Muilas rankoje, riešutai kažkieno paliktame stiklainyje ir pilstoma kombucha

 

Misija Vasara_filmavimo akimirkos4

Atlikėjas Vaidotas Baumila pačioje Vilniaus širdyje praveria zero waste parduotuvėlės duris ir prisipažįsta, kad pirmą kartą lankosi tokioje parduotuvėje, kurioje nėra įprastų pakuočių: lietuviško muilo gabalėlį čia tau gali įdėti į ranką, o birius maisto produktus supilti į paties atsineštą indą arba pasiūlyti kitų pirkėjų atneštus stiklainius.

 

„Aš esu toli nuo viso šito, bet mane žavi ši nauja mada: rūšiavimas, pakuočių atsisakymas ir sveiko maisto bei ekologiškų produktų vartojimas. Jeigu tai mada, tegul būna tokia mada“, – pasižvalgęs po parduotuvėlės lentynas, įspūdžiais dalinosi Vaidotas. Nors Vaidotas dievagojasi, kad su tvarumo filosofija kol kas turi mažai reikalų, pamatęs pilstomą kombuchą, labai greitai išsitraukia savo daugkartinę gertuvę.

 

Šiukšlės tegul atostogauja kartu su mumis

Šią vasarą Vaidotas Baumila stoja prie televizijos laidos „Misija – VASARA“ vairo, kurios misija aplankyti kuo daugiau Lietuvos regioninių parkų, kurie šiais metais švenčia 30 metų sukaktį ir drauge su didžiausia licenzijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ pradeda visą vasarą truksiančių renginių ciklą „Misija: švari vasara ‘22“.

 

Vaidotas Baumila visą vasarą pats leisis į keliones ir ragins keliauti tvariai:  nesinešti pakuočių į gamtą, o jeigu jau atsinešame – išsinešti viską atgal. Taip pat garsus atlikėjas kvies surinkti kitų paliktas šiukšles, jas išrūšiuoti, o tik tada išmesti.

 

„Ar galite įsivaizduoti, kad atostogų metu kiekvienas mūsų per dvi savaites sugeneruojame net 20 kilogarmų atliekų. Jeigu keliaujame su šeima – tai atliekų sukaupiam net 80 kilogramų. Šios mano vasaros tikslas bus įkalbėti Jus atostogauti kartu su savo šiukšlėmis, nepalikti jų gamtoje, o susirinkti visas pakuotes, kurias vežėtės į gamtą, jas išrūšiuoti ir tik tuomet išmesti“, – sako Vaidotas Baumila.

 

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ komanda parengė net 30 nemokamų išskirtinių maršrutų bei 10 tvaraus vasarojimo kelialapių po Lietuvos regioninius parkus, kuriais kviečia naudotis visus išsiilgusius žygių.

 

Pirma Vaidoto Baumilos kelionė – Verkių regioninis parkas. Kaip jam seksis pasirengti tvarioms kelionėms ir ką gražaus galima pamatyti net neišvykus iš Vilniaus, žiūrėkite jau šį šeštadienį 11 val. tik per “Lietuvos ryto” televiziją laidoje „Misija – VASARA“ su Vaidotu Baumila.

 

Nuotraukų autorius: „Lietuvos ryto TV” archyvas