Apie 80–90 % moterų pripažįsta, kad pasidažiusios labiau savimi pasitiki. Nenuostabu, kad viena dailiosios lyties atstovė turi vidutiniškai 40 makiažo priemonių. Šįkart aptarsime tik būtiniausias ir tai, kaip jas tinkamai pasirinkti.

 

makiazas

Drėkinimui ir maitinimui – kremas

 

Prieš naudojant dekoratyvinę kosmetiką pirmiausia odą reikėtų palepinti kremu. Net tuo atveju, jeigu oda riebi. Svarbiausia – išsirinkti savo odos tipui tinkančią priemonę. Verta kreipti dėmesį į tai, kokio amžiaus vartotojui kremas sukurtas, mat tai, kas tinka jaunatviškai odai, visiškai netiks brandžiai ir atvirkščiai. Šaltymečiu geriausiai turėti du – drėkinamąjį ir maitinamąjį. Pirmą geriau tepti vakarais prieš miegą, o antrą – rytais. Pastarasis turėtų būti pagamintas ne vandens, o aliejaus pagrindu, nes vandens molekulės šaltyje kristalizuojasi ir gali pažeisti odą. Tinkamai pasirinktas kremas ne tik palaikys odos drėgmės pusiausvyrą, bet ir leis tolygiau užsitepti makiažo pagrindą ar kitas kosmetikos priemones.

 

Lygiai odai – bazės, makiažo pagrindai, maskuokliai ir pudros

 

Jeigu ruošiamasi ypatingam įvykiui, tarkime, šventei ar fotosesijai, pravers makiažo bazė. Ji ne tik prailgina makiažo išsilaikymo trukmę, bet ir padeda koreguoti odos defektus. Tiesa, naudoti šį gaminį kasdien nerekomenduojama, ypač tuo atveju, jeigu jo sudėtyje yra silikono ar kitų sintetinių priedų. Užtenka maskuoklio – jis lengvesnės konsistencijos, yra tepamas tik ant probleminių veido vietų. Tiek bazės, tiek maskuokliai turi kelias spalvas. Bespalviai tinka moterims, kurių nevargina dideli odos nelygumai, kurios nori matinio arba švytinčio poveikio. Žali maskuoja raudonį, todėl tinka spuogams, išryškėjusioms kraujagyslėms slėpti. Geltoni ir oranžiniai slepia patamsėjusius paakius, pigmentines dėmes, tinka pavargusiai, brandžiai odai. Rožiniai irgi tinka pajuodusiems paakiams, gyjantiems spuogams slėpti, teikia veidui gyvumo. Melsvi teikia daugiau spindesio, ypač blyškiai odai. Violetiniai tinkamiausi pageltusiai odai. Makiažo bazė ar maskuoklis tepami po kremo ar serumo, prieš padengiant odą makiažo pagrindu ar pudra. Priemonę reikėtų tepti plonu sluoksniu, nes oda atrodo prasčiau, o makiažo išsilaikymo trukmė trumpėja, jeigu jos padauginama. Užmaskavus odos trūkumus tepamas makiažo pagrindas. Universaliausias – skystasis. Jis lengvai pasiskirsto, suvienodina odos atspalvį. Ant viršaus galima užtapšnoti birios ar kompaktinės pudros – sutvirtins makiažą. Svarbi taisyklė – tiek pudros, tiek makiažo pagrindo spalva turi kuo idealiau sutapti su natūralia odos spalva. Visi makiažo pagrindai ir pudros yra rausvų, gelsvų arba neutralių atspalvių. Koks tinkamiausias, priklauso nuo odos pustonio. Jeigu pažiūrėjus į riešą venos atrodo žalsvos, oda yra šilto pustonio, tinka gelsvi, jeigu venos atrodo melsvos, oda yra šalto pustonio – rožiniai makiažo pagrindai. Neutralūs atspalviai tinkami, jeigu venos yra vidurinio varianto.

