Seksas, bėgant metams, tik gerėja. Ypač dėlto, kad kuo daugiau metų, tuo daugiau žinių, kaip viską daryti teisingai. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris, perkopusi trisdešimties metų slenkstį.

 

seksas

20 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie seksą po 30 metų:

 

 • Po lytinio akto reikia nusišlapinti. Šlapinimasis padeda išvengti šlapimo takų infekcijų, nes pašalina bakterijas, kurios galėjo patekti į šlaplę.

 

 • Rinktis kontracepcijos priemones pagal asmeninius poreikius. Kiekviena moteris gali turėti individualių poreikių ir kontracepcijos priemones pasirinkti pagal tai, kas geriausiai tinka jos kūnui ir kokia kontracepcija yra patogiausia.

 

 • Lubrikantas viską pagerina. Seksas malonesnis, jei yra slidus. Lubrikantas sumažina frikcijas, yra švelnus odai ir gali apsaugoti nuo prezervatyvo plyšimo. Makšties sausumas neretai vargina vyresnio amžiaus moteris, parastai nuo 45 – 55 metų. Dėl makšties sausumo ar atrofijos lytiniai santykiai gali tapti skausmingi.

 

 • Skirtingų porų seksualinis gyvenimas gali būti kitoks. Normalu poroms jausti nerimą dėlto, ar jų seksualinis gyvenimas yra normalus. Tačiau nereikėtų per daug apie tai galvoti. Reikėtų prisiminti, kad svarbiausia tai, jog abu esate laimingi ir patenkinti savo seksualiniais santykiais.

 

 • Kaip kalbėti apie savo poreikius. Su amžiumi didėja pasitikėjimas savimi, todėl reikia mokėti kalbėti apie savo seksualinius poreikius su partneriu. Reikėtų nebijoti pasakyti, kad nesate kažkuo patenkintos ir ateityje norėtumėte, kad viskas būtų geriau.

 

 • Visada yra kur tobulėti. Seksas – tai nėra kažkas išlieka toks pat, metams bėgant. Reikia nuolat ieškoti naujų minčių ir idėjų. Jeigu nededama jokių pastangų, seksualinis gyvenimas ilgainiui pradeda blogėti. Nereikia visada daryti tą patį. Rekomenduojama išbandyti naujus dalykus, išjudinti naujas raumenų grupes.

 

 • Planuoti seksą nėra blogai. Svarbius dalykus, įskaitant seksą, reikia ir verta planuoti. Meilei skirti pirmenybę svarbu, nes seksas padeda sumažinti per savaitę susikaupusią įtampą. Be to, mylėtis reikėtų bent šiek tiek dažniau negu tik per šventes.

 

 • Vyrai taip pat sako „Ne“ (ir tai nėra moters kaltė). Atrodo, kad vyrai turėtų būti visada pasirengę seksui? Deja, yra ne visai taip. Jeigu partneris kartais jūsų vengia, greičiausiai tam jis turi rimtą priežastį ir tai tikrai nereiškia, kad jam nepatinkate. Noras mylėtis gali dingti dėl streso, nuovargio, testosterono sumažėjimo, kuris atsiranda su amžiumi.

 

 • Gražių apatinių niekada nebus gana! Tikriausias niekas nepadeda pasijusti seksualiau ir labiau pasitikėti savimi nei naujas, erotiškas apatinis trikotažas. Įsigyti seksualią liemenėlę ir kelnaites rekomenduojama ne tik per Valentino dieną, bet ir tada, kai yra tinkama nuotaika.

 

 • Masturbacijos svarba. Masturbacija padeda sumažinti įtampą, menstruacijų spazmus ir net gali padėti sustiprinti orgazmą lytinių santykių metu.

 

 • Sekso žaislus visada naudoti smagu. Sekso žaislų asortimentas platus: galima rinktis nuo įvairiausių formų ir dydžių vibratorių iki stimuliuojančių aliejų. Šių pikantiškų dalykėlių rekomenduojama visada turėti netoli lovos, kad galėtumėte panaudoti, esant reikalui.

 

 • Kaip natūraliai sustiprinti libido. Tikriausiai visi girdėjo apie magiškas austrių savybes, tačiau šis delikatesas prieinamas ne visiems. Tuo labiau ne kasdien. Tačiau reikėtų žinoti, kad natūralūs afrodiziakai yra ir arbūzai, jautiena, kiaušiniai, šafranas bei Viduržemio jūros mityba.

 

 • Varpos įsiskverbimas į makštį – tai dar ne viskas. Toks seksas nėra vienintelis būdas patirti orgazmą. Ne mažiau jaudina ir genitalijų lietimas ir leidimas jas liesti partneriui.

 

 • Kaip svarbu būti atviroms, kalbantis su gydytoju. Nors gali būti nepatogu kalbėti apie kai kuriuos dalykus, tačiau rekomenduojama nenuslėpti faktų nuo savo gydytojo. Tai padės tiksliau diagnozuoti ligas ir paskirti tinkamiausią gydymą.

 

 • Kaip kalbėti apie lytiškai plintančias ligas. LPL gresia ne tik nepatyrusiems studentams ir paaugliams. Visuomenės sveikatos specialistai dažnai įspėja, kad sergamumas venerinėmis ligomis nemažėja net tarp asmenų, sulaukusių 40 – 50 metų. Dažniausiai pasitaikančios LPL (chlamidijos ir gonorėja) yra išgydomos su antibiotikais, tačiau sukelia nemalonius simptomus ir yra lengvai perduodamos kitiems partneriams.

 

 • Nesidrovėti savo seksualinių fantazijų. Seksualinės fantazijos yra geras dalykas! Vaizduotė gali sustiprinti susijaudinimą ir orgazmą tiek tada, kai esate vienos, tiek būnant su partneriu. Tai nereiškia, kad esate nepatenkintos dabartiniu seksualiniu gyvenimu, tai paprasčiausiai dar vienas aspektas iš plačios seksualinių malonumų skalės.

 

 • Kaip atsipalaiduoti per oralinį seksą. Daug lytiškai aktyvių moterų oralinio sekso metu jaučia nerimą ir gėdą. Nepriklausomai nuo amžiaus labai svarbu prisiminti, kad jūsų makštis ir lytinės lūpos yra gražios. Ir nėra jokios priežasties, kodėl šios erogeninės zonos neturėtų gauti šiek tiek daugiau malonumo.

 

 • Tantrinio sekso magija. Tantrinis seksas – tai viena didžiausių nepamirštamo sekso paslapčių. Poros, kurios praktikuoja tantrinį seksą ne tik patiria didžiulį malonumą, bet ir pasijunta artimesni vienas kitam. Be to, tantrinis seksas žada ilgesnius orgazmus, kurie gali tęstis nuo kelių minučių ir net valandų.

 

 • Pasimatymai bėgiojant teigiamai veikia seksualinį gyvenimą. 2013 metų amerikiečių tyrimas parodė, kad 66 % žmonių yra įsitikinę, kad daugiau mylisi, jei bėgioja su savo antrąja puse.

 

 • Rytinio sekso grožis, aistra ir romantika. Kartais kai gyvenimo tempas beprotiškas, paskutinis dalykas, kurį norisi daryti, tai mylėtis po ilgos dienos. Ne puodelis juodos kavos yra geriausia dienos pradžia, o rytinis seksas. Todėl verta nustatyti žadintuvą pusvalandžiu anksčiau, kad liktų laiko pasimylėti ir visada atsikelti iš lovos ta koja.