Tikriausiai daugeliui teko girdėti, kad tantrinis seksas leidžia pajusti visišką sielų ir kūnų harmoniją bei pasiekti ypatingą palaimos būseną. Tačiau ne visi žino, kokio meilės meno iš tiesų moko tantra. Apie tai pasakoja tantros mokytoja Danutė Vilionytė.

 

tantrinis seksas

Kas yra tantra ir kaip siejasi su seksu?

 

Tantra – dvasinio tobulėjimo ir savęs pažinimo kelias. Nors daugeliui ši sąvoka siejasi su seksu, tačiau tantra moko ne tik apie lytinius santykius. Per tantros mokymus į žmogų žvelgiama kaip į dievišką būtybę, nedalomą visumą, o seksas laikomas neatskiriama pastarosios dalimi. Seksualinė, arba gyvybinė, energija yra labai galinga. Ji – tarsi žmogaus gyvenimo kuras. Žmogaus seksualinė energija, jausmai, protas, kūnas ir siela yra neatsiejami dalykai. Seksualinė, arba gyvybinė, energija laikoma žmogaus pagrindu. Jos netekęs asmuo nejaučia gyvenimo džiaugsmo.

 

Tačiau dėl įvairių priežasčių (istorinių įvykių, religijos) retai kalbama apie seksą ir seksualinę energiją. Mūsų visuomenėje seksualinė energija slopinama, todėl tai kursto perdėtą susidomėjimą seksu. Todėl klesti pornografija, o reklamos masina nuogais moterų kūnais. Išgirdę žodį „seksas“ daugelis suklūsta, lyg tai būtų kažkas, ko nedera daryti. Tačiau tantra moko į jį žvelgti pagarbiai kaip į neatsiejamą žmogaus egzistencijos dalį. Jeigu visuomenė būtų supratingesnė, ir asmenys suvoktų, kad žmogaus seksualinė energija yra šventa, dieviška bei graži, būtų labiau atsipalaidavę bei kūrybingesni. Indijoje, iš kur kilo tantra, garbinamas dievas Šiva ir deivė Šakti. Visose induistų šventyklose yra aukurų, vadinamų Joni Lingam. Tai – vyro penio, įkišto į moters makštį, simbolis. Lytiniai organai yra garbinami, nesjievyriškos ir moteriškos energijos pradas, o lytinis aktas – kiekvieno žmogaus pradžia. Seksualinė energija yra ir bendravimo, kūrybos, galios, išraiškos, protinių gebėjimų šaltinis. Viską veikia ta pati energija, tik ji pasireiškia skirtingomis formomis. Dėl to dvasinis tobulėjimas, meilė ir seksas yra neatsiejami.

 

Kuo ypatingas tantrinis seksas?

 

Seksas mūsų visuomenėje vertinamas banaliai. Dalijami patarimai, kad reikia nusipirkti dailesnių apatinių arba sekso žaisliukų. Seksas dažnai tampa manipuliavimo priemone, tarkime, moteris žino, kad vyras nori sekso, ir tuo naudojasi siekdama tam tikrų tikslų. O lytinis aktas dažniausiai vyksta atsižvelgiant į vyro poreikius, kai pagrindinis tikslas – kuo greičiau patirti orgazmą. Kaip rodoma filmuose: pamatė, nuplėšė vienas nuo kito drabužius ir pasimylėjo… Tantros mokslas moko užsiimant seksu susilieti emociniame, protiniame ir dvasiniame lygmenyse. Jis siūlo daug įvairių metodų, meditacijų, pratimų, kaip porai padėti tai padaryti ir pasiekti pilnatvę. Kai du žmonės jaučia gyvenimo pilnatvę, jų seksualiniai santykiai tampa dalijimusi, o ne prašymu ar kažko reikalavimu vienam iš kito.

 

Ar tantrinis seksas trunka kur kas ilgiau nei įprastas?

   

Praktikoje seksas lieka seksu. Dviračio iš naujo niekas neišradinėja. Yra daug mitų apie tantrinį seksą, tarkime, kad jis turi tęstis apie 8 val. Jeigu tantrinį seksą lyginame su romantiniuose filmuose populiariais „greitukais“, tuomet jis tikrai trunka ilgiau. Tantroje mokoma kūnu pajusti dabarties akimirką. Tuomet laikas tarsi išsitęsia, nelieka skubėjimo, labiau mėgaujamasi seksu. Partneriai gali atsiverti ir geriau pajusti vienas kitą. Užsiimant tantriniu seksu labai svarbi klausa, rega, lytėjimas ir kvapas. Šie pojūčiai lavinami per tantros praktikas. Asmenys, norintys užsiimti tantriniu seksu, privalo susipažinti su tantros mokymu.

 

Tantriniui seksui būdingos ypatingos pozos?

 

Tantrinis seksas nėra mylėjimasis ypatingomis pozomis. Jo esmė ne pozos, o pastangos mylėtis sąmoningai, sukurti dvasinį ryšį, atskleisti pojūčius ir pajusti daugiau. Užsiimant tantriniu seksu partneriai jaučia kur kas didesnį malonumą, ypač moterys, nes meilės menui skiriama daugiau laiko, jam atsiveriama visa širdimi. Tam tikra prasme tantrinis seksas yra tarsi meditacija.

 

Patarimai, kurie padės pajusti išskirtinį malonumą

 

Tantrinis seksas – meilės menas, kurio reikia mokytis, tačiau paprastesnę šios seksualinės praktikos formą gali išbandyti visi norintys meilės guolyje paeksperimentuoti ir pajusti karališko sekso teikiamą palaimą.

