Tingėjimas ir atidėliojimas dažniausiai vertinami labai neigiamai. Šiuolaikinių žmonių vertybės – tai veiklumas, energija, didelių svajonių siekimas, iššūkių sau kėlimas ir jų įgyvendinimas. Nieko neveikimas pateisinamas beveik tik tada, kai dėl persidirbimo ir nuolatinės įtampos patenkama į ligoninę. Tinginiai laikomi neproduktyviais, nenaudingais ir net blogais žmonėmis. Tačiau tingėjimas kartais gali būti naudingas, nes gali padėti atgauti jėgas ir ankstesnį produktyvumą, ypač jeigu tingėjimo periodai per ilgai neužsitęsia.

 

tingejimas

10 priežasčių retkarčiais patingėti:

 

  • Tingūs žmonės neretai būna patys protingiausi. Aplinkinių nuomone, tinginiai yra buki ir kvaili. Tačiau iš tikrųjų jie gali būti labai protingi ir intelektualūs. Labai dažnai tingumas – tai tik išorinis pavidalas, po kuriuo slepiasi labai intensyviai dirbančios smegenys.

 

  • Tingulys kartais gali padaryti mus produktyvesniais. Tikrai tingūs žmonės tingi užsiimti net ta veikla, kuri kitus daro neproduktyvius darbe, pavyzdžiui, naršyti feisbuke, žaisti žaidimus ir kitaip švaistyti laiką, naudojantis telefonu. Tikriesiems tinginiams nebelieka kitos išeities, tik būti produktyviems, nes net nieko neveikimas pareikalauja daug energijos ir pastangų.

 

  • Tingėjimas leidžia sukoncentruoti dėmesį ir atlikti paskutinės minutės darbus. Dėl tingėjimo kai kurie darbai pasiliekami paskutinei minutei. Kai galiausiai laiko beveik nebelieka, nebėra kitos išeities – tik sėsti ir labai intensyviai dirbti, sukoncentravus visą savo dėmesį į tuo metu daromą dalyką.

 

  • Tingėjimas padeda užduotis atlikti efektyviau. Niekas geriau nemoka rasti trumpesnių, greitesnių būdų atlikti darbus kaip tinginiai. Tai ypač naudinga savybė kompiuterių programuotojams, kuriems reikia optimizuoti kodą ir gali būti taikoma praktiškai bet kurioje srityje, kur reikia sunaudoti kuo įmanoma mažiau energijos ir kuo lengviau pasiekti trokštamą tikslą.

 

  • Paauglystėje tingėjimas reikalingas asmenybės augimui. Stresas ir nerimas, kylantis dėlto, kad jaunuoliai pernelyg jaudinasi dėl mokslų, daro jiems meškos paslaugą. Išsidrėbus ant sofos žiūrėti televizorių gali atrodyti kaip visiškas laiko švaistymas, tačiau paaugliams tai yra vienas geriausių būdų suprasti, ką jie nori daryti gyvenime ir kas jiems galėtų suteikti daugiausiai laimės.

 

  • Tingėjimas skatina susimąstyti apie tai, kas svarbiausia gyvenime. Kai žmonės sėdi ant sofos ir dykinėja, tai nereiškia, kad ir jų protas yra atbukęs. Jie giliai mąsto apie patį gyvenimą. Tingėjimas yra vienas geriausių būdų apmąstyti praėjusį savo gyvenimą ir padaryti atitinkamas išvadas.

 

  • Tingūs žmonės užbaigia nedidelius darbus, nes tingi pradėti kažką didelio ir labai reikšmingo. Atsisakote atlikti didelį darbą, nes tingite? Pastebėjote, kad per tą patį laiką, kuris skirtas vienam dideliam darbui atlikti, galėtumėte atlikti keletą mažesnių? Tai galima paaiškinti tuo, kad tinginystė yra labai palanki atlikti nedideliems darbeliams, kad liktų daugiau laiko dideliam darbui.

 

  • Kartais problemos išsisprendžia, tiesiog šiek tiek palaukus. Daug problemų gyvenime išsispręstų savaime, jei žmogus mažiau kištųsi. Tai vienas didžiausių tingėjimo ir darbų vilkinimo privalumų.

 

  • Tingūs žmonės gali išvengti nerimo, susijusio su užduoties atlikimu. Tingėjimas geriausias vaistas nuo nerimo. Nerimas dėl susiklosčiusios situacijos padaro mus neproduktyviais. Ilgalaikis stresas ir nerimas neigiamai veikia ir darbus, kuriuos turėsite atlikti ateityje. Tingėjimas nuima įtampą, todėl galima dirbti labiau atsipalaidavusiems. Žinoma, sunkiausia yra susiimti ir kažką vis dėlto pradėti daryti, netingėjus.

 

  • Tingieji neretai būna paaukštinami pareigose. Protingi tinginiai dažniausiai galiausiai užima aukščiausias pozicijas kompanijose ir biuruose. Įdomu tai, kad norint pasiekti aukščiausių pozicijų, sunkiai dirbti ir būti labai stropiems nėra būtina. Svarbiausias dalykas yra jūsų aktyvumas ir indėlis į darbą. Pats blogiausias derinys – būti kvailu, bet darbščiu. Viską apibendrinus, galima daryti išvadą, kad tingėjimas gali būti į gerą, žinant, kada laiku sustoti ir sukoncentruoti dėmesį į produktyvų darbų atlikimą.