Seksualinį fetišą būtų galima apibūdinti kaip objekto, kūno dalies ar kokio nors daikto poreikį, siekiant patirti seksualinį pasitenkinimą. Ne kiekvieną nukrypimą ar asmeninį pasirinkimą galima priskirti fetišams. Tačiau riba yra labai plona. Daugelis žmonių fetišus naudoja, norėdami paįvairinti savo seksualinę patirtį. Jie nėra privalomi, norint susijaudinti ir patirti malonumą.

 

"seksas"

Bet kas gali būti fetišu. Tai priklauso nuo asmeninių norų ir pasirinkimų. Nėra tikslaus atsakymo, kada ir kodėl žmonės atranda fetišus. Plačiai paplitusi nuomonė, kad tai gali būti susiję masturbacija ankstyvoje vaikystėje (kuri dažniausiai lieka pamiršta), tam tikras objektas ar scena gali ilgainiui tapti fetišu, kuris vėliau gyvenime veiks kaip malonus prisiminimas apie seksualinį pasitenkinimą.

 

Ar turėti fetišų žalinga? Daugelis ekspertų sutinka, kad tol, kol jums ar jūsų partneriui nekyla pavojus arba kol nepažeidžiami šalies įstatymai, fetišai grėsmės nekelia. Sunkumų kyla, jei fetišų prireikia kiekvieną kartą mylintis ir be jų tampa neįmanoma lytiškai susijaudinti. Priklausomai nuo fetišo, jie net gali kliudyti užmegzti intymų ryšį su kitu žmogumi. Visuomenė yra linkusi smerkti fetišus ir tuos, kurie jais naudojasi, nors dažnai pamirštama, kad viskas priklauso nuo asmeninio pasirinkimo. Daugelis žmonių drovisi garsiai kalbėti apie savo fetišus. Drąsiau apie tai kalbėti išdrįstama tik tarp panašių pomėgių turinčių žmonių, specialiuose klubuose ar grupėse.

 

10 šiandien populiariausių seksualinių fetišų:

 

  • Infantilizmas arba suaugę, kurie elgiasi kaip maži vaikai. Suaugę kūdikiai – tai tokie žmonės, kurie nori vėl pasijusti kūdikiais. Jie nešioja sauskelnes, nori, kad kiti juos pamaitintų, geria iš kūdikių buteliukų ir naudoja čiulptukus, rengiasi kūdikių drabužiais, ropoja, o ne vaikšto, vaikiškai kalba. Psichologai mano, kad šis fetišas atsiranda dėl noro, kad kiti jiems rodytų daugiau dėmesio arba tada, kai gyvenime yra per daug atsakomybės ir jie nori nors taip nuo jos pabėgti.

 

  • Svingavimas ir grupinis seksas. Į šią seksualią veiklą dažniausiai įsitraukia įsipareigojusios, dažnai susituokusios poros. Jos užsiima seksu su dar viena pora arba keliomis arba kartu stebi besimylinčius kitus asmenis. Dažniausiai grupinį seksą išbandyti pasiūlo vyrai. Grupinis seksas neretai sukelia pavydą, mažina savivertę, sukelia pasitikėjimo vienas kitu problemas, todėl gali pakenkti darniems santykiams. Kai kurios poros tvirtina, kad svingavimas jas kaip tik suartino, sustiprino tarpusavio ryšį ir padėjo pamatyti savo sutuoktinius kitoje šviesoje. Taigi, viskas priklauso nuo poros ir priežasčių, kodėl jie pasirinko šį fetišą.

 

  • Urofilija – lytinis pasitenkinimas uostant, liečiant partnerio šlapimą arba juo apsipilant. Populiaresnis fetišas negu daugelis galvoja. Manoma, kad pasitenkinimą sukelia išsilaisvinimo pojūtis, grįžimo į vaikystę pojūtis, malonumas stebėti kito bejėgiškumą. Šis fetišas susijęs su noru kontroliuoti ir pažeminti kitą, ypač jei yra mėgaujamasi šlapinimusi ant kito asmens.

