Net sekantys minimalizmo tendencijas negali apsieiti be aksesuarų. O šį pavasarį pagundų puoštis gerokai daugiau nei pernai. Mat mados pasaulis aidi nuo praėjusio amžiaus pabaigos atgarsių ir kviečia ne tik dėvėti įdomius diržus, kaip tai darė 2000-ųjų įžymybės, bet ir plaukus susegti dailiais segtukais ar paslėpti po stilingomis kepuraitėmis.

 

Plaukų aksesuarų gidas

 

Segtukai, lankeliai ar kaspinai tikrai nėra mažų mergaičių puošmenos. Tai stiliaus detalės, kurias nuolat pasitelkia ne tik stilistai, bet ir stiliaus ikonomis tituluojamos damos. Visgi jaunosios kartos mados gerbėjos dabar jaučiasi tarsi iš naujo atradusios plaukų aksesuarų įvairovę ir noriai dalijasi idėjomis, kaip juos panaudoti kuriant išskirtinį įvaizdį. Ir daro tai, žinoma, socialiniuose tinkluose. Informacijos kiekis apie plaukų aksesuarus toks didelis, jog į tai atkreipė dėmesį net „Focus“ – skaitmeninius duomenis analizuojanti ir reklamos rinkos tyrimus atliekanti bendrovė. Sumanūs apžvalgininkai surinko duomenis, o stiliaus ekspertai įvertino, ar jie iš tiesų atitinka 2024 metų pavasario tendencijas. Rezultatas maloniai nustebino, mat paaiškėjo, jog socialinių tinklų vartotojos kuo puikiausiai žino, kas jau madinga ir numano, kuo pasaulis puošis ateityje. Štai keletas plaukų aksesuarų, į kuriuos šįmet tikrai verta atkreipti dėmesį:

 
  •  Masyvūs plaukų segtukai. Tokie plaukų aksesuarai įvardijami kaip pagrindinė šių metų tendencija. Aktualiausi – dekoruoti karoliukais, kristalais, net raidėmis. Paprastai segimas vienas didesnis ir keli mažesni plaukų segtukai. Mados gerbėjos vis dar puošiasi perlais ir šis elementas, prognozuojama, išliks madingas iki pat vėlyvo rudens. Tačiau aktualūs ne tik perlai. Šį pavasarį dominuoja ir gėlių motyvai, konkrečiai – rožės. Smulkūs rožių žiedeliai ir masyvios rožių dekoracijos karaliavo praėjusį rudenį pristatant 2024 metų pavasario ir vasaros kolekcijas, tad šis akcentas įsigalėjo ir aksesuaruose. Nors dažniau dideli gėlių žiedai atsiduria ant kaklo, tačiau, norint atrodyti žaviai ir madingai, keliais rožėmis puoštais segtukais galima puošti ir plaukus. Beje, tokie mergaitiški aksesuarai nederinami su romantiškomis suknelėmis. Atvirkščiai, segtukus stilistai derina prie švarkų, laisvalaikio marškinėlių ir džinsų, taip sukurdami madingą kontrastą.
 
4

„Reserved“ plaukų segtukas-žnyplės, rinkinys, apie 10 Eur

 
  •  Smulkiais akmenėliais dekoruoti lankeliai. Plaukų aksesuarams neretai galioja panašios mados taisyklės kaip ir kitiems papuošalams. O šį pavasarį atsigręžta į kuklaus dizaino, bet blizgius papuošalus. Tai vadinamieji tennis style papuošalai. Iš pirmo žvilgsnio kuklios apyrankės ar vėriniai, tačiau iš tiesų tai plonos brangiųjų metalų juostelės, dekoruotos tvarkinga eile sudėliotais deimantais ar kitais brangakmeniais. Šia tariamai kuklia tendencija šįmet seka ir lankeliai. Jie vis dar gana platūs, tačiau dekoruojami ne audinio sluoksniais ar masyviais akmenėliais, o mažais šviesą atspindinčiais deimančiukais. Jie šiek tiek primena garsiosios Kate Middleton tiaras. Tad princese šį pavasarį pasijusti gali kiekviena plaukus papuošusi itin madingu lankeliu.
 
„Reserved“ lankelis, dekoruotas akmenukais, apie 10 Eur

„Reserved“ lankelis, dekoruotas akmenukais, apie 10 Eur

 
  •  Kaspinai. Dar 2023 m. rudenį socialiniai tinklai mirgėjo pranešimais apie tai, jog būtent kaspinai ir „viskas, kas surišama“ šį pavasarį užvaldys mados pasaulį. Visgi tokia prognozė išsipildė tik iš dalies. Keli didieji mados kūrėjai pademonstravo kaspinais surišamų elementų, pvz., klasikinio stiliaus šilko palaidinių, surišamų po kaklu. Tačiau kaspinai neužvaldė mados pasaulio, o apsistojo ten, kur jiems ir vieta – plaukų aksesuarų skyrelyje. Madingi kaspinai primena elegantiškas juosteles, kuriomis plaukai suimami ties sprandu. Drąsesnis pasirinkimas – kaspinu apjuosti aukštai surištą arklio uodegą. Stilingai atrodo ne tik klasikinis juodo aksomo, bet ir spalvingas, raštuotas kaspinas, ypač šiltuoju metų laiku.
 
