Tie, kurie su strazdanomis kovoja visą savo gyvenimą, o tie, kurie jų neturi, labai norėtų jų turėti. Tačiau tiek vieni, tiek kiti sutinka, kad rusvi taškeliai ant veido atrodo labai seksualiai!

 

strazdanos

10 faktų apie strazdanas:

 
  • Strazdanos yra mažos pigmentinės dėmės, kurios susidaro dėl tamsių pigmento grūdelių sankaupos odoje (melanino). Trumpai tariant, strazdanos – tai yra koncentruoto įdegio dėmelės. Dėl šios priežasties žmonėms, kurių oda yra linkusi į strazdanų susidarymą, labai svarbu nuolat naudoti apsaugines priemones nuo saulės (SPF 30 ir daugiau). Priemone nuo saulės tepti, likus 15 minučių iki išėjimo į lauką ir pakartotinai tepti maždaug kas dvi valandas, iš karto po maudynių jūroje ar ežere, taip pat dažniau tepti, jei yra gausiai prakaituojama.
 
  • Dažniausiai strazdanų turi rusvų plaukų savininkai, tačiau tikrai nebūtinai visi raudonplaukiai bus strazdanoti. Ryšis tarp rusvos plaukų spalvos ir strazdanų yra paaiškinamas recesyviniu MC1R genu, kuris pasireiškia ne visais atvejais, o tik tada, kai yra suporuojamas su panašiu genu: jeigu abu tėvai yra strazdanoti greičiausiai jiems gims strazdanotas vaikas, bet, jei strazdanotas tik vienas iš partnerių, tai vaikas nebūtinai turės strazdanų, net jei vaiko plaukų spalva bus rusva.
 
  • Iki 30 metų strazdanų veide sumažėja, o su amžiumi jos gali ir visiškai išnykti.
 
  • Labai nedaug kosmetikos priemonių gali pašalinti strazdanas, nes jos susidaro ne tik paviršiniuose, bet ir giluminiuose odos sluoksniuose. Norint jas panaikinti, reikia pašalinti viršutinį odos sluoksnį.
 
  • Iki XX amžiaus manyta, kad pigmentacija ir tamsi oda yra žemo socialinio statuso ženklai, nes neturtingi žmonės (valstiečiai ir pirkliai) buvo priversti praleisti daug laiko saulėje, kad esą lėmė strazdanų atsiradimą ant jų veidų.
 
  • 75 % vyrų yra įsitikinę, kad strazdanos merginų veide žymiai padidina jų patrauklumą.
 
  • Astrologai mano, kad strazdanos, esančios tam tikroje vietoje, atitinka tam tikrus vidaus organus ir tai nurodo galimas sveikatos problemas arba gyvenimo įvykius, su kuriomis gali susidurti šie žmonės. Pavyzdžiui, strazdanos ant pėdų reiškia laukiančią kelionę, o ant rankų įspėja apie laukiantį sunkų darbą.
 
  • Strazdanos kartas nuo karto tampa madingos. Tuo naudojasi rinkodaros specialistai, siekiantys uždirbti. Dėl šios priežasties jau gan senokai parduotuvėse galima įsigyti kosmetinį pieštuką, skirtą piešti strazdanoms tiems, kurių oda nėra linkusi į pigmentaciją.
 
  • Kate Moss ir Nicole Kidman yra pasirengusios valandų valandas sėdėti grimerio kėdėje, kol makiažo meistras tobulai užmaskuos jų strazdanas – abi žvaigždės yra įsitikinusios, kad rusvos dėmelės ant veido gadina jų išvaizdą ir labai nemėgsta, kai kas nors atkreipia dėmesį į šį jų menamą trūkumą.
 
  • Žinoma daug natūralių būdų, kaip panaikinti strazdanas. Tačiau nė vienas iš šių būdų nėra moksliškai patvirtintas. Vis dėlto, jeigu nepersistengiama, natūralios priemonės neturėtų labai pakenkti. Dažniausiai strazdanoms šviesinti naudojamos citrinų sultys, pasukos, grietinė, medus, jogurtas ir svogūnas.