Kai meilė baigiasi, atrodo, kad nieko gero ir gražaus gyvenime nebelieka. Tačiau kad ir kiek skausmo suteikė išsiskyrimas, jis, be jokios abejonės, daug ir išmokė apie gyvenimą, santykius ir patį save. Labai dažnai nutinka taip, kad nelaiminga meilė yra tarsi lūžis, po kurio įvyksta esminės permainos, neretai ir labai geros, gyvenime.

 

santykiai

10 dalykų, kurių išmoko nelaiminga meilė:

 
  • Santykiams vien meilės negana. Dažnai besiskiriantys žmonės sako, kad jie myli vienas kitą, bet jų santykiai atsidūrė kryžkelėje. Jie myli vienas kitą, bet abipusiu sutarimu nusprendžia skirtis. Nelaiminga meilė padeda suprasti, kad realybėje geriems santykiams reikia dar daugiau negu tik meilė.
 
  • Sudaužyta širdis – ne tik metafora. Nelaiminga meilė išmoko, kad fizinis skausmas nėra blogiausias skausmas gyvenimas. Psichologinės žaizdos skauda labiau nei fiziniai kūno sužeidimai.
 
  • Jausmai yra nepatikimi. Jausmai yra emocijų karuselė. Kartais jie pakylėja, o kartais smukdo į giliausią pelkę. Jais negalima pasitikėti. Stiprūs jausmai vieną dieną tampa trapūs ir silpni. Nelaiminga meilė išmoko per daug nepasitikėti savo jausmais, vertinant kitus žmones.
 
  • Kai kurioms durims lemta būti uždarytoms. Sudaužyta širdis išmoko svarbiausią pamoką: „Nieko nėra nemirtingo“. Kartais mums reikia pamiršti žmonės iš praeities dėl vienos paprastos priežasties: jie nebepriklauso mūsų ateičiai.
 
  • Savarankiškumas. Po išsiskyrimo žmonės pagaliau supranta, kad už savo laimę yra atsakingi tik jie patys. Anksčiau buvo manoma, kad laimingais jus padaro mylimas žmogus. Po išsiskyrimo suprantama, kad pats žmogus yra atsakingas už savo problemas. Trauma po išsiskyrimo gali padėti atrasti savyje naujų gabumų bei padėti išmokti patiems susikurti laimę.
 
  • Gyvenimas tęsiasi. „Myliu tave ir būčiau laimingesnis, jei būtum mano gyvenime, bet su tavimi ar be tavęs, gyvenimas vis tiek tęsis“, – šie žodžiai puikiai iliustruoja mintis žmogaus, kurio meilė baigėsi. Prieš išsiskyrimą negalėjote įsivaizduoti gyvenimą be jo. Atrodo, kad pasaulis sugrius, jei išsiskirsite. Bet nesugriūva, o tęsiasi toliau.
 
  • Gėris ir blogis yra dvi to paties medalio pusės. Visi, kuriems teko būti atstumtais ir paliktais, puikiai žino, kad vienas žmogus gali būti ir geras, ir blogas. Sunku suvokti, kad mylintis žmogus staiga gali liepsnoti neapykanta, bet taip nutinka, kai dūžta širdys.
 
  • Širdgėla pademonstruoja silpnumą. Kai kurie žmonės išeina iš mūsų gyvenimo tik todėl, kad išmoktumėte pamokas, kurių kitaip neišmoktume. Tiesa, kad širdgėla gali būti naudinga jums. Ji gali padeda pažinti savo vidines silpnybes. Žmonės nesugeba pripažinti savo klaidų ir tampa paniurę, jeigu kažkas kitas parodo pirštu į jų silpnąsias vietas. Tačiau sielvartas padeda patiems suprasti savo silpnybes ir suteikia galimybę pasikeisti.
 
  • Gyvenimas yra nenuspėjamas. Širdgėla skaudžiai pamoko, kad gyvenimas visada paruošęs staigmenų. Regis, dar visai neseniai kūrėte gražius ateities planus, o šiandien jau viskas subyrėjo. Jūs buvote tikri dėl savo mylimojo jausmų, bet per vieną dieną paaiškėjo, kad visa tai buvo melas.
 
  • Nušvitusi meilė. Širdgėla gali padėti sužinoti daugiau apie meilę negu bet kas kitas. Tik tada suprantama, koks didingas ir sudėtingas yra šis jausmas. Nesvarbu, kaip stipriai ji sužeidė, meilė niekada nedingsta iš širdies. Niekada neprarandamas noras būti mylimam ir gebėjimas besąlygiškai mylėti.