Artėjančių Velykų proga TV3 žiūrovų pamėgtos kulinarinės pokalbių laidos „Virtuvės istorijos“ vedėjai Ilona Juciūtė ir šrilankietis Dilanas Dampella Gamage dalinasi net keturiais ypatingų patiekalų receptais, kurių pagrindinis ingredientas – šventinio stalo karalienė silkė.

 

DSC_3895

Šį šeštadienį TV3 žiūrovus rytą pradėti kvies kartu su kulinarinių pokalbių laida „Virtuvės istorijos“, kurioje laukia ne tik unikalūs velykinių patiekalų receptai, bet ir magiški triukai.

 

Dėl susiklosčiusios padėties šalyje, siekiant laikytis visų saugumo reikalavimų, projektą kurianti prodiuserinė kompanija „TV Topas“ pakoregavo laidos konceptą ir joje į azartišką dvikovą, dėl geresnio kulinaro vardo, stoja ne žinomi žmonės, o laidos vedėjai, šefai Ilona Juciūtė-Čibirkienė ir Dilanas Dampella Gamage. Nuspręsti, kuris iš jų geresnis kulinaras tenka kviestinei žvaigždei, kuri, įvertinusi abu patiekalus, išrenka skanesnį kulinarinį šedevrą.

 

Gamtos apsuptyje, du dešimtmečius skaičiuojančiame pramogų ir poilsio centre „Belmontas“ įkurtoje studijoje laidos vedėjai kaskart gamina du gardžius patiekalus. Šį kartą jie nutarė ruošti Šv. Velykų progai puikiai tinkančius skanėstus. Ilona grilyje keps tarkuotų bulvių blynelius su varškės kremu ir silke, o Dilanas ruoš gaivias silkės salotas su namine turkiška duona. Kad patiekalai būtų draugiški kūno linijoms, abu šefai pasirinko „Viči“ silkių filė be aliejaus.

 

Vėlykiniai patiekalai iš silkės

Įvertinti kulinarinių sugebėjimų ir šefų patiekalų į „Belmontą“ atvyks mentalistas, iliuzijos meno meistras Nicholas Kin. Baltijos šalių rekordininkas, tarptautinių konkursų laureatas, grandiozinių televizijos projektų dalyvis ir publikos numylėtinis iliuzijos menu susižavėjo dar vaikystėje, kuomet tėtis jam pademonstravo pirmąjį triuką su moneta. Vėliau žinomas vyras susižavėjo mentalizmu ir šiandien yra vienas perspektyviausių šio amato meistrų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

 

„Mentalistas yra tas žmogus, kuris naudojasi visais savo turimais penkiais pojūčiais, sukuriant iliuziją, jog turi ir šeštąjį. Iliuzijos mene pagrindas yra atliekamas su daiktas, kuomet jie dingsta ir atsiranda, tačiau mentalizme viskas vyksta su žmogaus proto galia. Mano pagrindinė užduotis yra sukurti vaizdą ar publikai perteikti tai, ką galima pavadinti telepatija“, – laidoje pasakos Nicholas.

 

Dažnai renginiuose, vakarėliuose ir įvairiuose televizijos projektuose matomas vyras neslepia, jog jo namuose visada laukia mylima žmona Raimonda, tačiau poros dienotvarkę visuomet diktuoja dviejų metų sūnus. Nicholas atvirauja, jog romantiškam vakarui dviese su žmona pritrūksta laiko, tačiau jie namuose randa ir kitos bendros veiklos.

 

„Kadangi mūsų šeimoje atsirado trečias narys, į renginius dabar tenka eiti atskirai – arba aš prižiūriu vaiką ir žmoną išleidžiu, arba ji lieka namuose ir tuomet išeinu aš. Aišku, mes turime ir bendrų pomėgių. Raimonda yra interjero detalių kūrėja, ji prikelia namų puošmenas antram gyvenimui, tačiau ji sugalvoja projekto idėją, o aš turiu ją įgyvendinti ir padaryt“, – pasakos mentalistas.

