Stresas, bemiegė naktis, amžėjimas – visa tai pirmiausia atsispindi paakiuose. Jie tampa pajuodę, paburkę, glemba oda. Kodėl ši veido zona tokia jautri ir kaip tinkamai ja rūpintis?

 

Kodėl tokia gležna?Beauty,Woman,Applying,Anti-fatigue,Under-eye,Mask,Looking,Herself,In,The

 

Oda aplink akis gerokai plonesnė nei kitose veido ar kūno vietose. Ji beveik neturi apsauginio hidrolipidinio sluoksnio, tad menkai drėkinama. Čia tėra plonyčiai kapiliarai, todėl šią zoną sunku aprūpinti deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Būtent todėl ji jautriai reaguoja į žalingą aplinkos poveikį ar netinkamą priežiūrą. Be to, svarbu prisiminti ir tai, kad akys kasdien atlieka milžinišką darbą – be pertraukos stebi aplinką, nuolat mirksi. Vien tai šią zoną daro ypač jautrią, o kur dar genetiniai veiksniai, gyvensenos įpročiai – jie irgi gali prisidėti prie spartesnio paakių senėjimo ir odos būklės prastėjimo. Dažniausios paakių problemos – paburkimas, patamsėjimas, išsausėjimas ir raukšlelių išryškėjimas.

 

Nuvalyti makiažą – būtina!

 

Nesvarbu, kokia ilga ir varginanti buvo diena, visada prieš einant miegoti būtina nusivalyti makiažą! Antraip jame esančios cheminės medžiagos per naktį dirgins jautrią paakių zoną ir pačias akis, tad ryte atrodys nuvargusios, netgi gresia alerginė reakcija. Akių makiažui valyti rekomenduojama rinktis specialiai šiai sričiai skirtus makiažo valiklius. Įprastai jų sudėtis švelnesnė, todėl efektyviai nuvalo makiažą, bet nesausina ir nepažeidžia jautrios paakių odos. Be to, tokie makiažo valikliai saugesni akims, nedirgina netyčia į jas pakliuvę. Valant makiažą vengti grubaus trynimo, verčiau valikliu sudrėkintą vatos diskelį keletui akimirkų prispausti prie akių ir palaikyti – taip lengviau nuvalyti makiažą.

 

Nuvalius makiažą būtina kruopščiai nuplauti visą veidą, taip pat paakius. Prausiklis pasirenkamas pagal savo odos tipą. Jokiu būdu veido, o juo labiau gležnos paakių zonos nevalia plauti rankų muilu, nes išsausins veido odą, netgi gali stipriai sudirginti, o patekęs į akis – jas pažeisti.

 

Drėkinti ir dar kartą drėkinti

 

Kruopščiai nuvalytą veido ir paakių odą privalu drėkinti. Paakių zonai naudojami specialiai jai sukurti kremai. Nors vis dar yra manančių, kad puikiai tinka bendras veido kremas, o paakiams skirti produktai tėra gamintojų būdas papildomai pasipelnyti, tai nėra tiesa. Paakių oda gerokai greičiau sudirgsta, čia greičiau pasireiškia alerginės reakcijos, todėl jiems skirtuose kremuose naudojami švelnesni komponentai, vengiama dažnų alergenų, įprastai čia mažiau sintetinių kvapų, dažų ir kitų nereikalingų priedų. Taip pat papildomi tokiais komponentais, kurių veido kreme įprastai nebūna arba tik nedidelis kiekis. Paakiams skirtose priemonėse dažnai būna odą šviesinančių ir skaistinančių komponentų, net šviesą atspindinčių dalelių, kurios padeda kovoti su patamsėjimais. Itin naudingos priemonės, papildytos retinoliu, B grupės, C, E, K vitaminais, hialurono rūgštimi, polipeptidais, kofeinu, keramidais.

 

Svarbus ne tik tinkamas paakių kremas, bet ir deramas jo naudojimas. Kremą tepti itin švelniai, pirštų galiukais, lengvais sukamaisiais ir tapšnojamaisiais judesiais, judant nuo nosies smilkinių link. Odos jokiu būdu netampyti, netrinti. Kremą tepti taip, kad nuo akių liktų bent pusės centimetro zona – taip mirksint kremo nepateks į akis. Nepadauginti, nes daugiau nėra geriau. Priemonės perteklius negali įsigerti, todėl sukuria ant odos sluoksnį, trukdantį jai kvėpuoti. Tad paakių būklė, užuot gerėjusi, ima prastėti.

