Kiekvienas sezonas diktuoja tam tikras madas ir ne vien aprangos, bet ir manikiūro. Kokios spalvos ir raštai aktualūs šį rudenį? Kaip apskritai prižiūrėti nagus bei rankas, kad išliktų sveiki ir gražūs net paspaudus šaltukui? Juk grožis pirmiausia priklauso nuo sveikatos!

 

Nieko ekstremalausAutumn,Leaves,And,Bordeaux,Nails

 

Prieš kalbant apie nagų lako spalvas, pirmiausia reikėtų aptarti, kaip šį rudenį formuoti pačius nagus. Šiuo atžvilgiu vertinamas natūralumas. Madingiausi natūralios arba kvadrato formos vidutinio ilgio nagai. Norinčioms kažko ekstravagantiško rekomenduojami ilgi karsto pavidalo nagai. Tik svarbu nepersistengti – ilgis turi būti toks, kad netrukdytų atlikti kasdienių darbų.

 

Sodri spalvų paletė

 

Nėra jokių griežtų taisyklių, kokiomis spalvomis lakuoti nagus tam tikrą sezoną. Vis dėlto kasmet pastebima, jog atėjus rudeniui manikiūro spalvinėje gamoje įsivyrauja sodresni atspalviai. Šiųmetis ruduo – ne išimtis. Viena madingiausių spalvų – Burgundijos vyno raudona. Tai nemari klasika, kurią lengva priderinti tiek prie griežto dalykinio kostiumėlio, tiek prie laisvalaikio aprangos. Ši spalva išliks aktuali ir žiemą. Norinčioms atitrūkti nuo klasikos siūloma rinktis drąsesnius variantus – nakties arba rašalo mėlyną, blizgią juodą, baklažano violetinę. Atrodys dramatiškai, bet sykiu itin stilingai. Trokštančios kažko arčiau gamtos gali rinktis šokoladinę, tamsiai žalią, samaninę, terakotos spalvas – tai tikrų tikriausia natūrali rudeninė paletė. Beje, visos šios spalvos puikiai atrodo tiek ant trumpų, tiek ant ilgų nagų. Jas dar labiau išryškina aukso atspalvių žiedai bei kiti rankų aksesuarai.

 

Jeigu nemėgstate ryškių spalvų ant nagų, ne bėda – prancūziškas manikiūras visuomet išlieka aktualus. Tiesa, 2023-iųjų rudenį vietoj įprastų baltų nagų galiukų siūlomi tamsūs juodi arba tamsiai mėlyni. Populiarūs ir visiškai bespalviai nagai – kad gražiau blizgėtų, atrodytų lygesni, siūloma padengti bespalviu laku.

 

Priežiūros patarimai

 

Tam, kad manikiūras atrodytų nepriekaištingai, pirmiausia būtina pasirūpinti nagų ir rankų odos sveikata. Atėjus šaltiems orams tai ypač aktualu, nes atšiaurios aplinkos sąlygos netrunka pažeisti rankų grožį. Keletas esminių plaštakų ir nagų priežiūros patarimų rudeniui:

 

Tinkama higiena. Tai geros sveikatos ir grožio pagrindas. Rankomis kasdien čiuopiame šimtus paviršių, todėl jos paliečia tūkstančius potencialiai pavojingų mikroorganizmų. Norint išvengti jų sukeliamų ligų, svarbu reguliariai plautis rankas. Tam labiausiai tinka skystas muilas ir šiltas, bet jokiu būdu ne karštas vanduo. Mat ne tik dirgina, bet ir sausina odą, todėl gali lemti jos paraudimą, pleiskanojimą, padidėjusį jautrumą. Taip pat svarbu rinktis kuo natūralesnį muilą, vengti alergizuojančių ir dirginančių priedų. Nusiplovus rankas būtina gerai nusausinti, bet švelniai, grubiai netrinti. Šilta drėgna terpė palanki daugintis mikroorganizmams, be to, drėgnomis rankomis išėjus į lauką šaltymečiu oda šąla, lengvai pažeidžiama atšiauraus vėjo ir žemos oro temperatūros.

