Šiandien nieko nestebina žmonės, kurie nuvyksta į nuostabaus grožio pasaulio kampelius ir visus vaizdus stebi pro fotoaparato kamerą. Ar tikrai verta tai daryti? Bet kuriuo metu, 24 valandas per savaitę galima atsidaryti interneto naršyklę ir pasižiūrėti nuotraukų iš visų įmanomų pasaulio kampelių. Tačiau kai jau esate toje vietoje, reikėtų pasimėgauti akimirka, pastebėti ženklus, užuosti kvapus ir pasiklausyti garsų. Kartais naujausias technologijas verta atidėti į šalį, kad būtų galima pajusti tikrąjį gyvenimo skonį. Kaip atpažinti, kada jūsų naudojimosi technologijomis įpročiai tampa nesveiki? Štai keletas ženklų, kurie įspėja, kad reikėtų dažniau išjungti prietaisus.

 

skaitmenine

8 ženklai, kad reikia laikytis skaitmeninės detoksikacinės dietos:

 

  • Pasikeitė laikysena. Pastebėjote, kad sėdėdami ir vaikščioti pradėjote kūprintis. Pečiai palinkę į priekį ir užapvalinti. Dažnai kamuoja kaklo, nugaros ir riešo skausmas.

 

  • Planuojate socialinių tinklų turinį. Ar kažką darote tik todėl, kad galėtumėte kažką naujo ir įdomaus įkelti į socialinius tinklus? Ar visada ieškote dalykų, kurie tiktų ant jūsų „Facebook“ ar „Instagram“ profilio sienos.

 

  • Į įdomius dalykus dažnai žiūrite per išmaniojo telefono kameros ekraną. Visos geriausios patirtys gyvenimo įvyko, rankoje laikant išmaniųjų telefoną. Bandote įrašinėti viską, nuo beprasmiškų iki beprotiškų dalykų. Jūsų išmaniojo įrenginio atmintyje pilna vaizdo įrašų ir nuotraukų. Ir jų nuolat daugėja.

 

  • Nepatikrinę telefono negalite suvalgyti patiekalo. Kiekvieną kartą valgydami pasidedate telefoną ant stalo. Jis visada yra šalia.

 

  • Jaučiate spaudimą nedelsiant atsakyti į kiekvieną žinutę ar komentarą. Žinučių rašymui neretai netgi teikiama pirmenybė, renkantis, ar kalbėtis su žmogumi, ar rašyti.

 

  • Apleidote savo hobius ir pomėgius. Kada paskutinį kartą užsiėmėte mėgstama veikla? O gal pastaruoju metu daugiausiai laiko praleidžiate internete ir niekam daugiau laiko nebelieka?

 

  • Neatsimenate, kada paskutinį kartą skaitėte straipsnį nuo pradžios iki galo. Internete galima rasti begalę įdomių ir intriguojančių straipsnių. Tačiau, prisipažinkite patys sau, kada paskutinį kartą skyrėte pakankamai laiko tekstų skaitymui nuo pradžios iki galo?

 

  • Peržiūrėję kitų socialinių tinklų vartotojų keliamas naujienas, jaučiatės neadekvatūs ir nesaugūs dėl savo pačių gyvenimo. Stebint išdailintas kitų gyvenimo nuotraukas, kyla pavojus pasijusti nuobodžiu, bjauriu ir nieko vertu. Socialinių tinklų tikrinimas mažina neigiamą savivertę.

 

Dauguma šiuolaikinių žmonių yra bent šiek priklausomi nuo technologijų. Todėl idealu, jei bent retkarčiais būtų randama laiko sąmoningam atsiribojimui nuo interneto. Rekomenduojama bent valandą ar dvi per dieną atsitraukti nuo technologijų (el. pašto, interneto, išmaniųjų telefonų, laikrodžių ir planšečių) ir pajusti gyvenimą tokį, koks jis yra iš tikrųjų. Bent kartais reikėtų pagyventi pasaulyje, kuriame nėra stimuliatorių iš šalies. Galbūt įdomiau vaikščioti po parką, žaidžiant kokį nors internetinį žaidimą, tačiau bent retkarčiais reikėtų laiko skirti realios aplinkos stebėjimui, paukščių giesmių klausymuisi. Gali būti, kad po tokios skaitmeninės detoksikacinės dietos pasirodys, kad pasaulis yra labiau spalvotas negu manėte iki šiol!