Bagažo svorio ribojimai skrendant lėktuvu, rūpestis pasimetus tarp perteklinio atostogų garderobo, laikas, prarandamas kuriant derinius, skatina ieškoti praktiškų ir minimalistinių sprendimų, kaip atrodyti stilingai. Viena didelė skara gali atstoti suknelę, palaidinę, sijoną, net papuošalą.

 

Visiems atvejams Young,Beauty,With,Blue,Pink,Scarf,Over,Her,Head,,Studio

 

Nors gali atrodyti, kad skara nėra idealiausias vasaros aksesuaras, iš tikrųjų yra priešingai. Įsivaizduokite didelį audinio gabalą, kurį galite transformuoti į drabužį be siūlių. Stilistai rekomenduoja turėti vasarai mažiausiai tris dideles skaras ir kelias mažesnes, norint kūrybingai pritaikyti jas skirtingiems poreikiams – darbui biure, išeigai, sportui, paplūdimiui.

 

Kokie kriterijai lemia kolekcijos formavimą? Pirmiausia atsižvelkite į spalvinę gamą. Jei garderobe vyrauja neutralūs ar pasteliniai atspalviai, rinkitės ryškius tonus. Atvirkščiai, jei mėgstate dinamišką ir energingą aprangą, ieškokite ramių spalvų aksesuarų. Atsižvelkite į natūralų gymį – odos, akių, plaukų atspalvį. Jei greitai įdegate saulėje ir išryškėja strazdanos, dera gelsvo pigmento turinčios spalvos. Jei oda labiau balta ar rožinė nei persikinė, saulėje nudega, o ne įdega, puoškitės spalvomis, turinčiomis pilko ar melsvo pigmento.

 

Kalbant apie raštus, reikėtų paisyti individualių išvaizdos savybių. Kuo aukštesnė moteris, tuo didesnis ir ryškesnis piešinys. Mažo ūgio atstovėms dera smulkūs žirneliai, juostelės, langeliai. Jei veide galima įžvelgti daug kampų (siauros akys, tiesi, išraiškinga nosis, tiesios arba širdelės formos lūpos, aštrus smakras), tinka geometriniai raštai arba abstrakcijos. Moteriai, kurios bruožai yra apvalesni (ovalus veidas, didelės akys, riesta nosytė, putlios lūpos, trumpas smakras), tinka gėlių ir kiti gamtiniai ornamentai.

 

Paplūdimio skraistė

 

Skara – daugiafunkcis aksesuaras, ypač poilsiaujant prie vandens. Dėvint maudymosi kostiumėlį, minimalios priedangos reikia įdegus saulėje, norint pasivaikščioti pakrante ar nueiti iki baro. Ne visos moterys jaučiasi patogiai nužiūrimos svetimų akių, todėl norisi pridengti kūną. Tam labiausiai tinka plona, perregima paplūdimio skara, kurią galima naudoti kaip skraistę (užmeskite ant pečių), sijoną (riškite ant klubų), suknelę (apjuoskite kūną iki pažastų, o galus sukryžiuokite ir apriškite aplink kaklą). Internete rasite daugybę mokomųjų vaizdo pamokų, kaip pritaikyti skarą. Prie įvaizdžio derinkite margus vėrinius iš karoliukų, kriauklyčių, stiklo burbuliukų. Puoškitės plastikine 3D bižuterija, kuri nebijo druskingo ar chloruoto vandens. Šie patarimai tinka ne tik gamtoje. Eksperimentuokite su išvaizda, net jei tenka vasaroti mieste, tik vietoj maudymuko dėvėkite palaidinę ir šortus. Sluoksniavimas – visada madinga tendencija neatsižvelgiant į oro temperatūrą.

Vietoj palaidinės

 

Šiuo metu 2000-ųjų mada, vadinama Y2K, išgyvena atgimimą. Džinsai žemu juosmeniu iškėlė į tendencijų viršūnes trumpas palaidines, kurias galiausiai pakeitė… skaros. Sulenkite aksesuarą per pusę ir sugretinkite priešingus kampus. Karštą vasaros dieną apjuoskite krūtinę, o galus suriškite nugaros pusėje. Paprasta ir originalu! Aksesuaras papuoš tiek leidžiant laisvalaikį mieste, tiek iškylaujant gamtoje. Priderinus ilgą sijoną ar linines kelnes bei aukštakulnius, stilingai pasipuošite vakaro renginiams. Kitas būdas pritaikyti skarą provokuoja labiau, todėl tinka naktiniam klubui. Padabinkite kaklą stora trumpa grandinėle arba karoliais. Permeskite šalį per pusę ir palikite kaboti iki bambos. Vienu kraštu uždenkite vieną krūtį, kitu – kitą, o galus suriškite už nugaros. Arba permeskite skarą per kaklą, priekyje galus sukryžiuokite uždengiant krūtis ir suriškite už nugaros. Aksesuaras atstos ne tik palaidinę, bet ir maudomuko liemenėlę. Svarbiausia pasirinkti tankiai austą tekstilę, kad audinys nepersišviestų net sušlapęs. Panašiu principu skarą riškite ant suknelės ar vyriško stiliaus marškinių imituojant korsetą.

