Jau nuo mažų dienų dauguma mergaičių svajoja užaugusios būti princesėmis. Vienos to siekia atkakliai, bet kokia kaina, kitoms atsitiktinai nusišypso sėkmė. Nieko nuostabaus, kai karališko kraujo turintys vyrai neatsispiria paprastų, nekilmingų moterų natūraliam grožiui ir moteriškam žavesiui. Tikriausiai visiems įdomu, kaip paprasta studentė Ketrina Midlton (Catherine Midlleton) užkariavo Elžbietos II-osios anūko širdį ir tapo Kembridžo hercogiene, arba kuo ekonomistė Maksima Soregjeta (Maxima Zorreguieta) pavergė Nyderlandų karaliaus širdį?

 

pelene

Ketrina Midlton užkariauja princo Viljamo širdį

 

Ne paslaptis, kad bene žymiausių ir labiausiai aptarinėjamų jaunuolių draugystė užsimezgė studijuojant Šv. Andriejaus universitete, kai 2001 m. Ketrina įstojo studijuoti meno istoriją. Universitete mergina buvo aktyvi, mėgo sportą. 2011 m. buvo sukurtas filmas „Viljamas ir Keitė: šimtmečio meilės istorija“, kuriame pasakojama apie tai, kaip karališkoji pora susipažino. Viljamas negalėjo atitraukti akių nuo Keitės, kai ji mokyklos renginyje demonstravo drabužių madas. Nuo tada kilmingo princo jausmus užvaldė paprasta mergina iš Redingo, Berkšyro grafystės. Tačiau daug metų Keitė buvo eilinė princo draugė, kurios ateitis neprognozuojama: gal būsima princesė, o gal tik jaunystės šėlionių draugė? Būsima kunigaikštienė pirmą kartą, kaip princo Viljamo širdies draugė, paminėta spaudoje tik 2005 m., kai mergina baigė universitetą. Žinoma, draugystė tarp paprastos merginos ir princo sulaukė daug dėmesio, gandų bei apkalbų. Buvo manoma, kad 2007 m.  jaunuoliai išsiskyrė, kai princas Viljamas išvyko į karinę stovyklą ir Keitė liko viena Londone. Keitė stipriai išgyveno, ilgėdamasi princo, ją nuolat persekiojo fotografai, didžiulį spaudimą darė žiniasklaida. Tačiau jau vasarą laikraščiuose pasirodė žinia, kad princas su Keite ir toliau sėkmingai draugauja. Anot filmo kūrėjų, mergina ilgą laiką svarstė ar pasiryžti šiems santykiams, žinant, jog jos laisvė bus suvaržyta, o kiekvienas poros žingsnis bus persekiojamas fotografų, ieškančių sensacijų. Tačiau tikri jausmai ir meilė nugalėjo: daugiau nei po 10 metų draugystės princas Viljamas ir Keitė Midlton, sumainę žiedus, tapo karališkąja šeima. Šiuo metu Kembridžo kunigaikštienė Keitė laikoma viena stilingiausių moterų pasaulyje, tikra Anglijos dievaite. Karališkoji šeima turi beveik dviejų metų sūnų Džordžą, o netrukus turėtų gimti ir antrasis šeimos palikuonis.

 

Iš princesės į karalienę

 

Maksima Soregjeta su būsimu vyru susipažino Sevilijoje ir kurį laiką negalėjo patikėti, kad jos mylimasis yra karališkosios giminės atstovas. Moteris – ne princesė, tačiau negalima teigti ir, kad kilusi iš varguolių šeimos. Būsima princesė užaugo Buenos Airėse. Moters tėtis J. Videla – buvęs Argentinos žemės ūkio ministras, todėl ji turėjo galimybę įgyti puikų išsilavinimą – studijavo ekonomiką. Mokslai sekėsi puikiai, todėl nesunkiai susirado darbą, sparčiai kopė karjeros laiptais. Maksima 1996 m. įsidarbino viename Niujorko banke, vėliau Briuselyje. Lemtinga pažintis su Oranės princu Vilhelmu Aleksandru įvyko 1999 m. draugų vakarėlyje Ispanijoje. Princas ilgai nesvarstė dėl tolimesnės judviejų ateities, todėl jau 2001 m. kovo mėn. buvo paskelbta viešai, kad pora susižadėjo ir ketina kurti šeimą. Tačiau ir ši ,,pelenės‘‘ ir princo meilės istorija, neapsiėjo be kliūčių. Pora norėdama susituokti turėjo gauti parlamento leidimą, deja, buvo didelių nesklandumų. Pretendentės į nuotakas tėvas buvo karinės chuntos narys vyriausybėje ir valstybę valdė remdamasis karinės diktatūros valdymo sistema. Nyderlanduose atvirkščiai: ten smerkiama diktatūra ir puoselėjama demokratija bei autoritarinis valstybės valdymo būdas. Nepaisant iškilusių nesklandumų, vestuvės buvo surengtos 2002 m. vasario mėnesį. Tada Maksima tapo Nyderlandų princese, vėliau jai buvo suteiktas karalienės titulas. Šeima augina tris dukras ir džiaugiasi sukūrę karališkąją šeimą.

