Interjero dizaineriai jau dabar žvelgia į ateitį ir sumaniusiems atnaujinti svetaines pataria susipažinti su ryškiausiomis 2024-ųjų interjero tendencijomis. Pasirodo, kitąmet madingi bus ryškių ir žemės spalvų deriniai, aptakios formos ir svetainės erdvės daugiafunkciškumas. Mat moderni svetainė skirta ne tik jaukiai leisti laiką ar priimti svečius. Ši erdvė taip pat išnaudojama darbui, mokymuisi ar hobiams. Tad joje turi atsirasti vietos kampeliams, suteikiantiems privatumo. Visgi svarbiausia, kad svetainė būtų patogi ir jauki. Štai kokie dizaino sprendimai padeda tą trokštamą jaukumą sukurti.

 

Fragmentuotas išdėstymas

 

Bene ryškiausia 2023-iųjų interjero tendencija – atskirų erdvių sukūrimas svetainės zonoje, persikels ir į ateinančius metus. Remiantis klasikinio dizaino koncepcija, pagrindiniu svetainės akcentu laikoma minkšta sofa ir patogus vidutinio dydžio kavos staliukas. Visgi keičiantis žmonių poreikiams svetainės erdvė transformuojasi. Iš tiesų vis dar daug laiko praleidžiama jaukiai įsitaisius ant minkštų svetainės baldų. Tačiau jie tampa mažesni, kad atlaisvintų erdvės kitoms funkcionalioms zonoms.

 

Pirmiausia daugeliui žmonių svetainėje reikalingas tampa darbo arba skaitymo kampelis. Interjero dizaineriai įrenginėjant svetainę visada rekomenduoja maksimaliai išnaudoti sienų erdves, o grindis palikti kuo laisvesnes, kad būtų patogiau judėti. Tad įrenginėjant į akis per daug nekrentančią darbo ar hobių zoną patariama rinktis aukštas atviras arba pusiau atviras lentynas bei į jas integruotą nedidelį darbo stalą. Ergonomišką darbo kėdę svetainėje pakeisti patogiu krėslu, lengvu nedideliu foteliu ar minkšta kėde. Šiuos baldus prireikus galima panaudoti kaip dar vieną baldą svečiams pasodinti. Darbo arba skaitymo erdvės nebūtina atkirti sienelėmis ar dideliais baldais. Papildoma siena, net ir dekoratyvi, vizualiai sumažina erdvę ir slopina apšvietimą. Jaukumo ir privatumo šiai zonai gali suteikti tiesiog ant grindų pastatomas toršeras, kuris taip pat atstos ir stalinę lempą. Atskirtos erdvės įspūdį taip pat sustiprina nedidelis kontrastingų spalvų kilimas ir keli žaliuojantys augalai, pastatyti ant lengvų konstrukcijų stovelių. Iš tokių smulkmenų sukuriama oazė, kurioje įsikūręs žmogus netrukdo kitiems ir pats jaučiasi apsaugotas nuo pašalinio šurmulio. Svarbiausia taisyklė – darbo ar hobių erdvę įkurti taip, kad žmogus sėdėtų nugara į televizorių ir išvengtų blaškančių vaizdų.

 

Designer's,Yellow,Chair,Next,To,Simple,Table,In,Living,Room

 

Beveik nepastebima valgomojo zona

 

Kitas modernios svetainės fragmentas – pramogų arba valgymo zona. Tradiciškai sujungtose svetainės ir virtuvės erdvėse valgymo zonos akcentu tampa virtuvės sala, tarnaujanti ir kaip pusryčių stalas. Visgi kitąmet interjero dizaineriai didelėse erdvėse ragina statyti įprastą valgomojo stalą ir paversti jį daugiafunkce erdve. Prireikus prie jo galima ne tik pietauti ar vakarieniauti, tačiau ir dirbti ar įrengti vaikų žaidimų zoną. Madingi valgomojo zonos baldai lengvi ir, idealiu atveju, gali būti transformuojami. Tai reiškia, kad stalas prireikus padidinamas, o nelaukiant svečių sumažinimas taip, kad prie jo galėtų susėsti tik šeimos nariai. Vizualiai ši erdvė atskiriama apšvietimu. Virš stalo turėtų būti kabinamas šiltą šviesą skleidžiantis lubinis šviestuvas, šiek tiek atitrauktas nuo lubų. Zoninis apšvietimas yra ne tik patogus, bet ir padeda nubrėžti nematomą ribą tarp valgomojo erdvės ir minkštais baldais apstatytos svetainės dalies. Kitąmet moderniame interjere neabejotinai karaliaus apskriti stalai ir nesudėtingos konstrukcijos nepaminkštintos kėdės pusiau atvirais atlošais. Norint sušvelninti jų tekstūrą, interjero dizaineriai ragina papuošti margomis pagalvėlėmis, atlošus paminkštinti nedideliais pledais. Štai staltiesių tiesti neverta. Jos keičiamos siauromis ir ilgomis servetėlėmis ar pintais padėklais.