 

Kerinčiam žvilgsniui – blakstienų tušas ir akių kontūras

 

Dauguma moterų blakstienų tušą laiko svarbiausia makiažo priemone. Jis ryškina, ilgina, tankina, riečia blakstienas, teikia joms daugiau apimties. Tik moteriai spręsti, kokio efekto nori. Ko tikėtis, išduoda šios priemonės šepetėlis. Norint sukurti dramatišką ir itin ryškių, tankių blakstienų įvaizdį, reikia apvalaus su tankiais šereliais. Mažas šukas primenantis šepetėlis, ypač guminis, ilgina blakstienas ir atskiria jas. Norint riestų reikia ieškoti lenkto šepetėlio. Kalbant apie spalvą, universaliausia – juoda. Rudas tušas tinka šviesesnio gymio moterims, norinčioms neutralesnio dieninio makiažo. Spalvoti (žali, mėlyni, violetiniai) neskirti kasdienai, jie tinkamesni šventėms ar fotosesijoms. Nepatartina kasdien naudoti vandeniui atsparaus blakstienų tušo – jį sunkiau nuvalyti, todėl galima pažeisti blakstienas. Akis dailiai paryškina ir akių kontūras. Jis gali būti kelių tipų. Gelinis leidžia brėžti itin tikslią ir ryškią liniją, kurios storį galima koreguoti pagal poreikį, bet tam reikia įgūdžių. Skystas tinka norint nubrėžti subtilų, nepriekaištingą kontūrą, preciziškai ploną liniją. Neturinčios patirties gali rinktis flomasterinį apvadą – jį naudoti lengviau. Gana paprasta naudoti ir akių pieštuką. Jis labai praverčia kuriant dūminį makiažą. Ši priemonė idealiai tinka kasdienai, nes nėra per ryški, ja lengva dažytis. Jeigu norisi ryškesnio įvaizdžio, galima naudoti vokų šešėlius. Kasdienai verčiau rinktis neutralius, pastelinius, matinius tonus. Tokie pabrėš žvilgsnį, neatrodys iššaukiančiai. Kad laikytųsi visą dieną, vokus būtina patepti šešėlių pagrindu. Jis neleis gaminiui subėgti į raukšleles, paryškins spalvą. Be to, užtepus šešėlių pagrindo pavyks lengviau ir tolygiau juos padengti.

 

Gundančiai šypsenai – balzamai, blizgiai ir lūpdažiai

 

Lūpas, kaip ir veido odą, pirmiausia reikia palepinti balzamu. Jis itin svarbus šaltymečiu, nes saugo nuo žvarbos, vėjo, sudirgimų. Švelnaus atspalvio balzamo gali pakakti kasdieniam makiažui. Norint lūpas paryškinti labiau, pravers blizgiai. Jie itin tinka, kai norisi, kad lūpos atrodytų putlesnės. Lūpdažiai dažniausiai naudojami kuriant ryškesnį įvaizdį, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą spalvą. Šviesūs, perlamutriniai atspalviai lūpas vizualiai didina, o tamsūs, gilūs, ypač matiniai, ir sodrūs – siaurina. Būtina atsižvelgti į odos atspalvį. Jeigu ji yra šalto (rausvo) atspalvio ir šviesi, tiks mokos, kūno spalvos lūpų dažai, jeigu oda vidutinio tamsumo – rožiniai ir spanguolių atspalviai. Įdegusiai odai tinkamiausi rubinų ir raudonojo vyno tonai. Jeigu oda šilto (gelsvo) atspalvio ir šviesi, lūpas rekomenduojamas tepti blyškiu rožiniu, persikiniu, kūno spalvos lūpdažiu. Jeigu vidutinio tamsumo arba įdegusi, tiks variniai ir bronziniai. Neutralaus atspalvio odai tinka kone viskas.

 

Kuo valyti makiažą?

 

