Kodėl reikia žinoti įspėjančius ženklus apie blogus santykius? Todėl kad žinotumėte, kada laikas juos nutraukti ir (arba) pradėti viską iš naujo. Blogi santykiai dažnai pasitaiko. Didelė tikimybė, kad kada nors ir jums patiems teko būti įsipainiojusiems į tokius santykius. Tačiau laiku pastebėjus bloga lemiančius ženklus galima greičiau ryžtis kažką keistis, kol nevėlu ir kol tai dar labai nenukankino…

 

santykiai

15 ženklų santykiuose, kurių negalima toleruoti:

 

 • Bendravimo trūkumas. Sveikuose santykiuose partneriai turi jaustis laisvi kalbėti apie viską. Jeigu yra dalykų, kurių negalite pasakyti antrajai pusei, kai esate nusiminę, tai pirmas ženklas, kad santykiuose kažkas ne taip.

 

 • Įžeidimai (net jei „juoko forma“). Visiškai normalu juokauti ir švelniai erzinti vienas kitą. Problema kyla, kai tie „pajuokavimai“ tampa skaudūs ir įžeidžiantys. Jeigu tai skaudina arba žeidžia, turėtumėte apie tai pasikalbėti su partneriu. Jei negalite to padaryti, tai ženklas, įspėjantis apie blogus santykius.

 

 • Žeminimas prieš kitus. Kai kuriems žmonėms gali būti atskirti ribą tarp švelnaus erzinimo ir žeminimo. Niekada nereikėtų taikstytis, jeigu partneris menkina, žemina, kai esate dviese ar prie kitų žmonių.

 

 • Ginčai be rezultatų. Normalu, kad kartais poroje kyla ginčų. Jeigu jų kyla visada – tai nieko gero. Tačiau blogiausia, jeigu tik ginčijamasi ir po to nesikalbama, neieškoma sprendimo būdų ir kompromisų.

 

 • Susitaikymo seksas vietoj problemų sprendimo, kalbėjimosi. Jeigu visi ginčai baigiasi lovoje, greičiausiai jūsų santykiai nėra labai sveiki. Naudoti seksą kaip priemonę konfliktams spręsti nėra geras sprendimas. Tačiau viskas gerai, jei prieš nuspręsdami mylėtis, jūs tikrai viską išsiaiškinate ir esate tikri, kad vienas kitą supratote.

 

 • Jūsų draugai yra sakę, kad tai blogai. Draugai pažįsta jus geriausiai ir mato, kada jūsų elgesys nieko gero neprognozuoja. Reikėtų įsiklausyti į jų žodžius. Sunku, žinoma, norėsis gintis, kad taip nėra, bet nepamirškite, kad jie taip kalba, norėdami jums tik gero. Greičiausiai santykiai iš tikrųjų yra labai blogi ir jums tereikia atmerkti akis, kad tai pamatytumėte.

 

 • Jūsų antroji pusė nepatinka jūsų tėvams. Dauguma šeimos narių gali pasakyti, ar partneris gerai elgiasi su jumis, iš to, kaip jie elgiasi būdami kartu. Verta atkreipti dėmesį ir net paklausti tėvų, ką jie galvoja.

 

 • Jūs nepatinkate antrosios pusės tėvams. Dažniausiai kaltos būna abi pusės. Todėl jeigu galvojate, kad antrosios pusės tėvai su jumis elgiasi nemaloniai, pažvelkite į save: gal jūs darote tą patį?

 

 • Visada jaučiama pasyvi agresija iš partnerio pusės. Pasyvi agresija nėra problemų sprendimo būdas. Kada negalite kalbėti, santykiai tampa nesveiki.

 

 • Neskiriama pirmenybė vienas kitam. Santykiuose partneriui turi būti skiriamas prioritetas. Žinoma, jūs turite ir kitų reikalų, tačiau antroji pusė turi būti aukščiau jų visų. Jeigu vienas kitą abu ignoruojate, neskiriate vienas kitam pirmenybės, tai jūsų santykiams artėja pabaiga.

 

 • Beveik nieko malonaus nedarote dėl partnerio. Sveikuose santykiuose tikslas yra padaryti partnerį laimingu. Jei nustojate tai daryti, reiškia, jie pradėjo blogėti. Negalite būti su kažkuo, kam nenorite padaryti nieko malonaus.

 

 • Nevertinate to, ką partneris daro dėl jūsų. Jeigu tikitės, kad kažkas bus padaryta, bet niekada neparodote dėkingumo, reiškia, kad santykiai pradėjo byrėti. Nesveika būti nedėkingiems.

 

 • Jaučiate palengvėjimą, galėdami pabūti vieni. Daug žmonių mėgsta kartais pabūti vieni. Tai ne tas pats. Problema kyla tada, kai pajaučiate palengvėjimą, kai partneris kažkur išeina. Jeigu jums nepatinka vienas kito kompanija, tai kodėl vis dar esate kartu?

 

 • Kartais norite nebūti kartu. Sveikuose santykiuose tokia mintis neturėtų aplankyti net ginčų metu. Jeigu tokia mintis aplanko, tai ženklas, įspėjantis, kad santykiuose kažkas ne taip. Nieko gero, jeigu tokios mintys aplanko labai dažnai.

 

 • Jaučiatės nelaimingu. Jeigu nesate laimingi, neturėtumėte būti kartu. Pamirškite, kiek ilgai kartu buvote ar ką pagalvos aplinkiniai. Tai jūsų gyvenimas ir jūsų pačių laimė yra svarbiausias dalykas.