Visos pasakos turi realų pagrindą. Undinėlės – moters su žuvies uodega personažas – taip pat turi atitikmenį tikrovėje. Tai moteris, serganti nepagydoma odos liga. Jos oda pleiskanoja baltais sidabriniais žvynais.

 

Turbūt ne vienas prisipažintų, kad ne vieną kartą yra atsisakę pasiūlymų kur nors nueiti, dalyvauti ar net apsirengti patinkantį drabužį, paūmėjus šiai ligai. Šiuolaikinis gydymas, streso vengimas ir sveika gyvensena gali prislopinti ligą, tačiau negali jos visiškai išgydyti. Liaudyje žinota patarimų, kaip įveikti šią ligą.

 

Spalio 29 dieną minima pasaulinė žvynelinės diena. Pasaulyje daug diskutuojama dėl netradicinio žvynelinės gydymo. Tačiau kai kuriems žmonėms gydymas nenaudojant cheminių vaistų yra priimtinesnis.

  • Vienas populiariausių liaudiškų vaistų nuo žvynelinės – ugniažolės žiedai. Iš ugniažolės gaminami nuovirai ir tepalai. Šaukštą džiovintos ugniažolės užpilti litru verdančio vandens ir palikti pastovėti 20 minučių. Nuovirą (po 50 ml) gerti kasdien prieš valgį. Nuovirą galima laikyti dvi dienas.
  • Ugniažoles, jonažoles, asiūklius ir kadagio uogas sumaišyti santykiu 4:3:2:1. Vietoj kadagio uogų galima naudoti kraujažolės žiedus. Vaistažolių mišinį užpilti verdančiu vandeniu ir palikti 12 valandų. Gerti kasdien po stiklinę.
  • Džiovintų ugniažolių miltelius sumaišyti su vazelinu santykiu 1:1. Tepalu pažeistas odos vietas tepti tris dienas, tada padaryti dienos pertrauką, Vėl kartoti trijų dienų kursą. Gydymas paprastai trunka iki 6 mėnesių, tačiau kas mėnesį reikia daryti savaitės pertrauką.
  • Pažeistas odos vietas galima tepti linų sėmenų ar šaltalankių aliejumi tris kartus per dieną.
  • Ant žvynelinės pažeistų vietų galima dėti tarkuotų bulvių kompresus, kuriuos palaikyti ant odos 2 valandas. Paskui nuplauti.
  • Liaudies medicinos žinovai įsitikinę, kad medžio pelenuose yra daug vertingų, odą gydančių medžiagų. Juose nemažai mikro ir makroelementų: kalcio, kalio, mangano, magnio, silicio, fosforo, vario ir kitų. Rekomenduojama pasigaminti tepalą iš 100 g vazelino su maždaug 5 g medžių pelenų. Tepalu odą tepti kasdien. Tai yra natūralus vaistas, todėl pagerėjimo galima tikėtis tik po 6 mėnesių naudojimo.
  • Ant odos galima dėti propolio (bičių pikio), sviesto ir vitamino A kompresus.
  • Gali padėti kūno įvyniojimai, ypač atliekami su mėlynuoju arba baltuoju moliu.
  • Tikriausiai visi, sergantys žvyneline, yra girdėję apie teigiamą Negyvosios jūros vandens poveikį odai. Panašų poveikį suteikia ir šilta vonia su jūros mineralinėmis druskomis.