 

Šveitimas. Reguliariai šveisti reikia ne tik veido bei viso kūno, bet ir plaštakų odą. Tai daryti rekomenduojama vieną ar kelis kartus per savaitę. Šveitiklį derėtų pasirinkti pagal savo odos tipą, bet apskritai rudeniui reikėtų švelnesnio, geriausia pagaminto aliejiniu pagrindu, kad tausotų ir maitintų odą. Reguliarus plaštakų šveitimas pašalina negyvų odos ląstelių sluoksnį ir skatina regeneracinius procesus. Todėl oda tampa švelnesnė, lygesnė, elastingesnė ir skaistesnė.

 

Drėkinimas. Įrodyta, kad reguliariai kremus naudojančių žmonių rankos atrodo vidutiniškai 5–7 m. jauniau nei tų, kurie rankų nelepina kremu arba tai daro nereguliariai. Drėkinamąsias ir maitinamąsias priemones plaštakoms reikėtų naudoti ištisus metus, bet šaltymečiu tai ypač svarbu, nes žvarbus vėjas, šaltukas odą stipriai sausina ir alina. Šaltymečiui rekomenduojama ieškoti rankų kremų, kurie papildyti augaliniais aliejais, kolagenu, elastinu, vitaminais A, C, E, alavijų sultimis, medetkų, ramunėlių, šalavijų ekstraktais. Jeigu oda itin išsausėjusi, naudoti stipresnio poveikio serumus arba specialius tepalus, atkuriančius pažeistą odą. Taip pat daug naudos duoda rankų odai skirtos kaukės, parafino vonelės.

 

Nagų stiprinimas. Šaltymečio oras nepalankus ne tik rankų odai, bet ir nagams. Todėl dažniau susiduriama su jų sluoksniavimusi, trupėjimu. Norint išvengti tokių problemų, patartina naudoti nagus stiprinančias priemones: specialius lakus, aliejukus, serumus ir kt. Kartą per savaitę pasidaryti nagų vonelę: pašildyti augalinį aliejų (tinka alyvuogių, abrikosų kauliukų, graikinių riešutų, moliūgų sėklų, ricinos), į jį 5–10 min. pamerkti nagus. Ištraukus aliejaus likutį įmasažuoti į nagus ir pirštų odą.

 

Manikiūro gudrybės

 
  • Geriausia nagus karpyti po maudynių, kai būna minkšti ir lankstūs.
  • Jeigu lakuojant nagus lako pateko ant pirštų odos, šiuos neatsargius potėpius lengvai pašalinsite nagų lako valikliu sudrėkintu šepetėliu arba ausų krapštuku.
  • Norint pagreitinti nagų lako džiūvimą, nulakuotus nagus kelioms sekundėms pamerkti į ledinį vandenį.
  • Siekiant nagų lakui suteikti matinį efektą, nulakuotus nagus galima džiovinti plaukų džiovintuvu arba kurį laiką, kol lakas dar nesukietėjo, rankas palaikyti virš šiltų garų.
  • Jeigu nutrupėjo nagų lakas ir neturite laiko persilakuoti, nutrupėjusias vietas galima padengti nagų laku su blizgučiais. Atrodys, kad toks ir turėjo būti nagų dizainas.
  • Jeigu lakuojant nagus lake susidaro oro burbuliukų, greičiausiai supurtėte buteliuką. Norint sumažinti susikaupusio oro tarpus, pavolioti jį tarp delnų.
  • Jeigu nagai pagelto, nes buvo nulakuoti tamsia spalva nenaudojant nagų lako pagrindo, juos galima pašviesinti balinamąja dantų pasta. Ją švelniai įmasažuoti į nagus ir palikti kelioms minutėms. Tuomet nuplauti šiltu vandeniu. Pašviesinti nagus galima ir pasta, pasigaminta iš sodos ir šviežiai spaustų citrinos sulčių – sumaišyti tokiomis proporcijomis, kad išeitų košelės konsistencija.
  • Jeigu nagas įtrūko tokioje vietoje, kur negalite jo patrumpinti, tą vietą uždengti atitinkamo dydžio iš arbatos maišelio iškirptu popieriaus gabalėliu ir užlakuoti nagų lako pagrindu. Tai padės išvengti tolesnio įtrūkimo ir jo keliamo skausmo. Kai pažeista vieta nuaugs, galėsite nukirpti.
 

 Autorius Jūratė Survilė