Pasaulyje esti ypatingų vietų, kur žmonės pasakoja regėję šventųjų apsireiškimus, verkiančias statulas, gamtos stebuklus. Tose vietose kasmet apsilanko milijonai smalsuolių, siekiančių susigrąžinti sveikatą ir dvasios ramybę. Pateikiame visą sąrašą magiškų vietų. Jei planuojate kelionę netoliese, neaplenkite ir šių ypatingų objektų.

 

Our,Lady,Of,Fatima,Statue,Of,The,Image,,Our,Lady

Fatima Portugalijoje

 

Miestelis vidurio Portugalijoje, nuo 1917 m. tapo viena didžiausių piligrimystės vietų pasaulyje. 1917 m. gegužės 13 d. (ir kas mėnesį iki tų metų spalio) trys jauni piemenukai – Lucia dos Santos, Francisco Marto ir Jacinta Marto pasakojo matę moterį, kuri jiems prisistačiusi šventąja Mergele. Spalio 13 d. Fatimoje susirinko žmonių minia, kuri paliudijo neįtikėtiną saulės reiškinį, išryškėjusį iškart po Marijos apsireiškimo vaikams. 1930 m. popiežius kaimą paskelbė piligrimystės vieta. 1953 m. pastatyta bazilika, greta ligoninės ir poilsio namai, didelė aikštė su maža Apsireiškimo kapela. Teigiama, kad Fatimoje pasveiko tūkstančiai sergančiųjų nepagydomomis ligomis. Įdomu tai, kad piemenukams apsireiškusi Marija pasakė tris žinias. Pirmosios dvi atskleistos 1940–1950 m.: pirmoji – apie Pirmojo pasaulinio karo pabaigą ir Antrojo pradžią, antroji – apie komunizmo atsiradimą ir žlugimą. Trečią žinią Vatikanas atskleidė tik 2000 m., ji skelbė apie 1981 m. pasikėsinimą į popiežių Joną Paulių II.

 

Medžiugorjė Bosnijoje ir Hercogovinoje

 

Tikima, kad 1981 m. birželio 24 d. šiame kalnų miestelyje apsireiškė Mergelė Marija. Stebuklingą reginį matė trys vietiniai vaikai. Neabejotinai vaikų fantazija itin laki, tačiau jų pasakojimams svorio suteikė dvi aiškiaregės, patvirtinusios ne tik tai, kad Švč. Mergelė Marija čia apsireiškė vieną kartą, bet atskleidusios, kad su Dievo motina šioje vietoje jos bendraujančios reguliariai. Štai aiškiaregė Marija Lunetti tvirtina gaunanti po žinutę iš Marijos kiekvieno mėnesio 25 d. , o Mirjana Soldo sako, kad ją pranešimai iš Švč. Mergelės Marijos atkeliaujantys kiekvieno mėnesio antrą dieną. Tokius moterų pasakojimus sukritikavo popiežius Pranciškus viešai pareiškęs: „Man labiau Marija patinka kaip Motina, nei kaip telegrafo biuro viršininkė, kuri kasdien siunčia žinutę.“ Visgi tai neatbaido piligrimų – kasmet Medžiugorję aplanko per milijonas tikinčiųjų. Jie pasakoja apie didesnius ir mažesnius stebuklus: spalvą pakeitusius rožinius, sustiprėjusį tikėjimą, agnostikų nušvitimą, dingusias sveikatos problemas. 2019 m. šį miestelį Vatikanas oficialiai pripažino piligrimystės vieta.

 

Velankanio bazilika Indijoje

 

Velankanio mieste, Indijoje, stovi Geros sveikatos ponios bazilika, kurią įkvėpė trys atskiri stebuklai, nutikę XVI a. viduryje: Palaimintoji mergelė Marija ir jos kūdikis Kristus apsireiškė lūšnynuose gyvenusiam piemenėliui; Mariją su kūdikiu pienu pavaišinęs neįgalus pardavėjas atgavo gebėjimą vaikščioti; kaštai mergelei meldęsi portugalų jūreiviai išsigelbėjo iš pražūtingos audros Indijos vandenyne. Visai netrukus po išsigelbėjimo minėti portugalai pastatė kuklią koplytėlę Velankanio mieste, kuri ilgainiui tapo gražia bazilika. Praėjus daugiau nei 500 metų čia vis dar švenčiamas kasmetinis devynių dienų festivalis, o per metus miestelį aplanko beveik 5 mln. piligrimų. Festivalio metu dažnas piligrimas nusiskuta galvą, taip pat vietoje organizuojamas auskarų vėrimas. Katalikiškoji bazilika pastatyta Indijoje, todėl jos puošmenose persipynusios katalikybės ir hinduizmo tradicijos, smilkoma, nešamos aukos, Marija paveiksluose vilki sarį ir pan.

