„Šauliai – ne berniukų žaidimas. Tie, kurie nori tiesiog lakstyti su šautuvu ar vaidinti filmo personažą Rembo, greitai palieka šaulių gretas”, – „Lietuvos ryto” televizijos laidoje „Šauliai. Tėvynės labui” kalbėjo populiarių televizijos projektų ir koncertų prodiuseris Dominykas Kubilius (41).

 

LR_TV_STL_Kubilius su sunum2

 

Labiausiai už viską Dominykas šaulio priesaiką duoti vieną dieną norėjo drauge su savo sūnumi Titu. Tačiau sumanymas nepavyko – jaunieji šauliai rengiami ilgiau, taigi, Titas tik pavasarį perskaitė savąją priesaiką.

 

LR_TV_STL_Kubilius su sunumi

 

„Artėjant keturiasdešimtmečiui supratau, kad noriu nuveikti gražių dalykų ne tik sau, bet ir savo Tėvynei, – televizijos laidoje apie savo apsisprendimą tapti šauliu pasakojo Dominykas. – Nemažai dirbau su labdaros, savanorystės projektais, tačiau visada atrodė, kad galiu daugiau. Ukrainoje su komanda surengėme keletą labdaros renginių – rinkome aukas nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje. Teko vykti į fronto liniją, pamatyti, kaip viskas yra iš tiesų, iš labai arti. Tai – ne pratybos, ten skraido tikros kulkos, žūsta po tris, keturis karius per dieną. Kad ir kaip baisiai tai skambėtų, karas atsibosta, jis nebegeneruoja klikų, tačiau jis niekur nedingsta“.

 

Ukrainoje matyti vaizdai visą gyvenimą išliks Dominyko vaizduotėje. Grįžęs iš ten, jis iškart nusprendė – laikas ir jam rašyti pareiškimą. „Esu dar naujokas“, – priduria ir pasakoja, kad kario gyvenimą Lietuvoje jam irgi tekę pamatyti iš labai arti. Šaulio parengimo kursus Dominykas baigė per savaitę, o tai reiškia, kad per tą laiką jis gavo daug teorijos ir praktikos žinių, miegojo po keletą valandų per parą. „Gyvenome kario ritmu kareivinėse“, – sako.

 

Didžiąja sūnaus diena Dominykas didžiuojasi ne mažiau nei ta, kai ginti ir saugoti Tėvynę prisiekė pats. „Paauglystė – sunkus amžius. Tai laikas, kad tėvai turi ištverti vaikų elgesį, o vaikai nekreipti dėmesio į tėvų nepasitenkinimą. Galiu pasakyti, kad šaulystė mudu su Titu suartino. Aš nebeklausiu jo įgrisusių klausimų apie mokyklą ir draugus, mes kalbamės apie tai, kas vyksta Šaulių sąjungoje, apie tai, ko naujo abu ten išmokome”.

 

Televizijos prodiuseris tikisi, kad diena, kai teks paimti ginklą į rankas, niekuomet neateis. Ir vis dėlto, apie tokią dieną jis yra pagalvojęs. „Kiekvienas vyras turėtų pagalvoti, – neabejoja. – Kur jis bus, ką veiks, ar pajėgs apginti savo šeimą, savo miestą ir savo tėvynę? Šiandien man atrodo, kad nė akimirkos negalvočiau, o baimę dėl sūnaus gyvybės pakeistų pasididžiavimas, kad matau jį priešakinėse linijose“.

 

Dominyko ir Tito Kubilių šaulystės istorija. Akimirkos iš tarptautinės jaunųjų šaulių stovykos „Baltic Guard“. Jaunųjų šalių pasiryžimas ir kovinės užduotys – laidoje „Šauliai. Tėvynės labui“ jau šį sekmadienį, 19.30 per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

„Šauliai. Tėvynės labui“ – sekmadieniais 19.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.