Šokių studijos „RED“ šokėja Miglė Vosyliūtė meilę šokiams pajuto dar vaikystėje. Šiandien hiphopo ritmu bėga kone kiekviena jaunos moters diena. Miglė pasakoja, kad kažkada buvo raginama susirasti rimtesnę veiklą, nes šokiai – neva tik laikina pramoga. Tačiau didesnio susidomėjimo nesukėlė joks kitas užsiėmimas. „Esu laiminga vis labiau besigilinanti į šią sritį ir kasdien tobulėjanti kaip šokėja“, – sako pašnekovė.

 
3W6A4761

Miglė Vosyliūtė

Migle, papasakokite, kaip gatvės šokiai atsirado jūsų gyvenime? Ar bandėte ir kitas sporto šakas?

 

Noras šokti kilo žiūrint filmus apie gatvės šokius. Kai buvau aštuonerių, tėveliai nuvedė į pirmą treniruotę. Taip nuo jos ir šoku iki šios dienos. Prieš tai bandžiau kitokių užsiėmimų, pavyzdžiui, gimnastiką ir sportinius šokius, bet niekas taip nepatiko, kaip gatvės šokiai. Labiausiai sudomino hiphopas, tačiau bėgant metams atsirasdavo vis naujų šokių stilių, kuriems pajusdavau simpatiją. Patiko šokti „house“ ir „heels“ šokius, taip pat yra kitų stilių, kuriuose dar norėčiau patobulėti. Visgi pagrindinis stilius, kurį šoku, kasdien treniruojuosi ir labiausiai mėgstu, yra hiphopas.

 

Papasakokite daugiau apie hiphopo šokių stilių. Kuo jis įdomus?

 

Hiphopas – ne tik populiariausias gatvės šokių stilius, bet ir visas kultūrinis judėjimas, prasidėjęs 1969 m. Niujorke, Bronkso rajone. Ši kultūra susidėjo iš muzikos, meno (graffiti) ir šokio elementų. Hiphopo šokių stilius yra labai platus, jame derinama daugybė skirtingų judesių: „bounce“, „rock“, „running man“, „dougie“, „smurf“, „crisscross“ ir kt. Bėgant metams, šis stilius šiek tiek keičiasi. Tai, ką šoku dabar, skiriasi nuo to, ką mačiau ir kaip pati šokau vos pradėjusi užsiimti šia veikla.

 

Šokiai jums tik hobis ar jau profesinė veikla?

 

Dar nesakyčiau, kad tai mano profesinė veikla, nes tik po truputį pradedu treniruoti. Esu dėkinga studijos vadovei, kad suteikia galimybę bandyti ir eiti tikslo link.

 

Kas jūsų veikloje teikia didžiausią malonumą, o kas yra nemenkas iššūkis?

 

Didžiausias malonumas – bendrauti su vaikais. Jie visada pakelia nuotaika, prajuokina. Iššūkis – išlaikyti susidomėjimą treniruotės metu, nes maži vaikai dėmesį sutelkia tik tada, kai jiems tikrai įdomu. Kaskart treniruotę reikia užpildyti įvairiomis veiklomis, kad vaikai nenuobodžiautų ir išeitų laimingi.

 

Ar sutiktumėte, kad šokiai šiuo metu Lietuvoje išgyvena populiarumo bangą – vis dažniau vaikai ir paaugliai juos renkasi vietoj kitų sporto būrelių?

   

Populiarumo banga to nepavadinčiau. Paprasčiausiai šokiai Lietuvoje pasidarė labiau matomi. Prie to prisidėjo daug talentingų šokėjų, kurie garsina gatvės šokius. Taip pat teigiamą įtaką padarė socialiniai tinklai. Juose patogu rodyti, kas yra šokiai, kokių stilių būna. Matydami veiklų, tarp jų ir šokių įvairovę, vaikai bei paaugliai turi platesnį pasirinkimą, kuo užsiimti. Man visada smagu, kai pasirenka gatvės šokius.

 

Kokia šokių nauda fizinei ir emocinei sveikatai?

 

Didelis šokių pranašumas – čia nėra ribų. Iš pradžių išmokstame pagrindinius žingsnius, vėliau prisideda mūsų pačių stilistika. Kaip visi turime skirtingus charakterius, taip ir šokio stilistiką. Šokiuose nevaržoma laisvė atsiskleisti kiekvieno asmenybei. Šokiai ugdo ne tik fizinius gebėjimus bei ištvermę, bet ir pasitikėjimą savimi, kas labai naudinga kitose kasdienybės srityse.

 

Manau, šokiai padeda formuotis jaunai asmenybei. Jie suteikia pasitikėjimo savimi, užsispyrimo, savarankiškumo, atsakingumo – visi šie dalykai (ir dar daugiau) ugdo būsimo suaugusio žmogaus charakterį. Pati buvau be galo nedrąsi, nors gal ir dabar atrodo, kad taip yra, tačiau palyginus su tuo, kaip buvo prieš pradedant šokti, skirtumas milžiniškas. Tokia pati situacija ir su savarankiškumu, atsakingumu.

 

Ar šokti gali kiekvienas, ar reikia tam tikrų duomenų, charakterio savybių?

