Nesvarbu, už lango šilta ar šalta, ledo kubeliai – nepakeičiama grožio priemonė. Jie tinka beveik visiems odoms tipams, išskyrus tada, jei kapiliarai yra labai arti odos paviršiaus. Tai viena paprasčiausių ir pigiausių grožio priemonių, kurią sudaro grynas vanduo, vaistažolių nuovirai arba mišiniai. Odos masažavimas ledo kubeliu suaktyvina kraujotaką, todėl ji greičiau atsinaujina ir labiau spindi. Tačiau vienu metu nenaudoti daugiau nei dviejų ledo kubelių. Per daug ledo gali pažeisti bet kokio tipo odą.

 

ledukai

 • Tikriausiai dažniausiai ledo kubeliai naudojami paakių tinimui, paburkimui sumažinti. Dėl šiuolaikinio gyvenimo ritmo, nuolatinio skubėjimo, streso, įtempto žiūrėjimo, nemigos arba nepakankamo miego paakiai dažnai patinsta. Ledo kubeliai – tai pirmoji pagalba pavargusioms akims. Tačiau reikia nepamiršti, kad paakių oda labai plona ir jautri, todėl tiesioginis prisilietimas su ledu ją gali pažeisti. Ledo kubelį reikėtų įvynioti į skiautę popierinio rankšluosčio ir pridėti ant paakių zonos. Beje, jai oda yra labai jautri, ledo kubelį, įvyniotą į popierių ar švelnų audeklą, naudoti ne tik paakiams, bet ir visam veidui masažuoti.
 
 • Kenčiantys nuo aknės dažniausiai išbando daugybę gydomosios kosmetikos priemonių ir brangių procedūrų. Tačiau kartais pamiršta, kad geriausi dalykai yra nemokami. Kai pradeda kilti spuogas, prie pažeistos vietos reikia pridėti ledo kubelį ir švelniai patrinti. Šaltas ledo kubelis susiaurina kapiliarą, tiekiantį kraują į odos paviršių. Susiaurėjus kraujagyslei sumažinamas paraudimas ir patinimo jausmas.
 
 • Taip pat ledo kubeliai vizualiai mažina poras. Štai kodėl daugelis gražuolių pataria prieš svarbų renginį ar įvykį, švelniai patrinti veidą ledo kubeliu. Po tokio masažo oda atrodys skaisti ir lygi net ne makiažo!
 
 • Nepageidaujamų kūno plaukelių pešiojimas pincetu – viena nemaloniausių ir skausmingiausių grožio procedūrų. Nors sakoma, kad kuo dažniau ji yra atliekama, tuo mažesnį diskomfortą kelia, ši taisyklė galioja tikrai ne visiems. Nuo senų laikų pastebėta, kad šaltis daro odą ne tokią jautrią, todėl kyla klausimas, kodėl dažnai tą pamirštame, kai ruošiamės pešioti plaukelius? Pavyzdžiui, prieš pešiojant antakius, odą reikėtų švelniai patrinti ledo kubeliu. Taip pat patrinti ledo kubeliu ir po procedūros – ledukas nuramins sudirgintą odą.
 
 • Ledo kubeliai naudojami, siekiant atgaivinti pavargusią odą. Kai ledo gabalėlis vedžiojamas po odą, kūnas automatiškai padidina kraujo tekėjimą į odos paviršių, norėdamas ją sušildyti. Todėl po masažo su ledo kubeliu oda atrodo gaivesnė, lyg po atostogų. Manoma, kad masažas su ledo kubeliu atjaunina odą, padeda išvengti raukšlių ir kitų senėjimo požymių.
 
 • Ledo kubeliai malšina odos nudegimo skausmą, ramina odą. Ypač veiksminga pagalba nuo nudegimų – ledo kubeliai iš tyro ir rožių vandens.
 
 • Kad makiažas išliktų ilgiau, prieš jį, odą reikėtų specialiai paruošti: nuvalyti ir pamasažuoti ledo kubeliu.
 
 • Galima pasigaminti neįprastą, šaldantį veido šveitiklį. Ledo formelėse užšaldyti masę iš vandens ir trintų vaisių ar daržovių (agurkų, braškių, mangų). Kartą per savaitę švelniai patrinti veidą tokiu kubeliu. Toks ledo kubelis ne tik atgaivins odą, bet ir švelniai ją nušveis bei aprūpins naudingomis medžiagomis.
 
 • Jei akys pavargo nuo įtempto žiūrėjimo į ekraną, jas atgaivinti gali ledo kubelis, suvyniotas į kokią nors švelnią skiautę. Po minutės jausitės ir atrodysite žvalesni.
 
 • Jeigu prie plaukų ar drabužių prilipo gabalėlis kramtomosios gumos, visų pirma reikėtų toje vietoje palaikyti ledo kubelį. Nuo šalčio guma sukietės ir ją pašalinti bus daug lengviau.
 
 • Jeigu į odą įlindo rakštis, ją ištraukti gali būti sunku. Tačiau tą padaryti būtina, nes kyla infekcijų rizika. Tokiu atveju odą reikėtų atšaldyti su ledo kubeliu ir tada ištraukti svetimkūnį.
 
 • Jeigu drabužiai yra susiglamžę, bet nėra laiko juos išlyginti, tai reikia ledo kubelį suvynioti į kokią nors medžiagą ir jį pavolioti po drabužį. Būtų idealu po to drabužį ir išlyginti su lygintuvu, tačiau, net to nepadarius, jis vis tiek bus mažiau susiglamžęs nei prieš tai.