Norint sveikos ir gražios odos labai svarbu kas vakarą kruopščiai nuvalyti makiažą. Viena geriausių priemonių – micelinis vanduo. Jo sudėtyje esančios mikrodalelės (micelės) turi daugiafunkcį poveikį: drėkina, šalina riebalų perteklių, mažina sudirgimą, paraudimą, uždegimą, naikina ant odos susikaupusias toksines medžiagas – pritraukia net smulkiausias jų daleles. Micelinis vanduo tinka net itin jautriai odai. Jo sudėtyje nėra alkoholio, silikonų, parabenų, sintetinių kvapų, tačiau jame gausu natūralių odai naudingų komponentų: mikroelementų, vitaminų, augalų ekstraktų. Micelinis vanduo, nors ir veikia labai švelniai, nuvalo net vandeniui atsparų makiažą. Kita populiari, klasikinė makiažo valymo priemonė – pienelis. Puikiai atlieka darbą, jeigu pasirenkamas odos tipui tinkantis. Pieneliai skirstomi į riebius (iki 30 % riebalų), skirtus sausai ir jautriai odai, bei neriebius (iki 20 % riebalų), kurie tinkami riebiai ir normaliai odai. Skirtingai nei micelinio vandens atveju, nuvalius veidą jį dar reikia nuplauti vandeniu. Emulsijos puikiai valo vandeniui atsparų makiažą, jos labai tinka riebios, į spuogus linkusios odos savininkėms, nes įprastai tokiose priemonėse yra mažai riebalų, jose dažnai yra antibakterinių komponentų. Putos ar želė gali tikti įvairiai odai, viskas priklauso nuo konkrečios sudėties. Pavyzdžiui, jautriai tinka pantenoliu papildytos priemonės, riebiai – ramunėlėmis, medetkomis. Yra ir makiažui valyti skirtų servetėlių, bet jas derėtų naudoti tik tada, kai nėra kito būdo tai padaryti, pavyzdžiui, keliaujant. Svarbu, kad jų sudėtyje būtų kuo mažiau sintetinių priedų, kvapų ir dažiklių.

 
Kam reikalingas tonikas?

 

Nors tonikų savo kosmetikos linijoje turi kone kiekvienas gamintojas, šios priemonės vis dar nepelnytai lieka užnugaryje, nes dauguma nesupranta, kokios jų funkcijos. Tonikas neskirtas tik makiažo likučiams pašalinti, nors tai ir yra viena jo funkcijų. Ši priemonė naudojama jau nuvalius, nuprausus ir nušveitus veidą (prieš tepant kremą ar serumą). Tonikas traukia poras, reguliuoja odos pH, ją drėkina ir tonizuoja, daro ją švelnesnę, lygesnę. Kai kurie gali malšinti uždegimus, skatinti kolageno gamybą, spartinti ląstelių regeneraciją ir atlikti kitas papildomas funkcijas. Svarbiausia – pasirinkti tokį, kuris atitiktų lūkesčius ir odos tipą. Sausai tinka drėkinamųjų savybių turintis, papildytas hialurono rūgštimi, vitaminu E, glicerinu, alavijų ekstraktu, jautriai – raminantį poveikį turintis, su ramunėlėmis, alavijų ekstraktu, beta gliukanu. Riebiai odai skirti tonikai sutraukia poras, kovoja prieš bakterijas, reguliuoja sebumo išsiskyrimą. Kai kurių sudėtyje yra AHA ir salicilo rūgščių, arbatmedžių eterinio aliejaus, glikolio.

 

Įdomu

 
  • Trečdalis moterų niekada neišeina iš namų nepasidažiusios, apie 60 % neina į darbą be makiažo.
  • Apie 10 % dailiosios lyties atstovių prisipažįsta, kad neleidžia antrajai pusei pamatyti jas be makiažo.
  • Ketvirtadalis dailiosios lyties atstovių įsitikinusios, kad vadovai manytų, jog yra apsileidusios, jeigu eitų į darbą nepasidažiusios. Jos netgi mano, kad tai galėtų tapti kliūtimi siekiant paaukštinimo.
  • Dauguma (apie 61 %) merginų dažytis pradeda sulaukusios 13–15 m.
  • Dauguma (apie 42 %) moterų darydamos kasdienį makiažą užtrunka 6–10 min. 35 % sako, kad tam prireikia 11–15 min.
  • 75 % dailiosios lyties atstovių negaili pinigų kosmetikai, nes ji leidžia geriau jaustis.
  • 47 % per metus pameta vidutiniškai 3 lūpdažius.
  • 58 % vasarai ir žiemai perka skirtingas makiažo priemones.
  • Didžiausia dalis (38 %) lietuvių kosmetikos krepšelį atnaujina 1–2 kartus per 3 mėn.
  • Tarp lietuvių perkamiausios makiažo priemonės yra skirtos lūpoms ir akims.
  • Lietuvoje daugiausiai kosmetikos naudoja 18–25 m. ir 36–45 m. moterys.