Televizijos laidų provokacijos Seime išprovokavo ginčą: ar geras humoras tiesiog parodo politikų gebėjimą reaguoti į įvairiausius dalykus, ar tiesiog tapo madinga pasišaipyti iš Seimo.

 

„Seimas – ne vieta šaipytis ir daryti iš to cirką“, – valdžios instituciją  laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą karštai gins Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Jis prisipažįsta, kad, jeigu ką, būtų ir kumščiais pamokęs provokatorius – apsimetėlius reporterius, kurie imdami interviu Seimo nariui Petrui Auštrevičiui paglostė skruostą. Politikas sureagavo pasiskųsdamas Seimo apsaugai, kuri atėmė iš žurnalistų leidimus ir išmetė lauk.

 

„Niekas iš Seimo nedarytų cirko, jeigu Seimo nariai nedarytų jo patys“, – Seimo nariams atkirto provokacijų laidos prodiuserė Edita Katauskienė.

 

Tarsi patvirtindamas prodiuserės žodžius į laidą vėluodamas įsiveržė parlamentaras Petras Gražulis ir išties studijoje prasidėjo cirkas. P.Gražulis  ir LNK laidoje įteikinėjo dovanas, sėdosi, stojosi, šaukė, taikėsi su Rūta Mikelkevičiūte bučiuodamas ranką, bandė perimti iš jos vedėjo poziciją. Seimo narys negalėjo ramiai pasakoti apie savo provokacinį gestą, kai į Seimo posėdžių salę atnešė kelnes su užtrauktuku užpakalyje ir bandė įteikti kitiems parlamentarams. Vis dėlto savo reakciją į provokatorius pats P.Gražulis įvertino puikiai. Jis suplėšė studentais apsimetusių žurnalistų peticiją dėl P.Gražulio pašalinimo iš universiteto aiškindamas, kad seksualinių mažumų nurodymų neklausys. Tiesa, laidos dalyviai atkreipė dėmesį į paskutinę P.Gražulio frazę „Ar aš gerai atrodžiau?“ P.Gražulio kaip skandalisto įvaizdis buvo demaskuotas. Tai kaukė.

 

Tuo tarpu Seimo narė Dalia Teišerskytė sako, kad provokaciją Seime, kai ji filmavimo grupei rimčiausiu veidu davė interviu, o žurnalistas tuo metu bandė prie jos glaustytis, įvertino kaip gerą humorą. „Aš provokacijoj  nepasimečiau, o jie šauniai tą provokaciją suorganizavo“, – dalijasi įspūdžiais D.Teišerkytė, kuri netikėtai pačiam provokatoriui ėmė jį ir pabučiavo. Politikė nesijaučia buvusi įžeista: „Ką jūs! Vienas malonumas. Galima pakartoti“. Laidoje dalyvavęs Seimo narių provokatorius Jonas Nainys turėjo atsakyti politikei pakartotiniu bučiniu.

 

Provokacijos ir aistros dėl jų „Valandoje Rūta“ ketvirtadienį 19.30 val. per LNK.