Prakeikimai, užkalbėjimai – vienos seniausių magijos rūšių. Nors jos žinomos nuo neatmenamų laikų, nepamirštamos ir šiandien. Parapsichologė, ezoterikos mokslų daktarė, Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė Elona Petkelienė įspėja apie prakeiksmų ir užkalbėjimų žalą bei pataria, kaip nuo jų apsisaugoti.

 

uzkeikimai

Dėl kokių priežasčių vyrai ir moterys dažniausiai užburia arba prakeikia kitus?

 

Į šį klausimą norėčiau atsakyti Motinos Teresės laišku vienuolijos seserims: ,,Apie save kalbėkite kuo mažiau. Nesikiškite ne į savo reikalus. Nesmalsaukite. Nesistenkite tvarkyti kitų žmonių reikalų. Priimkite kritiką ir pastabas. Netyrinėkite aplinkinių klaidų. Nekaltai apkaltinti nepykite. Negalvokite apie įžeidimus ir nuoskaudas. Būkite ramūs, kai jūsų nepaiso ir užmiršta, kai jūsų nemėgsta. Netgi tada, kai esate provokuojamos, išlikite malonios ir švelnios. Nesitikėkite, kad jus labai mylėtų arba jumis žavėtųsi.“ Žmogiškos emocijos, jausmai ir yra pagrindinės prakeikimų, užkerėjimų priežastys. Pyktis, pavydas, nepasitenkinimas, pagieža dėl kito žmogaus meilės, sėkmės, laimės, pinigų sukelia norą pakenkti, sumenkinti, atimti. Todėl teisingai kalba Motina Teresė: „Kalbėkite apie save kuo mažiau – nesigirkite, nesididžiuokite mylimu rūpestingu vyru, puikiais vaikais, savo pasiekimais.“ Nedėkite į socialinius tinklus savo kūdikių, vaikų, savo ir mylimo žmogaus laimės akimirkų nuotraukų. Tada nelaimingi, neturintys atžalų arba mylimojo nepavydės, nesigrauš ir nenužiūrės, neprakeiks tų, kuriems gyvenime labiau sekasi. Sena išmintis byloja – patyrę laimę būkime kuklūs, o ištikus nelaimei išlikime išdidūs. Darbe kolegoms po įsimintino savaitgalio pasipasakoti džiugūs įspūdžiai gali sukelti nevaldomo pavydo audrą. Tarkime, jeigu jie vieniši, skausmingai išsiskyrę arba yra nepatenkinti santykiais. Mandagi šypsena slepia pagiežą, o neigiamos mintys sužadina destruktyvią energiją, kuri pažeidžia žmogaus, į kurį nukreipiamas pyktis, aurą. Prakeiksmas, nužiūrėjimas, ,,porčia“ (pakenkimas) – tai energoinformacinės programos, turinčios stiprų neigiamą energinį krūvį. Moterys, būdamos iš prigimties jausmingesnės, emocingesnės, giliau išgyvena meilės, neapykantos arba pykčio jausmus. Jos dažniau negu vyrai įsimyli be atsako, stipriau sielvartauja paliktos. Be to, dažniau neigiamą energiją nukreipia į konkretų žmogų, kuri tarsi energijos užtaisas jį pažeidžia. Kerus vyrams pritraukti naudoja žemos moralės moterys. Stiprios, savimi pasitikinčios ir savo vertę žinančios dailiosios lyties atstovės niekada nesigriebia burtų. Jos sąmoningai suvokia, kad prievarta mylimos nebus. Nepavydi ir negeidžia svetimų vyrų. Nebijo likti vienos, nes gyvena visavertį ir prasmingą gyvenimą, todėl nutrūkus santykiams nesistengia per prievartą, t. y. griebdamosi kerų, susigrąžinti vyrų. Prakeikti linkę silpni vyrai, kurie nesupranta žodžio ,,ne“ ir nenori susitaikyti su pasibaigusiais santykiais, kuriuos dažniausiai patys ir sugriauna. Jie naudoja psichologinį ir fizinį smurtą, prakeikia, keršija.

 

Užkerėti gali kiekvienas ar tam reikia turėti galių?

 

Užkerėti, t. y. sąmoningai atlikti tam tikrus veiksmus, kalbėti tam tikrus žodžius, naudoti tam tikrus daiktus, gali ne visi. Kaip ir kitiems maginiams veiksmams, reikia atitinkamai pasiruošti ir turėti tam tikrų galių. Išmokti įvairių ritualų galima tiek paieškojus internete, tiek jų išgirsti iš draugių arba pažįstamų. Nevalia žaisti tokių žaidimų kaip (ne)myli, naudoti menstruacijų kraujo. Negalima savintis nė vieno žmogaus arba prieštarauti jo valiai. Laimės tokie veiksmai, kaip pastangos sau ,,prisiburti“ arba apkerėti, nė vienam dar neatnešė.

 

Kokia žmonių grupė – pažeidžiamiausia?

 

Patys pažeidžiamiausi – maži vaikai, senyvi, ligoti, patyrę stiprų stresą žmonės. Dvasiškai stiprūs, sąmoningi, įvaldę įvairias technikas, mokantys apsisaugoti asmenys yra nepažeidžiami. Jeigu ir pavyksta jiems pakenkti, moka atkurti savo pažeistą aurą. Labiausiai žmogų pažeidžia baimė. Dažnai žmonės bijo būti energiškai pažeisti. Įsikalba, kad jų visų nesėkmių priežastis – asmeninis, karminis arba giminės prakeiksmas. Reikia kreiptis į specialistą, yra būdų patikrinti, ar tikrai taip yra – prakeiktas ar neprakeiktas yra žmogus.

