Kiekvienais metais, kai ateina pavasaris, daug žmonių pasižada bėgioti rytais. Deja, dažniausiai tai ir lieka planais. Tačiau galbūt šiais metais viskas bus kitaip.

 

sportas

Tiesą sakant, bėgiojimas laikomas pakankamu krūviu, reikalingų numesti keletą nereikalingų kilogramų. Be to, aktyvi veikla gerina odos elastingumą ir tobulai naikina celiulitą. Tačiau prieš pradedant bėgioti reikia atlikti vadinamuosius namų darbus. Štai penkios taisyklės, kurias turėtų žinoti kiekvienas pradedantysis bėgikas.

 

5 patarimai, kaip pradėti bėgioti šį pavasarį:

 
  • Susirasti kompaniją. Pirmas dalykas, ką reikia padaryti, ruošiantis pradėti bėgioti – tai rasti kompaniją. Būkite sąžiningi patys sau: net jei vieną ar du kartus prisiversite atsikelti ir išeiti pabėgioti į parką ar stadioną, tačiau vėliau entuziazmas bus dingęs ir toliau laikytis savo pažado reikės milžiniškų valios pastangų. Norėdami to išvengti, turite rasti kompaniją treniruotėms. Taip bus daug lengviau prisiversti išeiti iš namų ir daryti tai, ką nusprendėte, kad reikia daryti.
 
  • Išsirinkti tinkamus sportinius batelius. Dauguma moterų atsisako bėgioti, nes tai darydamos jaučiasi nepatogiai. Ir pati dažniausia priežastis – tai netinkama, diskomfortą kelianti avalynė. Prieš pradėdami bėgioti atsiminkite svarbiausią dalyką – bėgioti reikia, avinti tinkamus sportinius batelius. Kalbant konkrečiai, tokie batai turėtų turėti gerą amortizaciją ir stiprų kulną. Jeigu avalynė neatitiks pagrindinių reikalavimų, padidės traumų tikimybė. Be to, bėgimo bateliai turėtų būti šiek tiek didesnio dydžio – kojų pirštai turėtų laisvai judėti. Į tai neatsižvelgus, nereikėtų stebėtis, kad juoduoja nagai.
 
  • Nepamiršti pavalgyti. Dar viena svarbus dalykas, į kurį turėtų atsižvelgti bėgiojantys asmenys – tai mityba. Beje, nebūtina laikytis kokios nors dietos ar ypatingo mitybos plano. Pradedantiems bėgioti svarbu, kad jie visų pirma turėtų jėgų šiai ištvermės reikalaujančiai fizinei veiklai. Todėl po treniruotės rekomenduojama nepamiršti suvalgyti ką nors skanaus, kad atgautumėte jėgas.
 
  • Ieškoti motyvacijos mažuose dalykuose. Tam, kad bėgiojimas taptų neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi, reikia turėti ir neprarasti motyvacijos. Toji motyvacija neturėtų būti kažkokia abstrakti frazė: „noriu būti gražus“. Labiausiai motyvuoja apčiuopiami dalykai: šlaunys be celiulito, 3 kg mažesnis svoris, stangresni sėdmenys. Kada suprasite, kodėl tai darote, jūs norėsite tai daryti ir nemesite, kai tik pasitaikys gera proga.
 
  • Pasirinkti bėgiojimui gražią vietą. Bėgioti turi būti smagu. Skamba keistai? Tačiau iš tikrųjų taip ir yra. Pasirinkite gražų bėgiojimo maršrutą, kur galėtumėte treniruoti savo kūną, bet taip pat ir pasimėgauti nuostabiu gamtos peizažu. Radus tokią vietą, bėgiojimas taps ne tik lieknėjimo programos dalimi, bet ir suteiks malonumą sielai. O kada vidinis malonumas ir išorinė nauda bus suderinami, tada šia veikla mielai norėsis užsiimti.
 

PASTABA! Nebūtinai reikia bėgioti rytais. Jeigu rytais jaučiatės apsnūdęs ir neveiklus, neprievartaukite savęs, versdami daryti tai, kas nepatinka ir sportuoti vakarais. Svarbiausia, kad kūnui būtų patogu.