 

Noko šventykla Airijoje

 

Noko šventyklą kasmet aplanko per 1,5 mln. žmonių. Stebuklinga šventyklos istorija prasidėjo 1879 m., kai vieną lietingą dieną Mary Beirne pamatė tris figūras ant bažnyčios stogo. Netrukus prie bažnyčios susirinko minia smalsuolių ir visi tvirtino, kad tos figūros yra Švč. Mergelė Marija, Šv. Juozapas ir Šv. Jonas. Susirinkusieji žiūrėjo į šventuosius ir kalbėjo rožinį. Nuo to laiko šioje vietoje įvyko daug stebuklų. Marion Carroll, kentusi nuo išsėtinės sklerozės, apsilankė bažnyčioje ir visi jos skausmai išnyko. Jos istoriją patvirtino net Vatikanas. Daugybė žmonių, lankantys Noko šventyklą, tvirtina, kad stebuklingai įveikė įvairias ligas: negyjančias opas, onkologinius ir lėtinius susirgimus. Kai kurie laimingieji pasakoja, kad karštos maldos Mergelei Marijai Noko šventykloje išsprendė ir finansinius sunkumus.

 

Lokio ežeras Rumunijoje

 

1875 m. Transilvanijoje (Rumunija) sugriuvo druskos kasykla. Ilgainiui atsvėrusią daubą užpildė lietaus ir aplinkinių upelių vanduo. Taip susiformavo unikalus druskos ežeras, kuriam būdingas gamtinis fenomenas. Gėlas vanduo į ežerą teka iš kelių versmių, tačiau jis nesusimaišo su sūriu vandeniu, o lieka jo paviršiuje. Sūrų vandenį saulė įšildo labiau, nes druska yra puikus laidininkas. Taigi, įbridus į ežerą, jo paviršius yra šaltas, o brendant ar neriant gilyn – vis šiltesnis, priešingai nei kituose vandens telkiniuose.

 

Tūkstančiai žmonių kasmet atvyksta prie minimo ežero ne tik dėl atrakcijos pasimaudyti neįprastame vandenyje, bet ir siekdami įveikti negalavimus: reumatą ir kitas sąnarių ligas, medžiagų apykaitos ir ginekologinius susirgimus, neurologines problemas. Tikima, kad stebuklingas ežero vanduo gali išgydyti nevaisingumą.

 

Lurdas Prancūzijoje

 

400 m aukštyje virš jūros lygio esantį miestelį per metus aplanko beveik 6 mln. piligrimų. Pasakojama, kad XIX a. mergaitei Bernadette Soubirous čia apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Vizijos kartojosi net 18 kartų, o Marija prašė, kad jai būtų pastatyta koplyčia. Bernadette plikomis rankomis ėmė kasti žemę vietoje, kur turėtų būti šventykla, ir staiga iš po žemių išsiveržė versmė. Pasakojama, kad stebuklingas vanduo išgydo onkologines ligas, grąžina regėjimą akliesiems, panaikina psichines ligas bei paralyžių. Ne kartą versmės vanduo tirtas mokslininkų, tačiau jokių ypatingų savybių neaptikta. Nepaisant to, Lurdas yra trečia pagal lankomumą piligrimų vieta Europoje, po Romos ir Šventosios Žemės. Įdomu tai, kad ši vieta įkvėpė daugelyje katalikiškų kraštų gyvuojančią tradiciją įvykusį stebuklą įamžinti imituotose grotose su Dievo Motinos ir jai besimeldžiančios Bernadette statulomis – lurduose.

 

Pamukalės geoterminės versmės Turkijoje

 

„Pamukkale“ išvertus iš turkų kalbos reiškia „vatinės pilys“. Iš tiesų geoterminių baseinų terasos atrodo lyg iš pasakų pasaulio, tačiau jos natūraliai susiformavusios. Žinoma, tokio nuostabaus gamtos reiškinio neįmanoma neapipinti legendomis. Garsiausia jų byloja, kad mergina, kurios niekas nenorėjo vesti, šoko nuo geoterminių baseinų kaskadų viršaus siekdama nusižudyti. Tačiau mergina išgyveno, o stebuklingas vanduo pavertė ją gražiausia mergina, kurią visi troško vesti. Šiandien Pamukalė – vienas lankomiausių Turkijos objektų ir dėl fantastiško grožio nuotraukų, ir dėl gydomųjų čia plytinčio vandens savybių. Tikima, kad vanduo palengvina astmos ir kitų lėtinių ligų simptomus, mažina kraujospūdį, gerina kraujotaką. Kaip grožio eliksyras, Pamukalės vanduo skaistina ir švelnina odą.