 

Monako undinė

 

Pirmą kartą sportišką su nuostabiomis geltonomis garbanomis Šarliną Linet Vitstok (Charlene Lynette Wittstock) princas Alberas pastebėjo plaukimo varžybose Monake, kai mergina atstovavo savo šalį – Zimbabvę. Gražuolė kilusi iš paprastos šeimos, jos mama namų šeimininkė, o tėtis pardavinėjo skaitmeninę techniką. Anksčiau Šarlinos mama dirbo trenere, todėl skatino mergaitę siekti pergalių plaukimo sporte.  Plaukikės karjera Šarlinai puikiai sekėsi: 1996 m. tapo Pietų Afrikos Respublikos (PAR) čempionė, 2002 m. pasaulio čempionė. Praėjus šešeriems metams po pirmojo Šarlinos ir princo susitikimo, įsimylėjėlių akys dar kartą susidūrė per varžybas Turine, tačiau šį kartą keliai nebeišsiskyrė. Prieš sutikdamas būsimą žmoną kunigaikštis Alberas garsėjo kaip audringo gyvenimo būdo mėgėjas. Spaudoje rašyta, kad Monako princas susitikinėjo su aktore Gvinet Peltrou (Gwyneth Paltrow) ir supermodeliu Naome Kembel (Naomi Campbell). 2011 m. vestuvių išvakarėse plačiai nuskambėjo gandas, kad Šarlina bandė pabėgti nuo dvidešimt metų vyresnio princo Albero prieš pat iškilmingą priesaiką bažnyčioje. Tačiau oro uoste ją sulaikė pareigūnai ir pabėgusią nuotaką grąžino Monako princui. Taip ji ir tapo Albero žmona. Ar tai tiesa, ar legenda, žino tik karališkųjų namų sienos. Tačiau spaudoje rašyta,  kad  savo vestuvių dieną Šarlina atrodė labai nusiminusi, nesišypsojo, net apsiverkė prie svečių. Kad ir kaip būtų, dabar jaunos moters gyvenimas tobulas – ji Monako, vienos iš prabangiausių pasaulio valstybių, kunigaikštienė, auginanti dvynius – mergaitę Gabrielą ir berniuką Džekesą.

 

Iš tiesioginio eterio į karališkuosius Sarsuelos rūmus

 

Leticija Rokasolano (Letizia Ortiz Rocasolano) labiausiai žinoma kaip Ispanijos televizijos laidų vedėja ir žinių reporterė. Būsimos princesės tėtis – žurnalistas, tad mergaitė jau nuo 10-ies metų dalyvavo įvairiose Madrido radijo laidose. Nenuostabu, kad baigus mokyklą Leticija nusprendė sekti tėčio pėdomis – Madrido universitete studijuoti žurnalistiką. Baigusi studijas mergina dirbo laikraštyje, vėliau įvairiuose televizijos kanaluose. Moteris taip pat darbavosi žymioje „CNN“ žinių tarnyboje. Dailios tamsiaplaukės žurnalistiniai darbai neliko nepastebėti: ji buvo apdovanota garbingu Madrido spaudos asociacijos apdovanojimu. 1999 m. ji ištekėjo už savo literatūros mokytojo. Deja, civilinė santuoka iširo po metų, nors prieš ją jaunuoliai draugavo ne vienerius metus. Tačiau būsima princesė ilgai viena nebuvo. 2003 m. didžiulio visuomenės susidomėjo susilaukė Astūrijos princo Filipo ir žavingos žurnalistės sužadėtuvės. Teigiama, kad jie susipažino 2002 m., kai princas Filipas lankėsi pas pakrančių gyventojus nukentėjusius nuo naftos išsiliejimo. Netikėtai užsimezgusi draugystė virto į gražią karališkąją šeimą, kuri augina dvi dukreles. 2014 m. pora atšventė dešimtąsias santuokos metines.

 

Įdomu

 

  • Tragiškai automobilių avarijoje žuvusi princesė Diana buvo iš kilmingos Spencerių šeimos.
  • Švedijos princesė Viktorija įsimylėjo asmeninį trenerį, o 2010 m. jie sukūrė šeimą.
  • Japonei Masako Owadai Japonijos princas Naruhitas piršosi net tris kartus, kol galiausiai ši sutiko.
  • Monako princesė, aktorė Grace Kelly žuvo autoavarijoje. Jos atminimui sukurtas filmas –„Monako princesė“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Nicole Kidman.
  • Albos grafienės vyras Alfonsas norėdamas įrodyti jos vaikams, kad jam nerūpi moters pinigai, atsisakė visų grafienės turtų.