Žiemos sportas – tai ne tik atsipalaidavimo būdas ir vienas iš šaltojo sezono malonumų, bet taip pat ir fizinė veikla, kuri aktyviai degina kalorijas. Tad kokie žiemos sporto privalumai ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, nusprendus užsiimti bet kuria iš žiemos sporto rūšių, kad nepakenktumėte sveikatai?

 

ziemos sportas

Teigiamas žiemos sporto poveikis sveikatai

 

Sportuodami žiemą padidinate savo kasdienį fizinį krūvį. Dėl fizinių pratimų raumenys pradeda aktyviai dirbti ir gauna daugiau deguonies. Dėl reguliaraus sporto žmogaus raumenys yra geros formos, o tai suteikia jam daugiau energijos, gerą sveikatą, mažina nuovargį ir didina darbingumą. Be to, atsikrato kalorijų pertekliaus, nes žiemos sportas reikalauja didelių energijos sąnaudų – pomėgis užsiimti žiemos sportu prisideda prie geros kūno formos ir lieknos figūros formavimosi.

 

Be didelių fizinių krūvių, žiemos sportas taip pat padeda grūdinti kūną. Slidinėjimas, snieglenčių sportas ir čiuožimas vyksta tik lauke esant žemai temperatūrai. Dėl to jūsų kūnas visos treniruotės yra veikiamas šalčio ir sukietėja. Grūdinimasis sustiprina imunitetą ir sumažėja peršalimo tikimybė. Dar vienas papildomas privalumas sveikatai yra tas, kad kvėpuojate grynu oru, nes visa slidinėjimo infrastruktūra yra toli už miesto ribų, daugiausiai miškuose ir kalnuose. Spygliuočiai prisotina orą fitoncidais – medžiagomis, kurios naikina ligas sukeliančias bakterijas. Dėl neįtikėtino malonumo ir adrenalino, kurį gaunate, nusileisdami su slidėmis nuo kalno, jūsų kūne taip pat išsiskiria laimės hormonai – endorfinai.

 

Keli patarimai prieš užsiimant žiemos sportu

 

Labai svarbu rengtis pagal tai, koks oras lauke. Jeigu apsirengsite per šiltai, greičiausiai pradėsite prakaituoti; jeigu – per plonai, tikriausiai sušalsite. Pertraukėles rekomenduojama daryti tik šiltose uždarose patalpose. Pajutus bent menkiausią diskomfortą, treniruotę nedelsiant reikėtų nutraukti.

 

Ko vengti aktyvių žiemos atostogų metu?

 

Būtina stebėti savo sveikatą, kad nusušaltumėte. Pajutus geliantį šaltį, dilgčiojimą arba rankų ar kojų pirštų aptirpimą, būtina iš karto nutraukti treniruotę ir eiti į šiltą kambarį. Jeigu treniruotė žiemą yra per daug intensyvi, galite labai sušilti ir net išprakaituoti, todėl po sporto reikėtų iš karto apsivilkti šiltą viršutinį drabužį ir eiti sušilti į šildomą patalpą. Po sporto vengti šaltų gėrimų, gerti šiltą arbatą arba kavą. Jeigu nusprendėte eiti čiuožinėti ant ledo su pačiūžomis, būkite ypač atsargūs, nes neapdairus elgesys ant ledo gali turėti skaudžių pasekmių. Jeigu čiuožinėsite ant ledo pirmą kartą, nesugalvokite bandyti kokių nors sudėtingų figūrų. Jas galėsite išbandyti tada, kai būsite labiau patyręs čiuožėjas.

 

Kokios yra žiemos sporto rūšys?

 

Slidinėjimas yra populiariausia aktyvaus žiemos sporto rūšis. Slidinėti gali visi, nepaisant fizinio pasirengimo, nes yra įvairių čiuožyklų ir slidžių, kurias galima parinkti pagal individualų treniruočių lygį. Norėdami gerai praleisti laiką ir mėgautis slidinėjimu, pirmiausiai turėtumėte pasirinkti batus. Pasirinkite savo dydį – geriausia juos avėti ant vilnonių kojinių. Yra batų, skirtų kalnų ir paprastam, lygumų, slidinėjimui.

 

Snieglenčių sportas yra ekstremaliausia žiemos sporto rūšis. Pirmiausiai reikia pasirinkti čiuožimui tinkamą lentą. Yra įvairių rūšių snieglenčių: skirtų čiuožti ant pirmojo sniego, čiuožinėti nuo tramplino arba universalių, skirtų čiuožti kalnuose ir specialiuose sniego aišktelėse, taip pat snieglenčių, skirtų vaikams.