 

Šv. Onos bažnyčia Kanadoje

   

Apsilankius Kanados uostamiestyje Kvebeke gali nustebinti prie Šv. Onos bažnyčios paliktų ar į jos sienas atremtų ramentų gausa. Taip yra dėl to, kad žmonės ramentus čia palieka po to, kai apsilankę bažnyčioje išgyja. Legenda pasakoja, kad bažnyčią Šv. Onai, Mergelės Marijos motinai pastatė jūreiviai. Į siaubingą audrą vandenyne pakliuvę jūreiviai meldė Šv. Onos pagalbos ir žadėjo savo rankomis pastatyti bažnyčią jos garbei, jei tik pavyks gyviems pasiekti uostą. Grįžę ištesėjo pažadą ir pastatė bažnyčią. Bėgant laikui ją reikėjo perstatyti. Vykstant statybos darbams reumato suluošintas žmogus ant pamatų padėjo tris akmenis ir staiga buvo išvaduotas iš skausmų ir ligos. Vis daugiau žmonių pasekė jo pavyzdžiu siekdami išgijimo stebuklo. Tie, kurie ateidavo su ramentais bei įtvarais, pagiję juos palikdavo prie bažnyčios kaip jos gydomųjų galių liudijimą.

 

Čimajo šventykla Naujojoje Meksikoje

   

Čimajo šventykla JAV, Naujojoje Meksikoje, pastatyta gana neįprastomis aplinkybėmis. Pasakojama, kad kelios mylios nuo miestelio bažnyčios buvo rastas iki pusės užkastas kryžius. Žmonės jį iškasė ir nunešė į artimiausią bažnyčią. Tačiau vidurnaktį kryžius iš bažnyčios dingo, o ryte rastas toje pat vietoje, iš kurios iškastas. Žmonės kryžių vėl iškasė ir nunešė į bažnyčią, naktį šis vėl pradingo ir aptiktas įprastoje vietoje. Trečią kartą pasikartojus tam pačiam scenarijui vietiniai suprato, kad originali kryžiaus vieta yra šventa, tad ten pastatė koplyčią, o pasklidus žiniai apie gydomąsias galias perstatyta į didelę bažnyčią. Jos viduje stovi nedidelis šulinys, iš kurio žmonės rankomis semia raudoną dirvožemį. Šia ypatinga žeme trinasi, kad apleistų ligos. Sergantieji iki bažnyčios keliauja pėsčiomis daugybę kilometrų, kiti ateina keliais ar nešdami sunkius kryžius ant pečių. Visi tikisi išgyti nuo mirtinų ligų.

 

Stebuklingos vietos Lietuvoje

 

Daujėnų šaltinis (Pasvalio r.). Vietoje, kur kadaise apsireiškė Švč. Mergelė Marija, ištryško versmė. Legendos byloja, kad stebuklingas vanduo grąžina regėjimą, gydo reumatą ir žaizdas. Vandeniu apšlaksčius pastatus apsisaugoma nuo gaisrų, vagių ir kitų negandų.

 

Akmenės akmuo (Raseinių r.) turi gydomųjų galių. Nuo seno žmonės apie jį eidavo keliais, prie akmens glausdavo skaudamas, ligotas vietas ir prašydavo sveikatos. Ant akmens viršaus įrengta koplytėlė. Tikima, kad šventųjų galios suteikė Akmenės akmeniui dar daugiau stiprybės, todėl čia verta apsilankyti visiems, kurie nori paprašyti sveikatos.

 

Skališkių, arba Verkianti ola (Vilniaus r.). Nuo seno žmonės tiki, kad nuo olos lubų varvantis vanduo ir šalia esantis šaltinis turi stebuklingų galių – gali pagydyti sergančias arba nereginčias akis.

 

Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero (Zarasų r.) garsėja stipriomis gydomosiomis galiomis. Ant kranto stovi moderni koplyčia, pakrantėje ir net vandenyje mediniai kryžiai, Marijos ir kitų šventųjų skulptūros, nuolat žydi gėlės, deginamos žvakės. Žmonės atvyksta pasimelsti, prausiasi stebuklingu ežero vandeniu prašydami sveikatos, atleidimo, užtarimo.

 

Autorius Laima Samulė