 

Kuris – Ilona ar Dilanas – geresnis kulinaras, paaiškės jau šį šeštadienį, 8:30 val. per TV3 televiziją, o artėjančių Velykų proga, laidos vedėjai ragina visus likti savo namuose, vengti susibūrimų ar giminių susitikimų ir vietoj to geriau save ir namiškius palepinti gardžiais patiekalais, kurių receptais Ilona ir Dilanas mielai sutiko pasidalinti.

 
Vieno kąsnio užkandėlės su silkės foršmaku

Vieno kąsnio užkandėlės su silkės foršmaku

 

Reikės:

130 g „Viči“ tradicinės atlantinių silkių filė be aliejaus su žolelėmis;

130 g rūkytos menkės filė;

2 virtų kiaušinių;

80 g obuolio;

50 g šalotinių svogūnų;

70 g sviesto;

1 v.š. aliejaus

3 v.š. „Vilnaius Pirmojo lietuviško“ majonezo;

15 ml citrinos sulčių;

Juodos duonos riekelių;

200 g raudonųjų ikrų;

Kelių šakelių krapų;

Pipirų.

 

Supjaustykite suluptą obuolį, susmulkinkite šalotinius svogūnus ir apkepkite juos keptuvėje. Tuo metu smulkiais gabaliukais išsidarinėkite rūkytą menkę bei sumaišykite ją su sutarkuotais kietai virtais kiaušiniais. Į šią masę sudėkite pjaustytą jau paruoštą „Viči“ silkę, ištroškintus svogūnus su obuoliais, apšlakstykite viską citrinos sultimis bei gerai išmaišykite. Pagardinkite masę majonezu ir prieskoniais. Viską gerai sutrinkite trintuvu, dėkite ant juodos duonos riekelės bei papuoškite ikrais ir krapais. Skanaus!
 

Silkė su kepsninėje parūkytomis bulvėmis ir kastiniuSilkė su kepsninėje parūkytomis bulvėmis ir kastiniu

 

Reikės:

400 g „Viči“ tradicinės atlantinių silkių filė su žolelėmis;

500 g mažų bulvių;

50 g prieskoninio sviesto;

4 v. š. sviesto;

375 g grietinės;

3 skiltelių česnako;

1 v. š. kmynų;

1 a. š. česnako granulių;

Druskos, pipirų.
Sviestą ir grietinę kelias valandas ar per naktį palaikykite kambario temperatūroje, kad abiejų produktų temperatūros susivienodintų. Iš anksto pasiruoškite ir netoliese turėkite puodą su verdančiu vandeniu (jis bus reikalingas ruošiant kastinį). Atkreipkite dėmesį, kad dubuo, kuriame suksite kastinį, turi būti tokio dydžio, jog galėtumėte uždėti jį ant puodo verdančiu vandeniu, bet dubens dugnas neturėtų siekti verdančio vandens – vėliau jums bus reikalinga „garų vonelė“. Į dubenį, kuriame suksite kastinį sudėkite sviestą. Sviestą gerai išsukite mediniu šaukštu. Į dubenį įdėkite kelis šaukštus grietinės ir toliau sukite, kol gausite vientisą masę. Tuomet įdėkite dar kelis šaukštus grietinės ir toliau sukite iki vientisos masės. Jei sukant matote, kad ima darytis sviesto kruopelytės (atsiskiria sviestas ir skystis), nenustodami sukti, dėkite dubenį ant puodo verdančiu vandeniu ir toliau sukite, kol masė taps vientisa. Kai masė bus vientisa, nukelkite dubenį nuo puodo ir toliau dalimis dėkite grietinę ir sukite masę. Nepamirškite, kad kiekvieną kartą, kai pamatote besiformuojančias sviesto kruopelytes, būtina dubenį perkelti ant puodo su verdančiu vandeniu, nes antraip išsuksite ir pagaminsite ne kastinį, o sviestą. Kai sudėsite visą grietinę ir išsuksite masę iki visiškai vientisos, purios ir tirštos masės, kastinys bus paruoštas. Įmaišykite kmynų, smulkiai kapotų česnako skiltelių ir įberkite žiupsnį druskos pagal skonį. Paruoštą kastinį perdėkite į dubenėlį ir palaikykite šaldytuve bent valandą.