 

Saugoti nuo saulės

 

Vasara baigėsi, bet tai nereiškia, kad galite pamiršti apsaugą nuo saulės. Specialistai primena – ji svarbi ištisus metus. Ypač veidui – juk visą laiką susiduria su saulės poveikiu, jo neslepia jokie drabužiai. Apsauga nuo saulės reikšminga jautriai paakių zonai. Įrodyta, kad UV spinduliai skatina paakių išsausėjimą, spartesnį raukšlelių radimąsi, pigmentacijos sutrikimus. UV spinduliai ne tik naikina odos drėgmės pusiausvyrą, bet ir ardo kolageną, trikdo jo gamybą, spartina senėjimo procesus. Poveikis toks stiprus, kad apie 90 % veide esančių raukšlių – saulės poveikio rezultatas. Todėl svarbu kasdien, net kai debesuota, naudoti apsauginį kremą su SPF filtru. Veidui rinktis specialiai šiai kūno zonai skirtas priemones.

 

Paakių zoną taip pat padės apsaugoti tinkami akiniai nuo saulės su UV filtru. Neapsiriksite pirkdami akinius, ant kurių yra CE ženklinimas. Tai įrodymas, kad gaminys atitinka esminius Europos Sąjungos normų reikalavimus dėl sveikatos, naudojimo saugos ir aplinkos apsaugos.

 

Išbandyti masažą

 

Plačiai kalbama apie masažo naudą kūnui, bet ne visi žino, kad toks pats naudingas ir paakiams. Įrodyta, kad kelis kartus per savaitę daromas paakių masažas pastebimai skaistina šios zonos odą, didina elastingumą, mažina patamsėjimą ir paburkimą. Paakių masažą pavyks atlikti patiems. Geriausia rytais, nusiplovus veidą. Tam pakanka vos kelių minučių, tad galima suspėti net prieš darbą. Paakius masažuoti labai švelniai pirštų pagalvėlėmis. Judesių kryptis – nuo smilkinių apatinio voko linija link tarpuakio. Tuomet smilius uždėti ant išorinių akių kampučių ir juos švelniai patempti smilkinių link. Galiausiai stipriai užsimerkti, pabūti taip kelias sekundes ir atsimerkti. Pastaruosius du žingsnius pakartoti bent kelis sykius. Masažas gerina kraujotaką, todėl paakiai geriau aprūpinami deguonimi ir maistinėmis medžiagomis – tai būtina gerai odos būklei palaikyti.

 

Nepamiršti poilsio

 

Net jeigu kruopščiai laikysitės visų išvardytų patarimų, bet neskirsite laiko poilsiui, paakiai niekada neatrodys sveikai ir gražiai. Juk būtent šioje zonoje pirmiausia atsispindi žalingi nuovargio ir streso padariniai. Pirmiausia svarbus kokybiškas nakties miegas – ne trumpesnis nei 7–8 val. Ne mažiau svarbi streso kontrolė. Tam naudingas atpalaiduojantis laisvalaikis, mankšta, buvimas gryname ore, bendravimas su artimaisiais ir draugais.

 

Ką svarbu atminti keičiantis sezonui?

 

Kalendorinė vasara jau baigėsi. Galbūt orai dar kurį laiką džiugins šiluma, tačiau jau greičiausiai atsinaujinate garderobą įsigydami rudeniui būtiniausių drabužių, avalynės. Lygiai taip pat svarbu atnaujinti kosmetikos krepšelį! Šaltymečiu odos priežiūros priemonės turėtų pasižymėti kitokiomis savybėmis nei vasarą. Derėtų rinktis intensyviau maitinančius ir drėkinančius produktus. Tokie dažniausiai gaminami ne vandens, o aliejaus pagrindu, gausiau pagerinti įvairiomis veikliosiomis medžiagomis, nuo šalčio ir vėjo saugančiais komponentais.

 

Autorius Jūratė Survilė