 

Interior,Design,Of,Living,Room,With,Dinning,Room,,Round,Table,

 

Gamtinės tekstūros ir retro spalvos

 

2023 m. greta minimalizmo interjere atsirado ryškių spalvų ir raštų. Prognozuojama, kad ši tendencija išliks ir 2024-aisiais. Madingo interjero svetainėse vėl turėtų atsirasti tapetai. Visgi pagrindiniu jaukumo suteikiančiu akcentu neabejotinai taps spalvingi baldai arba juos dengianti ryški tekstilė – pagalvėlės bei užtiesalai. Beje, verta atkreipti dėmesį ir į vadinamąjį biofilinį dizainą. Dekoruojant šiuo dizaino stiliumi naudojamos natūralios ar panašios į natūralias tekstūras medžiagos. Tai medis, metalas, natūralus akmuo. Tradiciškai šios medžiagos gana sunkios, tačiau moderniuose balduose ir interjero elementuose jos tarsi specialiai palengvinamos naudojant grakščias formas ir kreives. Pavyzdžiui, natūralių lentų stalai atrodo tarsi nebaigti ir konstruojami naudojant itin lengvas metalines kojeles, kad atrodytų, jog beveik neapdirbtas medis tiesiog kybo ore. Tai suteikia dinamikos bet kokiam interjerui. Į svetaines taip pat grįžta smulkieji dekoro elementai – ryškios molio ir akmens vazos, plunksnos bei ryškiaspalviai vazonai su žaliuojančiais augalais.

 

Visi šie elementai jaukiose svetainių zonose lengvai suderinami su itin madingais XX a. 7-ojo dešimtmečio atspalviais bei retro stilistika. Jau 2023 m. moderniuose svetainių interjeruose dominavo žalia ir mėlyna bei garstyčių spalvos. 2024 m. jos išliks populiarios, tačiau spalvų paletę papildys ruda, koralų, persikų ir oranžinė. Tai šilti atspalviai, stebėtinai gerai derantys su šviesiomis sienomis ir minimalistinio dizaino minkštais svetainės baldais. Šiltus retro atspalvius, pasak interjero dizainerių, naudoti itin lengva. Mat jais sukuriami lauko aplinką atspindintys deriniai, kurie greta natūralių tekstūrų taip pat būdingi biofiliniam dizainui. Beje, norint svetainei suteikti madingo jaukumo, pakaks vos kelių akcentų – rotongo kėdės, ryškių pagalvėlių ir naujo abstraktaus paveikslo, kurio formas atkartoja 2–3 sunkios molio ar akmens vazos. Vazas dera statyti ne tik ant stalų ir lentynų, bet ir ant grindų. 2024 m. interjero dizaineriai kviečia kurti unikalumą, tad jaukioje svetainėje priimtini bet kokie siuvinėjimai, raštai, gėlių motyvai ar net tartanas. Šis klasikinis škotiškas langelių raštas itin madingas šaltuoju sezonu.

 

Home,Interior,With,Ethnic,Boho,Decoration,,Living,Room,In,Brown

Naudingi patarimai

 
  •  Atnaujinant svetainę nereikia baimintis baltos spalvos sienų. Balta – tarti drobė kitiems interjero elementams. Neutralių spalvų sienos visada yra tokių interjero stilių kaip minimalistinis, Provanso ir skandinaviškas pagrindas. Be to, sienas nudažius balta, pieno ar švelnia kremine, daug lengviau derinti kitas spalvas ir rinktis tekstilės akcentus.
  •  Užuolaidos ne tik paslepia nuo pašalinių akių, bet ir suteikia jaukumo bet kuriai gyvenamajai erdvei. Svetainėje visiškai pakanka švelnaus šilto atspalvio perregimų užuolaidų, sunkios naktinės užuolaidos nebūtinos.
  •  Yra keletas akcentų, kurie nebūdingi moderniam svetainės interjerui. Tai didelės sekcijos ir spintos, masyvūs stikliniai paviršiai ir aksomas. Be abejo, atitinkamos stilistikos interjeruose šios detalės priimtinos. Visgi šie akcentai dažniau suteikia manieringumo, o ne jaukumo. Masyvios spintos keičiamos lengvomis lentynų sistemomis ir komodomis, stiklas – natūraliu medžiu, o aksomas natūraliais austais ir šiurkštesnės tekstūros audiniais.
  •  Interjero dizaineriai rekomenduoja svetainėje nieko nelaikyti ant palangių. Mažmožiais ar augalais apkrautos palangės vizualiai sumažina erdvę.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė