Savaiminis įdegis: kas tai yra ir kaip „įdegti” namuose
2022-05-27 09:02Gražus įdegis – pagrindinis vasaros atributas. Tačiau, ką daryti, jei visiškai nėra laiko gulėti po šiltais saulės spinduliais arba baiminatės žalingo UV spindulių poveikio, bet vis tiek norite, kad oda įgautų dailų bronzinį atspalvį? Tada gali padėti savaiminio įdegio priemonės. Ką apie jas reikėtų žinoti?
Kas tai yra?
Ultravioletiniai saulės spinduliai nėra saugūs žmonėms, todėl būti saulėje galima tik, naudojant apsaugines priemones. Vis dėlto kiekvieną vasarą daugelis nori, kad bent šiek tiek įdegtų veidas ir kitos kūno vietos, kurių nedengia drabužiai. Ilgas buvimas saulėje gresia imuninės sistemos sutrikimais ir odos vėžiu, todėl bent nuo balandžio iki spalio į savo odos priežiūros rutiną rekomenduojama įtraukti kremus ir losjonus su apsauginiais faktoriais.
Apie deginimąsi saulėje geriau būtų visai pamiršti ir vietoj to naudoti saugesnes savaiminio įdegio priemones. Tai yra specialios kosmetinės priemonės, turinčios dažančių pigmentų. Jie prasiskverbia į viršutinius epidermio sluoksnius ir suteikia odai bronzinį atspalvį. Šias priemones labai svarbu tepti tolygiai vienu sluoksniu. Skirtingai nei saulės įdegis, šis dirbtinis įdegis išsilaikys tik kelias dienas, daugiausia savaitę. Po to jis nepastebimai dingsta. Per šį laiką galima atlikti vonios procedūras, tik nerekomenduojama naudoti šveitiklių ar trinti odą šiurkščia kempine. Norint išlaikyti įdegusios odos efektą visą šiltąjį sezoną, patariama savaiminio įdegio priemonėmis odą išsitepti kas 10 dienų. Reikia paminėti, kad savaiminio įdegio priemonės neapsaugo nuo natūralaus įdegio atsiradimo.
Kaip pasidaryti savaiminio įdegio priemonę namuose?
Yra nuomonė, kad savaiminis įdegis yra saugesnis odai ir nedaro žalos, skirtingai nei ultravioletiniai spinduliai. Iš tiesų saulės spinduliai, nenaudojant apsaugos priemonių, odą veikia ilgai ir jai kenkia. Tačiau savaiminio įdegio priemonėse yra cheminių medžiagų, kurių taip pat negalima laikyti labai palankiomis odos sveikatai. Įdomu tai, kad natūralių savaiminio įdegio priemonių galima pasigaminti ir namuose iš natūralių sudedamųjų dalių. Toliau pateikiami keli tokie receptai.
Juodoji arbata. Savaiminiam įdegiui naudoti ne birią arbatą, o arbatos maišelius. Arbatos maišelius užpilti verdančiu vandeniu ir palaukti 5 min., kol pritrauks. Atvėsinti ir nukošti. Arbata bus juoda ir labai stipri. Tada su vatos tamponėliu, pamirkytu arbatoje, nuvalyti odą. Juodoji arbata ne tik suteikia natūralų atspalvį, tonizuoja odą, sutraukia odos poras.
Kavos kaukė. Kavos pupeles sumalti ir sumaišyti su trupučiu vandens, kad gautųsi košelė. Belieka užtepti kaukę ant švarios kūno odos ir palaukti 10 – 15 min. Jei norisi ryškesnio atspalvio, kaukę tepti dar kartą.
Morkų sultys. Norint gauti gražų įdegį, nebūtina daug laiko praleisti soliariume ar leisti pinigų savaiminiam įdegiui. Tolygų rusvą odos atspalvį galima išgauti, naudojant morkų sultis. Be to, ši procedūra suteiks daug naudos organizmui, nes šioje daržovėje yra daug vitaminų, mikroelementų ir kitų medžiagų. Svarbiausia tinkamai paruošti sultis. Morkose esantis beta karotenas suteikia odai įdegio efektą. Morkų sultis galima ir gerti, ir naudoti kaip odos kaukę. Pavyzdžiui, morkų sultis galima sumaišyti su alyvuogių aliejumi ir šiuo mišiniu ištepti odą, palaukti 15 – 30 min. ir nuplauti.