Scena, prožektoriai, gėlės ir svaiginanti šlovė – visa tai užklupo septyniolikmetę Iglę greta visų kitų jaunam žmogui tenkančių iššūkių. Pakeliui į šlovę dar tenka susidurti su paauglyste, pirma meile, nesutarimais su tėvais bei savęs paieškomis. Apie tai, kaip sunkiausiu metu išsaugoti save, su laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimiene šį šeštadienį kalbės „X Faktoriaus“ laimėtoja Iglė ir jos mama Audra.

 

TV3_Pasaulis pagal moteris 1

 

Iglė bei jos mama neslepia, kad paauglystėje buvo visko: ir ilgų diskusijų, ir netinkamų draugų, ir specialių vizitų mokykloje ar net… pabėgimų iš namų. „Esu jausminga, tokia buvo ir mano paauglystė. Nors viskas jau liko praeityje ir dabar tik kelia šypseną, vis dėlto  atgal grįžti tikrai nenorėčiau“, – atvirauja Iglė. Tuo metu Iglės mama mano, kad žvelgiant iš laiko perspektyvos, viskas praėjo pakankamai sklandžiai.

 

TV3_Pasaulis pagal moteris 2

 

Iglės mama Audra pasakoja, kad pirmoji meilė Iglę užklupo… ketvirtoje klasėje: „Tada labai nerimavome, bet, pasirodo, nebuvo ko. Vėliau buvo vaikinas penktoje klasėje, tada septintoje, tada tikra meilė… Viską supratome ir palaikėme.“

 

TV3_Pasaulis pagal moteris 3

 

„Iš pradžių bandžiau viską viską, taip pat ir vaikinus, slėpti. Tačiau vieną dieną pajaučiau, kad mama kažkaip visada teisi: jeigu buvo pasakius, kad su vienu ar kitu nieko neišdegs – taip ir atsitikdavo. Ilgainiui ji tapo pagrindine mano patarėja šiais klausimais“, – šelmiškai šypsosi Iglė.

 

TV3_Pasaulis pagal moteris

 

Tiek Iglė, tiek jos mama pritaria, kad vienas pagrindinių būdų, kaip atitraukti paauglį nuo žalingų pagundų – mėgstama veikla. „Iglė lankė daugybę būrelių: ir muzikos, ir dailės, ir teatro. Neišbandė, ko gero, tik karatė ir tekvondo“,  –  juokauja Iglė mama Audra.

 

TV3_X Faktorius_Igle

 

Kad įdomi veikla sumažina paauglystės problemų riziką patvirtina ir laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Renatos Mikailionytės kalbinta psichologė Aušra Kurienė. „Kuo daugiau tikslingos veiklos – tuo ankstesnė jaunuolio branda“, – teigė ji. „Kitais atvejais, kai žmogui nesuteikiama proga savęs atrasti, paauglystė gali trukti ir iki 30-ties“, – aiškino ekspertė bei knygos „Kaip užauginti žmogų“ autorė.

 

Dar daugiau psichologės patarimų ir atvirų Iglės bei jos mamos draugystės akimirkų – jau šį šeštadienį 10 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“ per TV3.