Avokadai yra vienas iš naudingų sveikatai maisto produktų, kurį įtraukti į dienos valgiaraštį rekomenduojama beveik visiems. Šiose sviestiniuose vaisiuose esančiose medžiagos apsaugo akis, stiprina imuninę sistemą, net gali padėti išvengti vėžio. Avokadų galima dėti į salotas, glotnučius, padažus arba tiesiog valgyti vienus, jei patinka. Nepaneigiamas faktas yra tas, kad avokadai yra skanus ir naudingas mūsų organizmui produktas.

 

avokadai

Pastaba! Nors avokadus valgyti labai sveika, prieš pradedant keisti kardinaliai savo mitybą, rekomenduojama visų pirma pasitarti su mitybos specialistu!

 

12 priežasčių kasdien valgyti avokadų:

 
 • Pradės geriau funkcionuoti inkstai. Avokaduose apstu kalio, todėl juos galima įtraukti į mitybą, jeigu vargina kokios nors inkstų problemos. Tyrimai rodo, kad reguliarus avokadų valgymas yra sveikas būdas pagerinti inkstų funkciją.
 
 • Burnos kvapas taps geresnis. Jeigu ieškote natūralaus būdo pagerinti burnos kvapą, atkreipkite dėmesį į avokadus. Šie vaisiai pasižymi antibakteriniu poveikiu, todėl per dieną suvalgius vieną avokadą, burnoje gali sumažėti blogą kvapą suteikiančių bakterijų.
 
 • Sustiprės imuninė sistema. Jeigu dažnai puola peršalimo ligos, gali būti, kad imunitetas yra nusilpęs. Laimei, kai kurios sudedamosios avokadų dalys gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir padaryti jus atsparesnius virusams ir bakterijoms.
 
 • Pagerės regėjimas. Per dieną suvalgyti vieną šviežią, vidutinio dydžio avokadą naudinga ir tiems, kurie nori pagerinti akių sveikatą. Avokaduose esančios medžiagos gali padėti pakelti karotenoidų kiekį organizme, veikia kaip antioksidantai ir priešuždegiminės medžiagos.
 
 • Sumažės kraujo spaudimas. Jeigu vargina aukštas kraujo spaudimas, gali padėti avokadai. Didelis juose esantis kalio ir liuteino kiekis padeda pagerinti kraujagyslių ligų būklę ir padidina lipidų kiekį mūsų organizmuose.
 
 • Pradės geriau funkcionuoti kepenys. Kepenys reguliuoja cheminių medžiagų lygį mūsų kraujyje, todėl labai svarbu išlaikyti jas sveikas, kad normaliai funkcionuotų. Avokadai gali sumažinti kepenims daromą žalą, todėl verta jų pradėti valgyti dažniau.
 
 • Bus lengviau mesti svorį. Antsvoris šiais laikais yra visuotinė problema. Svarbiausias dalykas, kurį reikėtų tokiu atveju padaryti – tai pasitarti su specialistu, bet yra įrodyta, kad avokadai taip pat gali padėti numesti svorio. Jie suteikia ilgai trunkantį sotumą jausmą ir turi teigiamą poveikį hormonų veiklai.
 
 • Gali pavykti išvengti vėžio. Nors yra žinoma, kad sveika ir subalansuota dieta gali padėti išvengti kai kurių tipų vėžio, bet valgyti avokadus, ko gero, yra naudinga kiekvienam. Avokadai gali padėti naikinti vėžio pažeistas ląsteles ir neleisti ligai plėstis.
 
 • Suteis odai švytėjimo. Avokadus galima valgyti arba tepti ant veido. Nesvarbu, kaip juos vartosite – jie padės pagerinti odos būklę. Avokadai net suteikia šiokią tokią apsaugą nuo saulės.
 
 • Gali palengvinti artrito simptomus. Žmonės, sergantys artritu, dažnai kenčia nuo sąnarių skausmo. Jį sumažinti gali net ir avokadų valgymas. Šis vaisius pasižymi antioksidaciniu ir analgetiniu poveikiu, todėl gali padėti mažinti skausmą.
 
 • Pagerins dėmesio koncentraciją. Pajutus, kad sunku sukoncentruoti dėmesį ir atlikti įprastas užduotis, reikėtų ne pasidaryti dar vieną puodelį kavos, o suvalgyti avokadą. Įrodyta, kad žmonės, kurie valgo avokadus, pasiekia geresnių rezultatų kognityviniuose testuose.
 
 • Gali sumažėti cholesterolis ir trigliceridų kiekis kraujyje. Harvardo universiteto mokslininkai sako, kad avokadas per dieną sveiką padaro kiekvieną, ypač kalbant apie cholesterolio sumažėjimą. Avokaduose gausu skaidulų. mononesočiųjų riebalų ir augalinių sterolių, kurie padeda sumažinti žalingą sveikatai cholesterolio lygį.