 

  • Persirenginėjimas priešingos lyties drabužiais ir aksesuarų naudojimas. Šis fetišas paplitęs labiau, nei būtų galima pagalvoti. Dažnai pasitaiko tarp heteroseksualių asmenų ir gėjų. Kartais pomėgis persirenginėti atsiranda, kai žmogus nesijaučia, gyvenantis savo kūne. Kitus „užveda“ mintis, kad gali vilkėti kažką, kas yra jiems uždrausta. Kiti gali turėti kitokį, nei vyraujantis, supratimą apie madą. Persirenginėjimas priešingos lyties atstovais dažnai vaizduojamas kine, pavyzdžiui: „Džiaze tik merginos“ (angl. „Some Like it Hot“), „Lakas plaukams“ (angl. „Hairspray“), televizijos seriale „Prisiekę draugai“ (angl. „Bossom Buddies“) ir kt.

 

  • Pėdų garbinimas. Gal kiek netikėta, bet tai labai plačiai paplitęs fetišas. Psichoanalizės pradininkas Sigmundas Freudas teigė, kad šis fetišas atsiranda, nes žmogaus pėda primena vyrišką lytinį organą. Tačiau kad ir kokia būtų tikroji priežastis, tiesa yra ta, kad 90 % pėdų fetišistų yra vyrai. Fetišas gali būti vien tik pėdos arba pėdos, batai, kojinės ir pėdkelnės.

 

  • Mušimas. Kodėl žmonės mėgsta būti mušami? Sėdmenų sritys link nugaros ir šlaunų laikoma erogenine zona, todėl tam tikras spaudimas ir prisilietimų dažnumas kai kuriems žmonėms sukelia seksualinį susijaudinimą. Mušimas kai kuriuos žmones mintimis nukelia į vaikystę, kai daugelis jautėsi mylimi ir labai pažeidžiami, o tai taip pat gali sukelti lytinį susijaudinimą. Fetišas gali būti susijęs su nori dominuoti arba paklusti, kad vienas iš partnerių perimtų visišką kontrolę.

 

  • Vojerizmas ir ekshibicionizmas. JAV Karolinos institute nustatyta, kad vienas iš trijų asmenų mėgsta stebėti seksą arba viešai demonstruoti savo grožybes. Tyrimai parodė, kad vyrai yra labiau linkę į vojerizmą negu moterys: 12 % vyrų susijaudina, stebėdami seksualinius aktus, o moterų – tik 4 %. Nenuostabu, kad 80 % pramogų suaugusiems pramonės auditorijos sudaro vyrai. Su ekshibicionizmu yra šiek tiek kitaip. Bent retkarčiais šiek tiek daugiau kūno (paplūdimyje, sporto salėje, vakarėlyje) atidengia daugelis. Kiekvienas iš mūsų yra truputėlį ekshibicionistas. Nors apsinuoginti ir mylėtis viešose vietose yra nelegalu, tačiau žmonės vis tiek tarsi skatina tą daryti, įrengdami nudistų pliažus, fetišų klubus arba organizuodami tokius festivalius kaip Rio de Žaneiro karnavalas, kuriame moterys savo krūtis pridengia tik karoliukais ir kitais pigiais papuošalais.

 

  • Guma, lateksas ir oda. Šis fetišas susijęs su seksualiniu pasitenkinimu, kurį suteikia iš šių medžiagų pagamintų drabužių dėvėjimas arba taip vilkinčio partnerio stebėjimas. Stangriai odą aptempianti medžiaga yra vienas iš būdų, kaip seksualiai suvaržyti partnerio judesius. Kai kuriuos jaudina vien gumos, latekso, odos kvapas. Kostiumų gali būti labai įvairių: nuo seksualios katės iki dujokaukės.

 

  • Seksualūs vaidmenų žaidimai. Kiekvienas žaidėjas atlieka skirtingą vaidmenį istorijoje, sukurtoje pagal erotinį scenarijų. Tai gali būti bet kokia seksualinė fantazija. Į šiuos žaidimus galima įtraukti tiek žaidėjų, kiek norisi. Erotinį žaidimą galima žaisti specifinėje vietoje. Paprastai daug dėmesio skiriama kostiumams ir kitoms detalėms. Čia gali būti ir aktorių, ir žiūrovų. Šiuolaikinės technologijos leidžia vaidmenų žaidimus žaisti net internete.

 

  • Dominavimas ir nuolankumas. Šis fetišas itin išpopuliarėjo po knygos „50 pilkų atspalvių“ pasirodymo. Jis apima platų veiklos spektrą: nuo pūkuotų antrankių iki specifinių instrumentų, kurie suteikia stipresnių pojūčių.