Ar žinojote, kad tai, ar kiti metai bus sėkmingi, priklauso nuo to, kas bus padėta ant Naujųjų metų stalo? Norite tikėkite, norite – ne, bet sakoma, kad laimę padeda privilioti pupelės, makaronai ir dar daug kitų maisto produktų.

 

10 maisto produktų, kurie atneš sėkmę kitais metais:

 

vaišės

  • Ilgi makaronai. Ilgi makaronai simbolizuoja ilgą gyvenimą. Spagečių jokiu būdu negalima laužyti. Makaronus galima paruošti su skirtingais padažais, daržovėmis, sūriu ar mėsa.
 
  • Kiauliena. Kiaulės simbolizuoja progresą. Kai kurie žmonės sako, kad dėlto, nes šie gyvūnai niekada neina atbulomis.
 
  • Apvalūs vaisiai. Jų tiesiog privalo būti ant Naujųjų metų stalo. JAV tikima, kad ant stalo turėtų būti 12 apvalių vaisių (apelsinų, mandarinų, obuolių ir kt.). Vaisių turi būti tiek, kiek yra mėnesių metuose. Apvalūs vaisiai primena monetas, todėl siejami su turtais.
 
  • Granatas. Turkijoje granatai laikomi sėkmę nešančiu vaisiumi dėl daugybės priežasčių: jų raudona spalva primena žmogaus širdį ir simbolizuoja gyvenimą ir vaisingumą; jų maistinė vertė reiškia gerą sveikatą. Šie vaisiai reiškia gausą, sėklos simbolizuoja klestėjimą – t. y. tai, ko kiekvienas tikisi, sutikdami Naujuosius metus.
 
  • Žalumynai. Europoje ir Amerikoje žmonės valgo žalios spalvos daržoves (salotas, kopūstus, špinatus ir kt.) Naujųjų metų dieną, tikėdamiesi, kad jie atneš sėkmę. Lapinės daržovės primena popierinius banknotus. Teigiama, kad kuo daugiau valgysite žalumynų, tuo labiau suklestėsite kitais metais!
 
  • Pupos. Laikomos sėkmės simboliu, nes primena smulkias monetas. Pupelėmis su daržovės tradiciškai vaišinamasi pietinėse JAV valstijose.
 
  • Marinuota silkė. Vokietijoje, Lenkijoje ir Skandinavijoje tikima, kad silkių valgymas, Naujųjų metų naktį laikrodžiams išmušus dvyliktai, gali užtikrinti sėkmę ir gausą visiems metams.
 
  • Visa žuvis. Kinų kalboje hieroglifas, reiškiantis žuvį, taip pat reiškia ir gausą. Be to, Jėzus keliomis žuvimis pamaitino tūkstantinę minią. Svarbu patiekti visą žuvį (su galva ir uodega), jei norite pritraukti sėkmę ir laimę ateinančiais metais.
 
  • Lęšiai. Italijoje populiarus Naujųjų metų patiekalais – virti lęšiais su parūkytomis dešrelėmis. Kaip ir pupos, lęšiai primena smulkias monetas, todėl simbolizuoja gausą ir klestėjimą. Vengrijoje lęšiai taip pat siejami su sėkme ateinančiais metais. Ten tradiciškai verdama lęšių sriuba.
 
  • Vynuogės. Ispanijoje ir Portugalijoje tikima, kad kai laikrodis Naujųjų metų naktį išmuša dvylika, reikia suvalgyti dvylika vynuogių. Beje, suvalgyti taip greitai tiek daug vynuogių nėra labai lengva. Netikite? Išbandykite tai praktiškai šiais metais!