalu. Svarbiausia ne niekada neklysti, o supratus savo klaidą, prieiti ir atsiprašyti.