Lietuvoje apniukusių, lietingų dienų būna daugiau negu saulėtų. Tikriausiai daugelis kasdien į rankinę įsimeta sulankstomą skėtį, nes orai gali akimirksniu pasikeisti, o sušlapti, ypač šaltuoju metų laiku, tikrai nesinori. Ir nors pro storą debesų sluoksnį prasiveržia mažiau saulės spindulių, gaminančių mūsų organizmuose vitaminą D, pilkos dienos ir savaitgaliai – ne priežastis liūdėti! Galbūt kartais nieko negali būti geriau nei susisukti į pledą ir miegoti pusę dienos, tačiau miego nesinori amžinai. Tuomet ir iškyla dilema, ką reikėtų veikti, kai už lango atrodo, kad dangus su žeme maišosi?

 

"lietingas savaitgalis"

10 gerų patarimų, ką veikti lietingą savaitgalį:

 
  • Namuose ieškoti paslėpto lobio. Šis variantas ypač tinka, jei namuose yra vaikų. Nuošalioje namų vietoje paslėpti „lobį“, kurio vaikai turėtų ieškoti, skaitydami nuorodas (kad būtų įdomiau jas galima surimuoti). Kiekviena nuoroda turėtų vesti prie kitos, kol galiausiai bus randamas lobis. Nuorodas sužymėti skaičiais ir palikti užklijuotas vokeliuose kiekvienoje vietoje, taip bus lengviau aptikti, kur paslėptas „lobis“. „Lobis“ gali būti koks nors žaisliukas, leidimas išsirinkti filmą vakarui, maišelis su monetomis (tikromis arba šokoladinėmis).
 
  • Pagulėti atpalaiduojančioje vonioje su malonaus kvapo putomis. Galima į vonią įpilti pačių pagaminto odą puoselėjančio muilų mišinio. Jam paruošti reikės sumaišyti 100 ml skysto kūno arba rankų muilo su šaukštu cukraus arba medaus ir kiaušinio baltymu. Viską supilti į vonią, tuo metu, kai į ją leidžiamas vanduo. Medus yra natūralus drėkiklis, padedantis sulaikyti drėgmę odoje. Kiaušinio baltymas padeda sudaryti tvirtesnes, ilgiau išliekančias putas, todėl maudynės tampa dar malonesnės. Jeigu oda labai sausa, į vonią galima įpilti šlakelį lengvo aliejaus, pavyzdžiui, migdolų arba sezamų sėklų.
 
  • Sudaryti šeimos receptų knygą. Prisipažinkite, visada svajojote prisėsti ir surašyti visus turimus receptus į vieną knygą! Lietingas savaitgalis yra idealus laikas, pagaliau tai įgyvendinti. Į užrašų knygelę dailyraščiu surašykite laiko patikrintus, šeimos tradicinius ir naujus, kuriuos planuojate išbandyti ateityje, receptus. Receptai bus dar informatyvesni, šalia įklijavus nuotraukų.
 
  • Įkurti stovyklą namuose. Dar viena idėja, jei namuose yra vaikų. Iš paklodžių galima pastatyti palapinę. Į jos vidų atsinešti užkandžių, gėrimų ir surengti iškylą ne lauke, bet namuose.
 
  • Žodžių žaidimai. Šiems žaidimams žaisti nereikia jokio išankstinio pasiruošimo. Pavyzdžiui, vienas žmogus pradeda pasakoti istoriją, pasako vieną sakinį, kurį pratęsia kitas ir taip be galo. Galima kurti improvizuotą poemą: vienas žmogus pasako eilutę, kitas – kitą ir taip toliau. Arba galima įsivaizduoti monstrą, kurį kiekvienas žmogus turi apibūdinti. Pirmas pasako, koks jis, jo manymu, yra. Kitas tada sako: „Taip, bet…“ ir priduria tai, ką jis mano, kaip turėtų atrodyti pabaisa.
 
  • Pagaliau skirti pakankamai laiko ir dėmesio plaukų priežiūrai. Namuose galima pasidaryti iš tikrųjų puikių, giliai valančių ir maitinančių plaukus kaukių, kurios gali prilygti net profesionalioms procedūroms grožio salonuose. Daugeliui patinka majonezo kaukės plaukams. Tiesiog šiuo produktu ištepti plaukus ir galvos odą, ir po 15 minučių ištrinkti plaukus kaip įprastai.
 
  • Pasigaminti kažką skanaus. Išbandyti naują receptą, kuriam išbandyti vis pritrūkdavo laiko. Arba pasigaminti kažką skanaus iš senų, bet pamirštų receptų. Ar galėtų kas nors geriau išsklaidyti liūdesį negu švieži sausainiai su šokolado gabaliukais? Dar šiltus sausainius valgykite, užsigerdami pienu arba kakava ir pajusite, kaip iš karto pagerėja nuotaika.
 
  • Surengti filmų vakarą namuose. Išsirinkti senus, gerus arba naujus ir dar nematytus – tai, ko tą dieną labiausiai norisi. Visada pralinksmina ir gerą nuotaiką teikia komedijos, animaciniai filmukai arba nuotykių istorijos. Tai gali būti, pavyzdžiui, 1952 metų „Dainuojantys lietuje” („Singing in the Rain“) arba 2010 metų linksmą komediją visai šeimai „Žaislų istorija 3“ („Toy Story 3“).
 
  • Pasikviesti draugų arbatos. Karštus gėrimus patiekti gražiuose, elegantiškuose induose. Dailiai paserviruoti stalą. Patiekti mažų sumuštinukų ir kitų užkandžių. Sukurti tokią atmosferą namuose, kad tai atrodytų lyg klasikinė penktos valandos arbatėlė kažkur Anglijoje.
 
  • Pasilepinti maloniomis kūno procedūromis. Surengti grožio dieną namuose ir pasigaminti namuose natūralų šveitiklį iš maltų avižų, kavos tirščių ir rudojo cukraus. Viską sumaišyti su medumi, tarkuotu imbieru ir alyvuogių aliejumi aliejumi ir švelniai, sukamaisiais judesiais nušveisti kūną. Po to nusiprausti po šiltu vandeniu.