Pasak chirurgo Nerijaus Kaselio – pasiekus tam tikrą svorio ribą kilogramų metimas tampa ne tik kad labai sunkus, tačiau labai dažnai net ir neįmanomas. Natūralu, kad tenka ieškoti kitų galimybių, kurios pirmiausia reikalingos dėl sveikatos problemų, o tik paskui dėl estetikos. Viena tokių yra skrandžio mažinimas apie kurį ir kalbamės su chirurgu.

 

unnamed (1)

 

Kam reikalingos skrandžio mažinimo operacijos?

 

Tai yra operacijos, kurios daromos asmenims pasiekusiems KMI didesnis nei 35. Išimtinais atvejais yra daromos su mažesniu KMI, tačiau tokiu atveju žmogus turi turėti gretutinių ligų, kurias galima sumažinti arba visiškai panaikinti numetus dalį savo kūno svorio.

 

Ar pakinta žmogaus gyvenimas po operacijos?

 

Tikrai pakinta. Daugelis jaučiasi kur kas laimingesni (šypsosi). Taigi, pagerėja gyvenimo kokybė. Pirmiausia žmogus jaučiasi kur kas geriau fiziškai, o tai dažniausiai pagerina ir psichologinę savijautą. Daugelis mano pacientų džiaugiasi, kad tapo kur kas fiziškai aktyvesni, pagerėjo jų socialinis gyvenimas, galiausiai, žmonės pamilsta save, tai skatina juos daugiau puoštis. Visa tai – geresnė gyvenimo kokybė.

 

Ar operacijos atliekamos visiems, kurie to nori?

 

Tikrai ne. Kaip jau minėjau – yra KMI riba, kurios reikia laikytis. Taip pat dažnai savo pacientams pirmiausia siūlome ieškoti persivalgymo priežasčių. Kai kuriems užtenka kelių susitikimų su psichologu, kad jie suprastų – kodėl tiek daug valgo. Žinoma, svoris pasiekus tam tikrą ribą dažniausiai nekrenta lengvai, tad žmogui gali tekti vargti daugelį metų, kol jis susitvarko mitybą ir sveikatą. Visgi, su atitinkamais specialistais viskas yra įmanoma, tad operacija tikrai neturėtų būti pats pirmas bandymas.

 

unnamed (1)

 

Diana – N. Kaselio pacientė.

 

Ar po operacijos labai teks riboti savo mitybą?

 

Vėlgi – ne. Daugelis pergyvena, kad po operacijos nebegalės valgyti tokio maisto, kurį šiuo metu ragavo dažniausiai. Tai nėra visiškai tiesa. Taip, patys pirmi mėnesiai dažniausiai reikalauja atidumo renkantis maistą, tačiau ilgainiui žmogus valgo tą patį, tačiau porcijos mažesnės, o sotumo jausmas ateina greičiau. Taigi, ir mėsa, ir saldumynai liks Jūsų racione, tačiau mažesni kiekiai, tad svoris tirps.

 

unnamed

 

Algis – N. Kaselio pacientas.

 

Ar operacija garantuoja numestus kilogramus?

 

Deja – ne. Mes suteikiame pagalbą žmogui, priemonę, kuri padeda jam kur kas paprasčiau mesti svorį. Tačiau galiausiai viskas yra žmogaus rankose ir tik jo pastangos padeda pasiekti gerų rezultatų. Tai reiškia, kad žmogus negali pradėti valgyti labai dideliais kiekiais, kadangi kilogramai sugrįžta. Žinoma, kadangi sotumo jausmas ateina labai greitai, natūralu, kad svorio metimas tampa gana paprastas ir daugelis žmonių džiaugiasi puikiais rezultatais.

 

Kiek galima numesti svorio?

 

Tai priklauso nuo labai daug veiksnių, tačiau dažniausiai žmogus numeta iki 70 % savo kūno svorio.

 

unnamed

 

Artūras – N. Kaselio pacientas.

 

Kur kreiptis, jeigu domina operacija?

 

Mes siūlome privačias operacijas, taigi, galite susisiekti su mumis – Jums labiausiai tinkamu būdu. Tačiau pirmiausia siūlome kuo nuodugniau susipažinti su pačiomis operacijomis apie kurias daugiau informacijos galite rasti www.gastroklinika.lt puslapyje. Taip pat reikia nebijoti klausti ir tuo pačiu pasitarti su savo šeimos gydytoju, kuris dažniausiai ir tampa pagalba link sveikesnio gyvenimo. Arba bent jau turėtų taip būti.