 

Manau, šokti gali kiekvienas, jei tik įdeda darbo. Vienam to darbo reikia daugiau, kitam – mažiau, bet su dideliu noru ir darbu šokti gali visi. Viskas išugdoma: tiek gebėjimai, tiek drąsa.

 

Kaip dažnai šokate ne studijoje, tiesiog savo malonumui?

   

Treniruotės vyksta keturis kartus per savaitę, dar papildomai treniruojuosi namuose. Ne kiekvieną dieną, bet stengiuosi save paspausti tai daryti kuo dažniau, kad pasiekčiau to, ką esu užsibrėžusi. Nuo mažens buvau auklėjama taip, kad pareigingumas ir atsakomybė lydėtų visose gyvenimo srityse. Kitaip gyventi nemokėčiau.

 

Kaip vertinate įvairias šokių, jų iššūkių madas socialiniuose tinkluose? Ar prisijungiate?

   

Tikrai neturiu nieko prieš šokių madas socialiniuose tinkluose. Kartais įdomu pažiūrėti. Būna, kad ir aš prisijungiu, ypač kai su draugais neturime ką veikti.

 

Labai mėgstu internete pažiūrėti įvairias šokių kovas, įdomu pamatyti pasaulinio lygio šokėjų pasirodymus. Vienas dabartinių mėgstamiausių šokių projektų – „Red Bull Dance Your Style“. Tai pasaulinis projektas, kuris jungia įvairių stilių šokėjus. Gaila, kad Lietuva dar neįeina į jo dalyvių komandą, bet tikiuosi, laikui bėgant, ir mes turėsime galimybę pasirodyti tokio lygio projekte.

 

Ar šokių srityje turite autoritetų, kitų šokėjų ar trenerių, kurių veiklą stebite?

 

Tikrai turiu daug autoritetų šokių srityje, tad vieno negalėčiau įvardinti. Pirmiausia Lietuvos šokėjai, kurie daug pasiekę ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Aišku, yra daug talentingų kitų šalių šokėjų, kuriuos stebiu socialiniuose tinkluose. Didžiausia motyvacija tikriausiai vis tiek yra mano brolis Nojus ir geriausia draugė Paulina. Jų pasiekimai ir užsidegimas šokiuose skatina mane toliau tobulėti.

 

Kai kuriems šokių stiliams taikomos griežtos aprangos, makiažo, šukuosenos taisyklės. Ar su laiku jos keičiasi?

 

Gatvės šokiuose aprangos, šukuosenų ar makiažo taisyklių nėra, kitaip, nei, pavyzdžiui, sportiniuose. Jei šoki su komanda, tada tarpusavyje susiderini aprangą, sutari, kokios bus šukuosenos ir makiažas, bet šiaip šoki taip, kaip tau patogu ir gražu. Per tiek metų atkreipiau dėmesį į vieną dalyką – šokėją gatvėje lengva pastebėti iš jo stiliaus ir išskirtinumo. Nenoriu per daug girtis, bet šokėjai, mano nuomone, rengiasi gražiausiai (šypsosi).

 

Kaip rūpinatės savo grožiu? Kokių kasdienės grožio rutinos žingsnių niekada nepraleidžiate?

 

Visada labai rūpinuosi oda, niekada neinu miegoti nenusivaliusi makiažo, taip pat ryte neišeinu iš namų nesusitepusi visų reikiamų kremukų. Daug dėmesio ir rūpesčio skiriu plaukams. Kokybiškai tai daryti padeda „Shade City“ konsultantai, kurie visada pataria, kokius plaukų priežiūros rinkinius naudoti, kad gaučiau norimą rezultatą. Turiu garbanotus plaukus, tad paprastai sunku rasti produktus, kurie iš tikrųjų tiktų. Džiaugiuosi, kad nebevargstu pati ir nealinu plaukų netinkama priežiūra.

 

Ar mėgstate save palepinti?

 

Savęs lepinti per daug nemėgstu. Savęs lepinimui galėčiau priskirti nebent keliones ir naujus pirkinius.

 

Ką dar veikiate gyvenime? Šokiai liks tik hobiu ar norėtumėte visiškai pasišvęsti šiai veiklai?

 

Pagrindinė dabartinė veikla yra šokiai. Tikiuosi, kad taip liks ir toliau. Daug kas man nuolat sakydavo, kad turiu rasti kitokį patinkantį užsiėmimą, nes šokiai – tik laikina pramoga. Tačiau kol kas šokiai iš mano gyvenimo niekur nedingsta ir daugiau nieko nerandu, kas domintų taip, kaip jie. Žinoma, kai nešoku, domiuosi ir kitais dalykais. Vienas jų – gatvės mados tendencijos.

 

Nuo ko patartumėte pradėti mokytis šokti? Ar galima tai padaryti savarankiškai?

 

Pradėti šokti paprasta, tik reikia išsirinkti studiją ir apsilankyti treniruotėje. Savarankiškai mokytis įmanoma, bet paprasčiau ateiti pas trenerius, kurie žino, ką daro ir suteikia visą reikalingą informaciją. Be to, gatvės šokiai yra bendruomenė – daug smagiau šokti apsuptam žmonių, kurie nori daryti tą patį, ką ir tu.

 

Autorius Laima Samulė