Prieš šį savaitgalį Prancūzijoje „Loheac-Bretagne“ trasoje vyksiančio Pasaulio rali-kroso čempionato etapo kovas lenktynininko Nerijaus Naujokaičio smilkiniuose greičiausiai atsirado žilų plaukų sruogų: laiku negavus kelių svarbių detalių, Čekijoje pagal lietuvių eskizus sukonstruoto „Škoda Fabia R5“ bandymams laiko praktiškai neliks. Nepaisant taip susiklosčiusių aplinkybių, vienas tituluočiausių Lietuvos pilotų, tikina esąs visiškai ramus.

 

TV6_Pasaulio_rali_kroso_cempionatas_Nerijaus_Naujokaicio_automobilis

 

„Be abejonės gaila, kad pasirengimo etapas nebuvo toks sklandus, kokio tikėjomės, tačiau visa šių metų RX čempionato pabaiga mūsų komandai yra tik pasirengimas 2017-ųjų sezonui. Pamokos, kurias gauname bendraudami su detalių tiekėjais ir mechanikais, taip pat yra pamokos, padėsiančios išvengti problemų ateityje. Galbūt todėl prieš 8-ąjį varžybų etapą Prancūzijoje nejaučiu jokios didelės įtampos ar spaudimo – tiesiog žinau, kad tai – pati rimtų darbų pradžia“, – kelionės išvakarėse tikino „NNmotorsport“ komandos lyderis N. Naujokaitis.

 

TV6_Pasaulio_rali_kroso_cempionatas_Nerijaus_Naujokaicio_automobilis_2

 

Vakar ir šiandien, antradienį, Čekijoje atliekami pagal RX techninį reglamentą parengtos „Škoda Fabia R5“ bandymai ant dinaminio stendo ir baigti važiuoklės geometrijos reguliavimai. Patikrinti kaip sudėtingas mechanizmas veikia realiomis sąlygomis N. Naujokaitis galės tik vieną dieną, nes jau ketvirtadienį bolidas turi būti Prancūzijos vakariniame pakraštyje.

 

TV6_Pasaulio_rali_kroso_cempionatas_Nerijaus_Naujokaicio_automobilis_3

 

Dukart (2007 ir 2008 m.) Europos autokroso čempionate triumfavęs lietuvis teigia nerimaujantis tik dėl to, ar komandos vyrų skaičiavimai teisingi ir ar techniniai eksperimentai, surenkant automobilį iš specialiai šiam „Škoda Fabia R5“ pagamintų agregatų bei detalių, nenuvils.

 

„Kalbant apie psichologinį pasirengimą reikalai kur kas geresni: kadangi nebuvo galimybės treniruotis su automobiliu, bent jau artimu tam ką pasigaminome, pastarąjį pusmetį daug dėmesio skyriau fiziniam pasirengimui dirbdamas su automobilių sporto srityje besispecializuojančiu treneriu Mindaugu Pociumi. Prie dinaminių perkrovų teko pratintis netradiciškai – lakstant su profesionalioms lenktynėms parengtu galingiausios klasės gokartu. Žinoma, kur kas smagiau būtų buvę išsinuomoti 600 AG variklį turintį monstrą, tačiau šios minties atsisakėme dėl milžiniškų kaštų: pusdienis su tokiu automobiliu kainuoja apie 15 000 eurų, kurių mūsų biudžete nėra. Visai kitaip galėsim darbuotis kai patys susikomplektuosim treniruočių mašiną naudodami oficialius resursus išnaudojusias, bet nesulūžusias detales naujomis. Kol kas tikiuosi, kad padedamas WRC „parako“ uosčiusių „Škoda“ mechanikų pagrindinius automobilio parametrus debiutinėms lenktynėms sureguliuosim optimaliai“, – dėstė N. Naujokaitis.

 

Kaip kroso meistrui seksis „Loheac-Bretagne“ trasoje bus galima TV6 kanalo eteryje jau šį sekmadienį. Pasaulio rali-kroso čempionato Prancūzijos etapo tiesioginė transliacija – 15.00 val.

 

TV6 žiūrovai artimiausiu metu išvys Pasaulio rali-kroso čempionato tiesiogines transliacijas ne tik iš Prancūzijos, bet ir Barselonos, Latvijos ir Vokietijos, kur pasirodys lietuvis N. Naujokaitis. O naujienų ir pramogų portalas tv3.lt transliuos visą čempionatą.

 

Pasaulio rali-kroso čempionato Prancūzijos etapo tiesioginė transliacija – 15.00 val.

per TV6 ir tv3.lt!