Bulvytes išvirkite pasūdytame vandenyje. Sudėkite į kepsninę paruoštą rūkymui ir rūkykite 130C 30 min. Į lėkštę sudėkite plonomis juostelėmis pjaustytą silkę, bulvytes, šalia kastinio. Skanaus!
 

DSC_3941Tarkuotų bulvių blyneliai su varškės kremu ir silke

 

Reikės:

300 g „Viči“ tradicinės silkių filė be aliejaus su žolelėmis;

5 vnt. bulvių;

50 g svogūnų;

2 kiaušinių;

3 v. š. miltų;

100 ml aliejaus;

200 g varškės;

1 a. š. grietinės;

2 v. š. „Vilniaus Pirmo lietuviško“ majonezo;

Ryšulėlio šviežių krapų;

2 skiltelių česnako;

Citrinos;

Druskos, pipirų.
Susitarkuokite žalias bulves, svogūną ir į masę įspauskite citrinos sulčių, jog bulvės neparuduotų. Masę pagardinkite druska ir pipirais. Kitame dubenyje išplakite du kiaušinius bei supilkite į bulvių masę, o ją išmaišę, supilkite ir miltus. Šiuos blynelius galima kepti ir paprastoje keptuvėje, tačiau norint aromatingesnio kvapo, visada verta rinktis kepsninę. Grilį reikia įkaitinti iki 200°C ir kepti specialiai griliams tinkamoje keptuvėje.

 

Varškės kremui į varškę įtarkuokite česnako, įdėkite smulkintus krapus bei šaukštelį grietinės. Pagardinkite kremą majonezu, viską gerai išmaišykite ir sutrinkite trintuvu. Iškeptus blynelius patiekite su varškės kremu, o ant viršaus uždėkite smulkintą, jau paruoštą „Viči“ silkę be aliejaus. Skanaus!
 

DSC_3945Gaivios silkės salotos su turkiška duona

 

Reikės:

300 g tradicinės „Viči“ silkių filė be aliejaus su žolelėmis;

1 saliero šaknies;

3 obuolių;

100 g mėlynojo svogūno;

100 g „Vilniaus Pirmo lietuviško“ majonezo;

230 g miltų;

10 g sausų mielių;

2 v. š. aliejaus;

200 ml vandens;

1 v. š. sezamų sėklų;

2 kiaušinių;

0,5 a. š. ciberžolės;

0,5 a. š. cukraus;

Druskos, pipirų.
Į dubenį suberkite miltus, mieles, įpilkite šiek tiek aliejaus, vandens, viską gerai išmaišykite ir palikite kuriam laikui pakilti. Tuo tarpu supjaustykite silkę, obuolius, salierų šaknį bei mėlynąjį svogūną. Pagardinkite salotas majonezu ir prieskoniais. Iškilusią duonos tešlą išminkykite, aptepkite kiaušinio plakiniu, pagardinkite prieskoniais, sezamo sėklomis ir pašaukite į 200°C įkaitintą grilį 15 min. Iškeptą turkišką duoną patiekite kartu su salotomis. Skanaus!

Į Lietuvą atėjus šiltoms dienoms televizijos žiūrovų pamėgtos kulinarinių pokalbių laidos „Virtuvės istorijos“ studija persikelia į gryną orą! Nuo šiol aršios ir azartiškos kulinarinės kovos vyks gamtos apsuptyje, du dešimtmečius skaičiuojančiame pramogų ir poilsio centre „Belmontas“. Į dvikovą dėl geresnio kulinaro vardo stos laidos vedėjai, šefai Ilona Juciūtė ir Dilanas Dampella Gamage. Kiekvienoje laidoje jie abu pristatys po gardų bei nepamirštamą patiekalą. Patiekalų gamybą lydės smagios istorijos bei naudingi patarimai, o kuriam gaminti sekasi geriau, kaskart nuspręs vis kita šalies įžymybė. 

 

„Virtuvės istorijos“ – šeštadieniais, 8:30 val. per TV3!

 
Nuotraukų autorystė: tomasfoto.lt