 
 • Sukurti intymią nuotaiką. Tantriniu seksu nepavyks užsiimti bet kur ir bet kada. Jam būtina patogi, maloni aplinka, kurioje galima atsipalaiduoti. Kambaryje, kuriame ketinama užsiimti palaimingos meilės žaidimais, neturėtų būti jokių nereikalingų ir dėmesį blaškančių daiktų, tarkime, išmėtytų drabužių ar vaikų žaislų. Gėlės, žvakės, minkštos pagalvėlės, kūnui malonūs audiniai padės sukurti pakilią intymią nuotaiką. Intymumui labai svarbūs kvapai, todėl verta išbandyti jazminų, rožių ar kvapiosios kanangos aliejus. Įsijausti į kūniškus malonumus padės tyliai grojanti abiem partneriams patinkanti muzika. Moterims patariama netgi lovoje segėti įvairius papuošalus. Lėtai siūbuojantys ilgi auskarai ar žėrintis vėrinys dar labiau sujaudins partnerį.
 
 • Kvėpuoti vienu ritmu. Vienas veiksmingiausių būdų susitapatinti su savo mylimuoju – suderinti kvėpavimus. Pavyzdžiui, partnerį apžergti bei jam įkvepiant orą iškvėpti, ir atvirkščiai. Taip kvėpuojant reikia stengtis pajusti, kaip partnerio iškvepiamas oras tarsi srūva kūnu. Iškvepiant patariama įsivaizduoti, kaip su mylimuoju dalijatės savo energija. Sąmoningasis ir harmonizuojantis kvėpavimas laikomas tantrinio sekso pagrindu.
 
 • Meilė plačiai atmerktomis akimis. Dauguma linkę mylėtis užsimerkę ir tamsoje. Pakeisti šiuos įpročius ir mėgautis sekso teikiamais malonumais žvelgiant partneriui tiesiai į akis gali būti nelengva užduotis, tačiau tai padės užmegzti ypatingą intymų ryšį bei geriau pajusti savo ir partnerio poreikius. Lytinį aktą galima pradėti lėtai nusirenginėjant ir žiūrint vienas kitam į akis. Vėliau reikia stengtis kuo ilgiau išlaikyti akių kontaktą. Stebėti, kaip partneris patiria malonumą, ir leisti jam matyti jus – ypatinga patirtis, galinti pakeisti sekso kokybę, santykius bei požiūrį į kūno malonumus.
 
 • Skirti daugiau laiko glamonėms. Masažas su aliejais, intymi atmosfera vonioje, meilės žaidimai su plunksnomis, glamonės, įvairių kūno vietų laižymas ir čiulpimas – šioms sekso preliudijoms užsiimant tantriniu seksu skiriama kur kas daugiau laiko. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas moterims, nes joms susijaudinti dažnai prireikia ne mažiau nei 20 min., o vyrams užtenka apie 5 min. Rekomenduojamas oralinis seksas, ypač 69 poza.
 
 • Sulėtinti tempą. Užsiimanttantriniu seksu visų pirma siūloma atsižvelgti į moters poreikius ir niekur neskubėti. Lėti judesiai – tantrinio sekso esmė. Mylintis lėtai vyrui būna lengviau išlaikyti erekciją, o moteriai tai teikia didelį malonumą. Kuo ilgiau tęsis lytinis aktas, tuo daugiau energijos gaus abiejų partnerių kūnai. Lėtai mylintis visą dėmesį reikėtų sutelkti tik vienam į kitą, tai taip pat padeda užtęsti seksą. Vyrai, kurie mylėdamiesi galvoja tik apie save, greičiau patiria orgazmą. Jeigu mintys nuklysta kur nors kitur, reikėtų stengtis vėl įsijausti į savo ir partnerio pojūčius bei mėgautis šia akimirka.

 

Įdomu

 
 • Tantra – ezoterinė tradicija, tikėjimų ir elgesio visuma, kilusi iš Indijos. Tantros maldos vadinamos mantromis, o dvasiniai mokytojai – guru.
 • Ji sukurta kaip priešprieša to meto religijai, kuri teigė, kad norint tapti dvasiškai tobulu būtina atsisakyti seksualumo.
 • Tantrinis seksas – sekso praktikos, kurios remiasi tantros mokymu. Jis dar vadinamas karališkuoju meilės menu, nes pirmiausia imtas praktikuoti Indijos ir Tibeto valdovų rūmuose.
 • Tantra – viena iš nedaugelio dvasinių praktikų, kurioje kūniški malonumai neatsiejami nuo dvasinio tobulėjimo. Seksas nevadinamas nuodėmingu, atvirkščiai – laikomas beveik šventu.
 • Užsiimant tantriniu seksu patariama neišeikvoti vyro seksualinės energijos, o stengtis ją sulaikyti bei tarsi grąžinti atgal į kūną.
 • Vyro ejakuliacija nelaikoma svarbiausiu lytinio akto tikslu. Seksą stengiamasi kuo ilgiau užtęsti.
 • Moterys skatinamos patirti orgazmą, geriausia – kelis.
 • Kai kuriose tantros mokyklose nedraudžiami priešvedybiniai seksualiniai santykiai ir grupinio sekso praktikos.
 • Apie tantrinį seksą Vakaruose pradėta plačiai diskutuoti XX a. 7-ajame dešimtmetyje vykstant seksualinei revoliucijai.