Iššokę pėdų kauliukai – viena dažniausių moteris kamuojančių problemų. Jie gali kelti skausmą vaikštant, diskomfortą avint batus. Jau nekalbant apie tai, kad deformuota pėda atrodo nepatraukliai.

 

"pėdos deformacija"

Priežasčių, kodėl susiformuoja kaulinis audinys ant nykščio, gali būti ne viena: per siaurų batų arba avalynės su aukštais kulnais per dažnas avėjimas, prasta mityba, genetinis polinkis arba reumatoidinis artritas.

 

Paprastai ortopedai rekomenduoja nešioti korekcinius įtvarus, kurie ilgainiui gali pakoreguoti deformuotą pėdą. Jeigu įtvarai neveiksmingi, taip pat sunkesniais atvejais gali būti atliekama chirurginė operacija. Toks yra šiuolaikinės medicinos požiūris į iššokusių pėdos kauliukų gydymą ir šalinimą. Įdomu, o kaip šią problemą siūlo gydyti natūralioji medicina?

 

8 patarimai, kaip atsikratyti arba išvengti iššokusio pėdos kauliuko:

 
  • Visų pirma natūralios medicinos atstovai pataria išvalyti organizmą ir pašalinti druskų perteklių iš organizmo ir sąnarių. Vakare šaukštą smulkintų lauro lapų užpilti 300 ml vandens ir užvirti. Palikti 5 minutes, kad pritrauktų. Po to supilti į termosą ir palikti per naktį. Rytą nukošti ir išgerti mažais gurkšneliais per visą dieną. Kiekvieną vakarą išvirti naują nuovirą ir tai kartoti tris dienas. Tada padaryti savaitės pertrauką ir vėl pakartoti 3 dienų kursą.
 
  • Papildomai galima pasigaminti lauro lapų tinktūrą iššokusio ir skausmingo pėdos kauliuko įtrynimams. Teigiama, kad pagerėjimas pajuntamas jau po dviejų mėnesių – tiek, kiek trunka gydymo kursas. Kaip ją paruošti? 5 didelius lauro lapus užpilti 100 ml medicininiu alkoholiu. Palikti tamsioje, vėsioje vietoje, kad nusistovėtų. Periodiškai sukratyti. Kiekvieną vakarą pamirkyti kojas šilto vandens su soda vonelėje (šaukštas sodos 3 l vandens) ir pridėti kompresą, išmirkytą lauro lapų tinktūroje. Nakčiai apsimauti šiltas, natūralaus pluošto kojines.
 
  • Sutrinti 5 aspirino tabletes ir užpilti 10 ml jodo. Tada šiuo mišiniu tepti skausmingus, iššokusius pėdų kauliukus. Ši gydomoji priemonė malšina sąnarių skausmą, todėl ją galima tepti ir kitus sąnarius, kurie skauda. Procedūras kartoti apie mėnesį.
 
  • Ilgainiui sumažinti iššokusį pėdos kauliuką gali levandų eterinis aliejus. Juo tepti skausmingas kojų nykščių vietas kiekvieną vakarą, prieš miegą. Levandų aliejus mažina uždegimą, ramina, todėl gali šiek tiek padėti.
 
  • Ledo kompresai taip pat sumažina tinimą, skausmą ir nuovargį. Galima arba pamirkyti kojas lediniame vandenyje, arba pridėti prie skausmingų vietų ledukų, suvyniotų į švelnios ir natūralios medžiagos skiautę.
 
  • Gali išbandyti akupunktūros procedūras. Akupunktūra gydo platų spektrą ligų ir sveikatos sutrikimų. Pėdų pirštų deformacija – vienas iš jų. Tačiau nereikia tikėtis, kad akupunktūra visiškai panaikins iššokusio pėdos kauliuko problemą – ji tik sumažins tinimą ir skausmą.
 
  • Mankštinti kojų pirštus! Tikriausiai net nepagalvojote, kad tą galima padaryti, bet tai tiesa – mankštinti galima ne tik pilvo presą ar kojas, bet ir kojų pirštus. Pabandykite suimti ir pakelti nedidelius objektus (pieštuką, akmenukus ir pan.) su kojų pirštais, pėdomis ir kojų pirštais paridenti kamuoliukus. Įsigyti pėdų masažuoklį ir pamasažuoti pėdas ir kojų pirštus bet 10 – 15 minučių kasdien (galima masažuoti ir rankomis).
 
  • Norint sumažinti iššokusių pėdos kauliukų (lot. Hallux valgus) atsiradimo riziką sumažina aktyvus gyvenimo būdas, antsvorio atsikratymas, patogi avalynė, įtvarai. Kaip pasirinkti tinkamus batus? Jie turėtų idealiai tikti, kaip nulieti. Batai neturėtų būti per siauri ar ankšti (ypač pirštų srityje), kulnai neturėtų būti per aukšti. Galima rinktis ortopedinę avalynę, kuri specialiai pritaikyta pažeistoms ir skausmingoms kojoms, todėl nekelia papildomo diskomforto. Pastebėta, kad iššokęs pėdos kauliukas rečiausiai vargina tas žmonių bendruomenes, kurios neavi batų. Tad galbūt reikėtų tiesiog dažniau pasivaikščioti basomis! Tai būtų puiki ir nieko nekainuojanti profilaktinė priemonė.
 

Iššokęs pėdos kauliukas – ne tik estetinė problema, todėl, jei jis atsirado, būtina apsilankyti pas pėdų specialistą ar ortopedą. Neleiskite, kad jis didėtų ir toliau, nepasikliaukite vien tik šeimos gydytojo patarimais. Iššokusiais pėdos kauliukais reikia rūpintis dar tada, kai jie nekelia labai didelių problemų.