Jeigu reikėtų išskirti vieną daiktą, be kurio negali gyventi didžioji dalis žmonijos, tai, be abejo, būtų mobilusis telefonas. Šis, į kišenę telpantis, įrenginys, galima sakyti, tapo lyg kūno dalimi. Be jo kyla nerimas ir panika. Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose įrenginiuose telpa atsakymai į visus rūpimus klausimus. Tačiau kartais jie gali kaip tik apsunkinti, o ne palengvinti gyvenimą.

 

"išmanieji telefonai"

Žmonės, kurie per dažnai naudojasi telefonais, praranda realybės jausmą, nebemoka gyventi šia akimirka. Ko gero, tai būtų galima pavadinti didžiausia XXI amžiaus problema. Netinkamas naudojimasis telefonu gali sukelti ne vieną psichologinį sutrikimą: nerimą, depresiją, stresą. Gali būti sunku sutelkti dėmesį. Net ir šiandien yra nemažai vietų, kur reikalaujama išjungti telefonus ir pasinerti į tikrą gyvenimą. Tačiau, net jei viešosios taisyklės neriboja naudojimosi telefonais, vis tiek kartais juos vertėtų išjungti ir pamiršti.

 

12 vietų, kur mobiliųjų telefonų neprireiks:

 
  • Teatre. Naudojimasis mobiliaisiais telefonais erzina ir trukdo susikaupti tiek aktoriams scenoje, tiek žiūrovams.
 
  • Namuose su vaikais. Mažieji mokosi iš suaugusiųjų. Rodyti gerą pavyzdį vaikams, tegul jie supranta, kad nežiūrėjimas pašnekovui į akis, blogo tono ir nepagarbos pašnekovams ženklams.
 
  • Kai realybė yra įspūdingesnė negu vaizdas išmaniojo telefono ekrane. Realus pasaulis niekada nepakeis virtualaus, todėl verta dažniau pakelti akis nuo ekrano. Įbedus žvilgsnį į mobilųjį įrenginį, galima nepamatyti įspūdingų, keistų ir žavių dalykų. Kažkas gražaus, ką verta pamatyti realybėje gali nutikti bet kada.
 
  • Tualete ir vonios kambaryje. Daugelis žmonių nevengia rašyti žinučių ar naršyti internete, sėdėdami tualete. Galbūt todėl, atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad ant mobiliųjų telefonų yra daugiau bakterijų negu ant tualeto sėdynės. Negana to, neretai nutinka, kad mobilieji telefonai netyčia nukrinta į vandenį ar kanalizacijos angą. Todėl saugiau juos laikyti toliau nuo tualeto ir vonios kambario.
 
  • Išvedus šunį į parką. Augintiniams lauke patinka tyrinėti ir uosti aplinką. Tačiau juos išvedžioti išvedę šeimininkai neretai eina, įbedę nosį į mobiliuosius telefonus, todėl nepastebi, nei kokiu greičiu eina šunys, nei jų kūno kalbos. Pasivaikščiojimai su šunimi turėtų būti ne prievolė, bet proga sustiprinti ryšį. Šuo tikrai džiaugsis, jei gaus daugiau dėmesio iš šeimininko.
 
  • Per susitikimą. Naudojimasis mobiliuoju telefonu nepadės išspręsti problemų. Jis blaško dėmesį ir trukdo susikaupti, todėl nepadeda priimti svarbių sprendimų. Susitikimų metu rekomenduojama išjungti mobiliųjų telefonų garsą ir laikyti juos kišenėje arba rankinėje. Susitikimas be telefonų bus trumpesnis ir produktyvesnis.
 
  • Per santuokos ceremoniją. Jaunieji šiai ypatingai progai būna pasamdę profesionalų fotografą. Tad svečiai, bandantys fotografuoti savo telefonais, tik apsunkina jo darbą. Todėl reikėtų tiesiog mėgautis švente, grožėtis jaunaisiais realiai, o akimirkas bus galima prisiminti, peržiūrint profesionalias fotografų nuotraukas.
 
  • Per treniruotę. Tai proga išvalyti galvą nuo negatyvių minčių, atsipalaiduoti, pasimėgauti dabarties akimirka. Tai ypač svarbu per dvasingas treniruotes, pavyzdžiui, jogą. Atliekant sudėtingą jogos asaną niekas iš susirinkusių grupėje nenori girdėti triukšmingos telefono melodijos.
 
  • Žiūrint filmą. Ar apskritai verta pirkti kino bilietą, jei neketinama visiškai juo mėgautis ir atsiriboti nuo išorinio pasaulio? Galbūt tada geriau žiūrėti filmą namuose ant sofos ir maigyti telefoną.
 
  • Vairuojant automobilį, nes kalbėtis mobiliuoju telefonu, nenaudojant laisvų rankų įrangos, yra draudžiama pagal įstatymus.
 
  • Lovoje, po patalais. Lovoje galima užsiimti tik dvejomis veiklomis: miegoti arba mylėtis. Išnešus mobiliuosius įrenginius iš miegamojo, ne tik pagerės miego kokybė, bet ir santykiai su mylimuoju.
 
  • Renginiuose, į kuriuos atvyksta žymių ir įtakingų visame pasaulyje asmenų. Galbūt tai vienintelis kartas gyvenime pamatyti pasaulinio lygio žvaigždę savo akimis. Patikrinti paštą ar parašyti naują žinutę laiko visada bus po to. Be to, nesinaudojimas išmaniaisiais ir mobiliaisiais telefonais, kai pasirodo žymus žmogus – tai pagarbos jam ženklas.