MixCollage-05-Apr-2024-10-07-AM-1246

Iš kairės: „Pull&Bear“ plaukų kaspinas, apie 8 Eur, „Vero Moda“ plaukų aksesuaras, apie 17 Eur, „Marella“ skarelė, apie 119 EUR.

 
  •  Raukto audinio gumelės ir segtukai-žnyplės. Bene madingiausia pavasario ir vasaros sezono šukuosena šiais metais yra netvarkingas kuodelis, suimtas raukto audinio gumele ar XX a. 9-ąjį dešimtmetį menančiu segtuku-žnyplėmis. Šie šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių ir jais puošiasi ne tik instagramo žvaigždutės, bet ir verslininkės, jaunos mamos ir orios politikės. Madingi segtukai-žnyplės į populiarumo viršūnę užkopė ne kieno kito, o Pietų Korėjos ir Kinijos aktorių bei stilistų dėka. Pasaulis susižavėjęs stebi šių dviejų šalių sukurtas romantines dramas ir su džiaugsmu atkartoja ten demonstruojamą stilių. Prieš du dešimtmečius tokią įtaką mados pasauliui darė serialo „Seksas ir miestas“ herojės, o dabar šukuosenų, suknelių ir batelių madas diktuoja Rytų Azijos televizijos ir internetinio turinio kūrėjai.
 
3

„Reserved“ sutraukto audinio gumelė, apie 10 Eur

 
  • Šilkinė skarelė. Šis plaukų aksesuaras – nepamainoma klasika. Tai stilingas būdas papuošti šukuoseną ir suteikti jai moteriškumo. Ją galima naudoti įvairiai: surišti į galvos juostą, kaip papildomą kuodo puošmeną, galima surišti į lankelį arba apvynioti patį kuodą. Ją taip pat galima surišti ant kaklo arba aprišti viršugalvį. Šis variantas laikomas itin stilingu ir madingu. Be to, šilkinis audinys suteikia elegancijos ir prabangos. Beje, šilkinė skarelė yra puikus pasirinkimas, jeigu plaukai nėra tokie švarūs, kaip norėtųsi. Mat skarele galima pridengti priekinę galvos dalį. Tad tai dar ir praktiškas pasirinkimas skubančioms.

 

Madingiausių kepurių ir skrybėlių sąrašas

 

Nors atšilus orams norisi išsilaisvinti iš šalikų ir kepurių, tačiau stilistai ragina neskubėti. Ir ne dėl to, jog vis dar tvyro vėsa, o todėl, kad šį pavasarį ir vasarą galvą pridengti kepuraitėmis bus itin madinga.

 
  •  Klasikinės skrybėlaitės. Nesenstantys ir visada aktualūs skrybėlių modeliai – panamos ir laiveliai. Ir tai drąsiai patvirtino tokie mados namai kaip „Chanel“ bei „Dior“. Šios skrybėlės, žinomos dėl struktūriškų formų ir lengvų medžiagų, puikiai tinka tiek vyrams, tiek moterims, norintiems pavasario ir vasaros drabužių spintai suteikti elegancijos. Panamos skrybėlė, tradiciškai gaminama iš pintų palmių lapų, ypač populiari dėl patvarumo ir pralaidumo orui, todėl yra idealus pasirinkimas šiltesniam orui.
 
  •  Ryškių spalvų ir raštų kibirėliai. Šiam sezonui būdingos ryškios, akį traukiančios spalvos – nuo ​​pastelinių, tokių kaip švelni rožinė ir dangiška mėlyna, iki intensyvesnių ir ryškesnių, tokių kaip smaragdo žalia ar itin ryški oranžinė. Aktualūs ir spaudiniai bei raštai, ypač pasirinkus vis dar madingas kibirėlio formos kepuraites. Šį sezoną madingiausi žaismingi ir meniški raštai. Pastebimas mados kūrėjų atsitraukimas nuo ankstesniais sezonais dominavusių minimalistinių raštų.
 
  •  Oversized skrybėlės. Niekas taip patikimai ir stilingai nesaugo nuo kaitrių pavasarinės saulės spindulių, kaip oversized skrybėlės. Toks aksesuaras nėra lengvai pritaikomas, tačiau neabejotinai pavasario pabaigoje ir visą vasarą bus itin madingas. Plačiakraštės pintos skrybėlės ir didintos fedoros bet kokiam įvaizdžiui suteikia dramatiškumo ir rafinuotumo. Šios kepurės puikiai tinka išvykoms paplūdimyje, sodo vakarėliams ar lauko renginiui, kuriame norisi išsiskirti iš minios.
 
MixCollage-05-Apr-2024-10-14-AM-665

Iš kairės: „Someday“ skrybėlė, apie 40 Eur, „Tommy Hilfiger“ kepurė, apie 60 Eur, „Accessories“ skrybėlė, apie 25 Eur.

 

Nuotraukos iš paminėtų parduotuvių archyvo. Redakcija už kainų skirtumus neatsako.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė