„Niekas tiksliai ir nežino, kiek Juozukui metų“, – per „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Muzikinis gimtadienis“ filmavimą kuždėjosi laidos dalyviai ir rengėjai. Tikra tiesa, garsiausio Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus veide raukšlių ir norėdamas neįžiūrėsi, o tobulai treniruotas jo kūnas nė iš tolo neprimena daugybės vidurio amžiaus krizės kamuojamų bendraamžių.   

 

LR_TV_MG_J. Statkevicius ir Vasha

 

„Mūsų nacionalinė vertybė“, – taip „Muzikinio gimtadienio“ studijoje 47-ojo gimtadienio švęsti atėjusį Juozą Statkevičių pristatė laidos vedėja aktorė Edita Užaitė. „Mūsų mados guru“, – Editai antrino studijos partneris humoristas Artūras Orlauskas, jis dizainerį dar pavadino ir rašytoju.

 

LR_TV_MG_J. Statkevicius Muzikiniame gimtadienyje

 

„Ak, kaip jūs mane prajuokinote, visai nenorėjau Lietuvai rodyti savo gimtadienio, bet jūs mane gudriai ištraukėte“, – kvatojo Juozas, savo gimtadienio vakarą „Lietuvos ryto“ studijoje trykšdamas gera nuotaika. Dažnai jam prikišamos arogancijos nebuvo nė kvapo net ir tada, kai teko vertinti studijoje dosniai dalijamas jaunos dainininkės Gabrielės Grigolaitytės-Vashos ir seno scenos vilko Arvydo Vilčinsko dainas.

 

LR_TV_MG_J.Statkevicius muzikinio gimtadienio uzkulisiuose

 

„Pagalvoti negalėjau, kad Arvydas Vilčinskas kada nors man dainuos. Mama žiūrės laidą ir verks, ji visada Arvydo dainas dainuoja, ypač tą vieną, kuri buvo tarsi himnas“, – susijaudinęs kalbėjo Juozas ir vieną po kito dainininkui dėliojo patiktukus – laikus.

 

LR_TV_MG_Juozas Statkevicius ir Muzikinio gimtadienio komanda

 

Už dainininko stiliaus pojūtį garsusis knygos „Grožio kirtis“ autorius patiktuko neduotų. „Pagalvojau, Arvydui tikrai reikėtų pasikeisti“, – atidžiai apžiūrinėdamas raudonus dainininko marškinius, ištarė Juozas. „Kaip manai, gal jam tiktų marškinėliai su užrašu „Metalica“?“ – pagalbon suskubo šnekusis „Muzikinio gimtadienio“ komisijos narys žasas Marijus Berenis. „Tiktų“, – linktelėjo Juozas.

 

Ir kaip jis nepritars, jei ką tik visaip gyrė Marijaus skonį: į studiją tas atėjo mūvėdamas lygiai tokius pat sportinius batelius kaip garsusis dizaineris. „Šiandien atradau, kad turiu labai gerą stiliaus pojūtį“, – savimi didžiavosi Marijus ir tikino sportinius batelius prisiderinęs prie marškinių, tatuiruočių ir, žinoma, J. Statkevičiaus.

 

Kokius J. Statkevičiaus gyvenimo stebuklus žiūrovai galės pamatyti pro rakto skylutę? Ar Lietuvoje bus dizainerio vardo madų demonstravimo salė? Kas yra sunkioji Arvydo Vilčinsko artilerija? Kodėl Vasha metė „Muzikinio gimtadienio“ komisijos nario Artūro Noviko džiazo mokyklą? Visos juokais paskanintos paslaptys – jau šį penktadienį 20.30 val. laidoje „Muzikinis gimtadienis“.

 

Šou ,,Muzikinis gimtadienis“ – penktadieniais 20.30 val. per ,,Lietuvos ryto“ TV.