Ar kada nors pagalvojote, kodėl vieną naktį aplanko malonūs sapnai, o kitą, lyg nekviestas svečias, atkeliauja košmaras? Ar nenorėtumėte išmokti kontroliuoti sapnus? Ką sapnuosite ir ką atsminsite prabudę, priklauso nuo daugybės dalykų: kvapų, garsų, maisto, miego pozos, vaistų, televizijos ir kt.

 

Kvapai

Ar saldūs kvapai sukelia saldžius sapnus? Pastebėta, kad gėlių kvapai tam tikrame miego cikle sukelia teigiamus sapnus, o aštrus sieros kvapas – neigiamus. Nepaisant to, jei prieš miegą kambaryje papurkšite lelijų kvepalų , tai neturės įtakos jūsų sapnams. Tačiau iš virtuvės sklindantis kiaulienos kepsnių kvapas gali pakeisti sapno eigą. Sapnai saugo miegą, todėl, vietoj to, kad atsikeltumėte, pasąmonė kvapus perkelia į sapną, rašo shine.yahoo.com.

 

Garsai

 

Sapnų kokybę gali lemti garsai. Jie turi būti ne per garsūs, kad nepažadintų, tačiau ir ne per tylūs, kad būtų galima juos suprasti. Jei per naktį klausysitės įrašytų vandenyno garsų, galite susapnuoti atostogas paplūdimyje ir atsibusti pailsėjęs.

 

Aštrus maistas

 

Jei prieš miegą valgysite sunkiai virškinamo maisto, miegosite neramiai, todėl puikiai prisiminsite visus košmarus. Vakarieniauti reikėtų dvi valandas prieš miegą, rinktis lengvus užkandžius, po 14 val. nebegerti kavos.

 

Miegas ant pilvo

 

Jeigu miegate ant pilvo galite susapnuoti erotiškus sapnus. Taip yra dėlto, kad miegant ant pilvo, pasikeičia kvėpavimas.

 

Vitamintas B6

 

Jei vartojate vitamino B6 papildus, jūsų sapnai greičiausiai gyvi ir nepaprastai ryškūs.

 

Antidepresantai

 

Pacientus, vartojančius antidepresantus, dažnai vargina košmarai. Skirtingi antidepresantai skirtingai veikia smegenis, todėl vieni gali turėti ne tokį stiprų poveikį kaip kiti.

 

Juodai balta televizija

 

Naujausi tyrimai parodė, kad žmonės, kurie augo žiūrėdami juodai baltą televiziją, dažniau sapnuoja nespalvotus sapnus. Didžiausią įtaką, kaip sapnuosite, televizija daro vaikams nuo 3 iki 10 metų (šiame amžiuje pradedama prisiminti sapnus). Suaugusiems spalvotos ar nespalvotos televizijos žiūrėjimas lemiamos įtakos neturi.