 

Kaip suprasti pačiam, kad esi prakeiktas arba užkalbėtas?

 

Pačiam pasitikrinti, ar esi prakeiktas, galima, tačiau verčiau rekomenduojama kreiptis į specialistus. Yra daug požymių, rodančių, kad žmogus yra prakeiktas. Toks asmuo patiria fizinių ir dvasinių kančių. Dažnai visiškai sutrinka sveikata arba ištinka mirtis. Sveikata sutrikti gali ne tik tam, kuriam buvo atlikti maginiai veiksmai, bet ir juos atlikusiajam. Jo kaltė gali persiduoti net septynioms palikuonių kartoms. Yra manančių, kad XXI a. negali būti jokių prakeikimų, burtų, kerų, jog tai bobučių pasakos. Žmonės dar nėra pakankamai sąmoningi, nesuvokia, kad viskas yra vibracijos, energija, kad žmogus yra sudėtinga daugialypė, pirmiausia, energinė struktūra. Vienas iš požymių, kad asmuo galbūt yra prakeiktas, užkerėtas, – pašlijusi sveikata, o gydytojai, atlikę įvairius tyrimus, neranda ligos. Pagrindiniai simptomai, kurie rodo, kad žmogui pakenkta, yra šie: pasikartojantis pykinimas, galvos svaigimas, sąnarių, ypač kojų, skausmai, sutrikęs miegas, baimės, panikos priepuoliai. Taip pat vangumas, lėtinis nuovargis, apatija, sutrikęs kraujospūdis, koordinacija.

 

Ar užkalbėjimas/prakeiksmas gali persiduoti iš kartos į kartą? Jeigu taip, kaip nuo jo išsivaduoti?

 

Kaip minėta, prakeiksmas gali persiduoti kelioms kartoms. Nuo jo išsivaduoti padeda atgaila, geri ir nuoširdūs darbai, pagalba kitiems. Žinoma, geriausia kreiptis į specialistą.

 

Ar įmanoma nuo to iš anksto apsisaugoti?

 

Įmanoma. Reikia nepavydėti, nesisavinti kito žmogaus, nesikišti į kitų gyvenimus, gyventi sąmoningai ir atsakingai. Galima nešioti įvairius amuletus, tačiau geriausiai saugo asmeniškai parinkti veidrodėliai ir akmenys.

 

Kaip elgtis jaučiant, kad žmogus, su kurio bendraujama, linki blogo?

 

Jeigu jaučiama, kad žmogus, su kuriuo bendraujama, linki blogo, reikia dešine ranka padaryti špygą. Kalbant nežiūrėti pašnekovui į akis ir jo tarpuakyje mintimis nupiešti kryžių.

 

Kaip nuo užkerėjimų ir prakeiksmų galima išsivaduoti?

 

Jeigu žmogus yra prakeiktas, nerekomenduojama prakeiksmo šalinti pačiam, nes gali sau dar labiau pakenkti, t. y. save užsikalbėti. Ir nereikia kerštauti – kodėl man, už ką? Patyręs specialistas pirmiausia patikrins, ar tikrai žmogus yra prakeiktas. Tik tuomet padės atsikratyti prakeiksmo.

 

Ko gali tikėtis tas žmogus, kuris linki kitam blogo ir jį užburia?

 

Kitam bloga linkintis ar darantis neigiamą maginį poveikį žmogus turi nepamiršti visatos dėsnių, kuriems pavaldūs visi. Blogis bumerangu grįžta jį pasiuntusiam. Būtina kontroliuoti savo mintis, jausmus ir veiksmus, nes jie lemia likimą.

 

Galbūt jei žmogus netiki magija, ji jo ir neveikia?

 

Netikintis, nieko nežinantis apie magiją asmuo nėra apsaugotas nuo jos poveikio.

 

Ar užkalbėjimai ir prakeiksmai gali būti naudingi?

 

Nėra gerų prakeiksmų arba užkeikimų. Visi jie turi neigiamą energinę programą, kurios tikslas – pakenkti. Tuo jie skiriasi nuo užkalbėjimų, kurių tikslas – padėti. Ir nereikia lygintis su kitais, nes galima išpuikti arba jausti nuolatinį pyktį, nes visada bus didesnių ir mažesnių, sėkmės lydimų ir jos apleistų žmonių. Reikia mylėti ir būti mylimiems, būti savimi, nepaisant visų nusivylimų, nes meilė – amžina kaip žolė!

 

Įdomu

 
  • Manoma, kad kiekvienas žmogus bent kartą buvo prakeiktas.
  • Biblijoje rašoma, kad teisingai išsakytas prakeiksmas – pats veiksmingiausias.
  • Teigiama, kad pats Vatikanas turi apie 300 egzorcistų, užsiimančių piktųjų dvasių ir demonų išvarymu.
  • Protestantai prakeiksmams šalinti naudoja tik Biblijoje aprašytus būdus: meldžiasi, atgailauja, pasninkauja ir pan.
  • Nuo blogos akies sergsti įvairūs amuletai su juose vaizduojamais ženklais. Pats žinomiausias – pentagrama.
  • Nustatyta, kad 10–30 % pasaulio žmonių neveikia įtaiga ir hipnozė. Harmoningos, valingos, labai sąmoningos asmenybės, dvasiniai mokytojai, ezoterikai yra energiškai nepaveikūs, nes geba apsisaugoti.