Laiminga šeima – tai ne tik įvaizdis, naudojamas reklamose ir televizijos serialuose. Laiminga šeima taip pat gali būti siekiamybė kasdieniniame gyvenime. Ir nors gyvenime pasitaiko visokių dienų ir nelaimių, bet kiekvienas gali šį tą padaryti, kad nuo šiol gyventų bent kiek laimingesnėje šeimoje nei dabar.

 

seima

10 patarimų laimingesnei šeimai:

 
  • Rasti pusiausvyrą tarp darbo ir namų. Tai padaryti nėra lengva, bet, pasistengus suderinti šias skirtingas sritis, gali labai pagerėti šeimos narių santykiai. Darbas, kuris nėra griežtai reglamentuotas nuo 9 iki 17 val., mažiau trukdo vykdyti savo šeiminius įsipareigojimus, todėl didėja savivertė, mažėja nerimo dėlto, kad galite apleisti savo atsakomybes šeimoje, padeda labiau jausti, kad kontroliuojate savo pačių gyvenimą.
 
  • Rūpintis savimi. Tėvai dažnai visą dieną praleidžia rūpindamiesi kitais ir pamiršdami save. Tačiau, jei nesirūpinsite savimi, galite tapti liūdni ir pikti, negalėsite suteikti vaikams paramos ir palaikymo, kurio jiems taip reikia. Pripažinkite, kad jūs taip pat turite jausmus ir asmeninių poreikių. Nėra egoistiška retsykiais palepinti save! Tai nebūtina turi būti kažkas brangaus: kartais didelį pokytį padaro ir 10 min. per dieną skirtų sau.
 
  • Laikytis disciplinos. Į disciplinos laikymąsi pradėti žvelgti ne kaip į bausmę, bet kaip vaikų mokymą patenkinti savo norus ir poreikius, nekenkiant ir neįžeidinėjant kitų. Nepriklausomai nuo to, kad kažkoks vaikų elgesys jus supykdė, galite pasistengti išlikti ramūs ir mokyti vaiką nuo šiol konkrečioje situacijoje elgtis kitaip.
 
  • Nusistatyti ribas. Tėvai dažnai nustato ribas, kad apsaugotų vaikus nuo pavojų. Tačiau svarbiau nei nusistatyti ribas yra paaiškinti, kodėl tos ribos reikalingos, pavyzdžiui, kodėl negalima artintis prie ugnies. Suprasdami, kodėl verta laikytis taisyklių, vaikai rečiau joms nusižengs.
 
  • Bendrauti. Tiek gerais, tiek sunkiais laikais labai svarbu bendrauti. Vaikams dažnai sunku savo jausmus išreikšti žodžiais, ypač, jei jie žino, kad tėvai vis tiek klausysis neatidžiai. Kalbėkite su vaikais ir apie save, ne tik apie savo kasdienes problemas. Jeigu jie jausis dalyvaujantys jūsų gyvenime, didelė tikimybė, kad leis dalyvauti ir jums jų gyvenime.
 
  • Kokybiškai leisti laiką. Bent kelis kartus per savaitę reikėtų pasistengti praleisti šiek tiek laiko visiems kartu. Pavyzdžiui, tris kartus per savaitę galima vakarieniauti prie bendro stalo. Tai suteiks galimybę užmegzti ryšį, pakalbėti apie svarbius ir linksmus dalykus. Paprašykite vaikų padėti namų ruošoje ar vykti kartu apsipirkti.
 
  • Kartu priimti sprendimus. Normalu, kad vyresni vaikai išbando ribas, norėdami išsiaiškinti, kiek iš tikrųjų jiems leidžiama. Todėl ribas, vaikams augant, reikia koreguoti, galima net su vaiku vesti derybas dėl naujų ribų nustatymo. Per daug taisyklių laikytis gali būti sunku, todėl reikėtų įvertinti, kurios ribos yra tikrai svarbios (tos, kurios susijusios su vaikų saugumu), o į kurias būtų galima pažiūrėti pro pirštus.
 
  • Paguosti. Labai svarbu visiems būti kartu tiek gerais, tiek blogais laikais. Jeigu šeimoje nutiko tragedija arba, jeigu šeimos narys turi problemų, buvimas visiems kartu išties gali padėti. Tokiu metu vaikams prireiks jūsų pagalbos, todėl labai svarbu būti atviriems ir su jais komunikuoti. Jiems gali reikėti nuraminimo ir paaiškinimo. Skirtingo amžiaus vaikai į nelaimes gali reaguoti kitaip. Pravartu pasikalbėti ir su kuo nors nešališku.
 
  • Būti lankstiems. Labiau nei ko nors kito, vaikai nori leisti laiką su tėvais. Labai smagu, jei spontaniškai suorganizuojama išvyka į parką, koks nors žaidimas ar kita veikla, paliksianti mielių prisiminimų. Gerai turėti rutiną, bet pasaulis nesugrius, jei kartais nuo jos bus šiek tiek nukrypstama. Labai užimtoms šeimoms siūloma savo dienotvarkėje net pasižymėti kelias valandas, skirtas spontaniškiems žaidimams ir linksmybėms.
 
  • Kokybiškai leisti laiką su savo partneriu. Kai atsiranda vaikų, rasti laiko kokybiškam laikui su antrąja puse, gali būti labai sudėtinga. Tačiau reiktų nepamiršti, kad vaikai apie santykius mokosi iš tėvų. Todėl dažnai bendraukite su savo partneriu, kalbėkitės apie praėjusią dieną ir dalykus, kurie jums patinka, stenkitės planuoti laiką, kai galėsite praleisti laiką tik dviese, nesvarbu, ar tai bus vakarienė restorane ar tiesiog filmo žiūrėjimas, susiglaudus ant sofos, namie.