Kai kurie grožio patarimai atlaiko išbandymą laiku, tačiau kiti išlieka tik knygose ir užrašuose, pageltusiais lapais. Tokių pasenusių ir keistų patarimų apstu 1910 metų Margaret Mikster knygoje. Pavyzdžiui, ji siūlo vaikščioti lietuje, kad oda būtų lygi ir švelni, netrinkti plaukų lietingą ir debesuotą dieną.

 

To meto moterims M. Mikster tvirtino, kad stangrios ir jaunatviškos odos (ypač kaklo) paslaptis – reguliarus masažas su įvairiais aliejais ir kremais: „Tikra tiesa, kurią reikia visada atsiminti, kad senstant glemba oda. Todėl reikia ištrinti visus raumenis ir kitus svarbiausius taškus, kad oda būtų lyg patempta“.

 

Nakčiai knygos autorė rekomendavo odą ištepti migdolų aliejaus, balto vaško, lanolino, šeivamedžių vandens, hamamelio ir spermaceto – vaško, išgaunamo iš riebių audinių, esančių banginio (kašaloto) galvos ertmėse, mišiniu. Veidą šiuo mišiniu reikia masažuoti, atsižvelgiant į veido formą, taip, kad skruostai taptų apvalūs. Pagurklio ir kitų putlių vietų galima atsikratyti energingu masažu.

 

Moterys dažnai pastebi, kad kaklo oda sensta ir raukšlėjasi greičiau. Pirmoji pagalba šiuo atveju – taip pat masažas. „Nuo 25-erių metų moterys kiekvieną vakarą turėtų skirti bent 10 minučių kaklo ir pasmakrės masažui“, – rašo ji. Tiksliai vykdydama nurodymus moteris galės didžiuotis grakščiu kaklu, net ir įkopusi į penktąją dešimtį.

 

Dar vienas jos grožio patarimas – vaikščioti lietuje. Knygoje ji rašo, kad vaikščiojimas lietuje, išskyrus tik tais atvejais, jei asmuo yra jautrus šalčiui, tonizuoja odą. 1910 metų moterys, kitaip nei šiuolaikinės, plaukus trinkdavo kur kas rečiau. M. Mikster patarė, kad plaukus trinkti šampūnu reikia ne dažniau nei kartą per tris savaites, nesvarbu, kokia plaukų būklė. Kad paslėptų riebaluotas šaknis, moterys apipurkšdavo plaukus kukurūzų miltais ir iššukuodavo šepečiu su minkštais šereliais.

 

Šiandien grožio specialistai primygtinai rekomenduoja vengti kenksmingų saulės spindulių. Tačiau 1910 metais UVA spinduliai niekam nerūpėjo. M. Mikster buvo tvirtai įsitikinusi, kad saulė plaukams suteikia gyvybingumo, todėl idealu, jei plaukai džiovinami saulėje. Moteris buvo taip įsitikinusi saulės nauda plaukams, kad net vengdavo plaukus trinkti lietingomis ir debesuotomis dienomis. Prieš miegą ji rekomendavo gerai iššukuoti plaukus: „Tikiu, kad neįmanoma turėti gražių plaukų nei jaunai merginai, nei vyresnio amžiaus, jei ji neturės įpročio kaskart prieš miegą gerai išsišukuoti savo garbanas“. Moterims ji patarė kas vakarą bent 20 kartų perbraukti plaukus šepečiu.

 

Joks šiuolaikinis grožio specialistas nesiginčytų su M. Mikster, kad sportas yra geriausias gražios odos draugas. Ji rekomenduodavo mankštintis prie atviro lango, vilkėti flanelinius laisvus drabužius ir vilnones šlepetes, kad oda neatvėstų. Geriausi pratimai gražiai figūrai ir odai: namų ruošos darbai (dulkių valymas, siuvimas, skalbimas). Moterims, norinčioms lieknesnių rankų, ji patarė kas naktį rankas ištepti aliejumi ir aprišti tvarsčiais.

 

PASPAUDĘ ČIA, pamatysite M. Mikster knygos iliustracijas.