 

Galvos apdangalas

 

Skara – idealus aksesuaras permainingiems orams. Vėsų rytą užmeskite ją ant pečių, o įdienojus pridenkite galvą nuo saulės spindulių. Skara, priešingai nei skrybėlė, neužima daug vietos lagamine, tačiau galima gauti net penkis skirtingus galvos apdangalus. Vėjuotą dieną prie jūros riškite skarą po smakru močiutės stiliumi. Ilgus galus galima apsukti aplink kaklą lyg šalį (šią techniką naudojo Holivudo gražuolės važiuodamos atvirais kabrioletais). Riškite skarą valstietišku stiliumi, t. y. kuo žemiau nugaros pusėje. Hipišką išvaizdą gausite, jei skepetaitę apjuosite kaktą, o mazgelį surišite nugaros pusėje ties ausimis. Naudokite skarą kaip plaukų juostą ir lankelį, kai galiukai formuojami į kaspinėlį ar kiškio ausytes. Ieškančios originalumo tegul suka turbaną. Šis galvos apdangalas tiks tiek paplūdimyje, tiek naktiniame vakarėlyje po atviru dangumi. Papildomi akcentai, kurie pravers papuošus galvą skara, – dideli išraiškingi auskarai ir saulės akiniai stambiais rėmeliais.

 

Ant kaklo ir liemens

 

Skara dažnai naudojama kaip šalis, ypač kuriant klasikinį įvaizdį (verslo, politikos, diplomatijos, paslaugų sektoriuje). Eksperimentuokite ir vėsią vasaros dieną skarutę derinkite su trikotažiniais drabužiais, apnuoginančiais kūną. Suknelė atvira nugara, palaidinė su petnešėlėmis, kombinezonas be rankovių – tik pavyzdžiai, kaip sukurti kontrastą. Vienas kūno vietas atidenkite, kitas (kaklą) – paslėpkite. Skarelė gali pakeisti kaklo papuošalą arba kaklaraištį. Įprotis dėvėti šalį vietoj diržo išpopuliarėjo 1990-aisias. Verkite skarą į džinsus, sujuoskite suknelę, liemenę ar plačius marškinius. Šis triukas, palyginti su tradiciniu diržu, suteiks įvaizdžiui daugiau faktūros ir spalvų. Ilgi galai, palikti kaboti išilgai kojų, vizualiai lieknina ir aukština. Vasara – puikus metas išbandyti bohemišką aprangą, kurioje vyrauja daug smulkių tekstilės detalių. Viename įvaizdyje naudokite daug skarelių skirtingose zonose, pavyzdžiui, ant kaklo, liemens ir riešo. Paįvairinkite aprangą papuošalais iš metalo arba natūralių akmenų.

 

Dekoro detalė

 

Keliaujant ar atostogaujant nepatogu vežtis papuošalų skrynią, tačiau kasdien norisi naujo rezultato. Pasiimkite ilgą grandinėlę, karolius ir porą skarų. Komponuodamos aksesuarus gausite daugybę skirtingų variantų. Sukite iš jų virveles, riškite kaspinus. Puoškite ne tik kaklą, bet ir rankas, plaukus, čiurnas. Mažesnėmis skarelėmis galima dabinti šiaudinę skrybėlę, rankinę, net atviras basutes. Išradingi mados dizaineriai rekomenduoja tradicinę delninukę iškeisti į skepetaitę. Kelis būtinus daiktus sudėkite į skarelės vidų, užriškite priešingus kampus ir gausite lauknešėlį. Tekstilės detalės suminkština įvaizdį, sukuria atpalaiduojančią ir neįpareigojančią atmosferą. Naudokite skirtingus audinius, bet nesistenkite tobulai sukomponuoti skarelių. Eklektika ir meninis chaosas – šiuolaikinė tendencija, gelbėjanti nuo perdėto perfekcionizmo. Vienintelis patarimas, kurio verta paisyti, – derinkite ne daugiau kaip 5 spalvas (neutrali, tamsi, šviesi, dvi ryškios) ir 3 raštus (dryželiai ar žirniukai, geometriniai motyvai, gėlės).

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė